- Reklama -

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

- Reklama -

Herečka Heather Donahue si v roce 2020 změnila své jméno na Rei Hance, přičemž slovo „Rei“ je zkratkou pro „Reigetsu“, což v zenové tradici značí „Ducha Měsíce“. Dnes už bývalá herečka se vrhla na esoteriku a rozhodla se stát duchovní průvodkyní poté, co kvůli své roli v Záhadě Blair Witch prožila mnoho těžkých let.

V době natáčení „Záhady Blair Witch“ byla Heather mladá herečka se zkušenostmi z divadla. Byla čerstvou absolventkou University of the Arts Philadelphia. Asi není třeba dodávat, že roli v Blair Witch brala jako životní příležitost.

Natáčení probíhalo v Marylandu od 23. do 31. října 1997 s rozpočtem, který se odhaduje na 20 až 25 tisíc dolarů. Snímek byl původně určen jen pro kabelovou televizi, ale díky kreativní reklamní kampani, která naznačovala, že jde o autentický dokumentární materiál, získal velkou pozornost na festivalu Sundance.

Nejchudší celebrita Hollywoodu

To mělo významný dopad na kariéru Heather Donahue, která sehrála důležitou roli v marketingových kampaních filmu. Použití scény, ve které se její postava Heather před kamerou dojatě omlouvá, se stalo kultovním okamžikem filmu.

- Reklama -

„Projekt Blair Witch“ nakonec v kinech utržil 248,6 milionu dolarů, čímž se stal jedním z nejvýdělečnějších filmů své doby, připomíná gq.com. Přestože se nespočetněkrát řešilo, že se jedná o fikci, mnozí diváci v USA si mysleli, že jde o autentický dokumentární materiál, a rodina Heather Donahue dokonce obdržela kondolenční pohlednice od vzdálených příbuzných, kteří věřili, že zemřela.

Herecká sláva však nepřinesla herečce finanční zabezpečení. Za osmidenní natáčení filmu obdržela pouze tisíc dolarů denně, a i když film vydělal miliony, hlavní protagonisté z toho nic neměli.

Heather Donahue se tak stala symbolicky „nejchudší nově slavnou osobou v Hollywoodu“, jak uvedla v jednom svém rozhovoru. Zmínila příhodu, kdy jí vypovědělo službu zchátralé auto, se kterým uvízla pod billboardem se svým vlastním obličejem. Marketingový tým studia ji následně tohle veřejnou prohlášení napomenul, píše independent.co.uk.

Hereckou kariéru potichu ukončila

Finanční nestabilita se stala pro Heather velkým problémem, a to zejména v okamžiku, kdy obrovská popularita „Projektu Blair Witch“ vyústila ve vlnu kritiky. Jak sama uvedla v roce 2021 v jednom podcastu: „Protože tento film byl tak polarizující, lidé se neštítili vyjádřit svůj názor.“ Obraceli se na ni s požadavky na vrácení peněz, a někdy měla obavy o svou osobní bezpečnost, přičemž „neměla žádné prostředky“ na vlastní ochranu.

Bohužel pro Heather k ničemu nebyla ani její rychle získaná sláva – nabídky na role nepřicházely. Její herecký výkon se stal terčem parodií, což se nejlépe projevilo, když se dočkala nominovace na Zlatou malinu za nejhorší herečku v roce 2000.

Přesto se Heather objevila v několika dalších projektech, ale bez výrazného úspěchu. Nakonec tak její herecká kariéra v tichosti skončila. Po filmu „Morgue“ z roku 2008 Heather Donahue, tehdy známá pod tímto jménem, potichu opustila herecký svět.

Pěstitelka trávy a čarodějnice

Pak překvapivě změnila směr své profesionální kariéry a stala se pěstitelkou konopí, upozorňují stránky eightieskids.com. I přes rizika spojená s tímto podnikáním, které v té době nebylo zcela legální, se této zkušenosti rozhodla využít v první knize, memoáru „Growgirl“ z roku 2012. Pokoušela se prosadit i jako produkční televizního pořadu.

Nic z toho však nevyšlo. Neúspěchy knihy a nedostatečný zájem o její seriál znamenaly začátek „osmileté temnoty“, jak o ní mluví sama bývalá herečka. Ta v rozhovoru z roku 2016 pro GQ uvedla, že použití svého skutečného jména ve filmu „Projekt Blair Witch“ byl jejím „největší životní chybou“.

Naštěstí se situace změnila. Po usazení v Maine se Rei Hance vzpamatovala a začala studovat zenovou tradici a další ezoterické praktiky (včetně I Chingu, o němž napsala knihu). V roce 2020 prošla iniciací do zenové tradice, při níž obdržela jméno Reigetsu (Duch Měsíce). Své skutečné jméno pak změnila na Rei Hance.

Nyní pracuje pod tímto jménem na plný úvazek. Popisuje se jako „spisovatelka, zahradnice, průvodkyně a moderátorka podcastů“, která pomáhá lidem hledajícím duchovní vedení. Fanoušci v ní ale spíš vidí „moudrou ženu a brilantní čarodějku“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -