- Reklama -

Film o Schumacherovi na Netflixu už je online: Co důležitého v něm zaznělo?

Recenze na film o Schumacherovi, který je na Netflixu, jsou vesměs pozitivní. Co důležitého tedy ve snímku zaznělo, že jsou z něj všichni tak paf?

- Reklama -

Film o Schumacherovi na Netflixu se jmenuje jednoduše „Schumacher. Jde o jeden z nejočekávanějších snímků roku 2021. Snad všichni totiž doufali, že se z něj dozví, jak to aktuálně s bývalým několikanásobným šampionem F1 vypadá.

Jedná se totiž o oficiální portrét autorizovaný Schumacherovou rodinou. O stavu jezdce se dlouhé roky jen spekulovalo.

Jak se zranil Schumacher?

K tragické události, co naprosto změnila jeho život, došlo v prosinci 2013. Tehdy Michael Schumacher lyžoval se svým synem ve francouzských Alpách. Při přejezdu nezabezpečené sjezdovky ale nečekaně spadl, svezl se po sněhu a narazil hlavou do skály.

Přestože měl na hlavě helmu, utrpěl vážná zranění. Lékaři se shodovali, že bez ochrany hlavy by nejspíš zemřel. Závodníka letecky převezli do nemocnice, kde ihned zamířil na operační sál a byl uvedený do umělého spánku.

Ale zpátky k věci…

Jaká odhalení film o Schumacherovi na Netflixu přinesl?

Jak žije Schumacher

Film o Schumacherovi odhalil, že bývalý jezdec miloval party. Jeho žena přiznala, že Schumacher na každý večírek, kterého se účastnil, přicházel první a odcházel z něj poslední.

Corinna Schumacher ve snímku také přiznala, že měl její manžel slabost pro jisté večírkové záškodnictví – rád házel své přátele do bazénu.

Schumacher po smrti Ayrtona Senny trpěl nespavostí

Schumacher kdysi slavně vyrovnal neuvěřitelných 41 vítězství Ayrtona Senny v šampionátech F1. Místo radosti se ale na tiskové konferenci po závodě zhroutil v záchvatu nekontrolovatelného pláče.

Film o Schumacherovi vysvětluje na rozhovoru s jezdcem, že měl jezdec problémy se spánkem. Smrt slavného Brazilce, se kterým ho všichni srovnávali, ho zasáhla víc, než si byl ochoten přiznat.

Schumacher při pláči přiznal, že v té době spal „možná tři hodiny denně“.

Místo lyžování chtěl Schumacher na padáky

V dokumentu také zaznělo, že k osudné nehodě vůbec nemuselo dojít. Na dovolené si prý samotný Schumacher všiml, že sníh „není optimální“. Dokonce navrhoval, že by rodina místo lyžování mohla letět do Dubaje zaskákat si padákem. Nejspíš ale pro svůj nápad nenašel dostatečnou podporu. A jak to pak dopadlo, už všichni víme.

Kde žije Michael Schumacher

Nejpalčivější otázka: Jak je na tom Schumacher a kde vlastně teď žije? To byl hlavní důvod, proč se každý na dokument díval. Co se diváci ve filmu dozvěděli?

„Myslím, že Michael chybí všem, ale Michael je stále tady. Jiný, ale je tady, a to nám dodává sílu,“ říká ve snímku Corinna Schumacher. „Jsme spolu, žijeme spolu doma. Podstupujeme terapii, děláme všechno pro to, aby se Michaelovi dařilo lépe, aby se cítil dobře a aby prostě cítil naši rodinu, naše pouto.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -