- Reklama -

Královna Alžběta II.: Sleduje seriál Koruna? Co si o něm myslí?

Seriál Koruna se ve své čtvrté sérii z velké části zaměřuje na princeznu Dianu a krach jejího manželství s princem Charlesem. Co si o tom myslí královna Alžběta?

- Reklama -

Princ Philip a jeho obraz královnu znechutily

Matt Smith jako princ Philip Foto: Robert Viglasky / Netflix

S přibývajícími sezónami se však královnin pohled na show postupně zhoršoval. Když vyšla druhá sezóna, královna byla prý velmi rozhořčená, jak se princ Philip (ještě ho hrál Matt Smith) projevoval vůči mladému princi Charlesovi, když byl nešťastný z internátní školy Gordonstoun.

„Královna si uvědomuje, že těžko změní skutečnost, že mnozí, kteří sledují Korunu, berou události v seriálu jako přesný obraz královské rodiny,“ řekl vysoce postavený dvořan. „Mohu jen naznačit, že byla rozrušená tím, jak je princ Philip vylíčen jako necitlivý otec, který nehledí na blaho svého syna. Zvláště ji naštvala scéna, ve které Philip nemá žádný soucit s očividně roztřeseným Charlesem, když přiletí domů ze Skotska. To se prostě nestalo. “

Naštvané prohlášení pro tisk

kralovna alzbeta
Královna Alžběta Foto: Iain Cameron from Ellon, Scotland, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

V září 2019  už zřejmě královně ze zkresleně podávaných informací došly nervy. A tak se palác k seriálu oficiálně vyjádřil. Královnin komunikační tajemník Donal McCabe měsíce před premiérou třetí sezóny zaslal Guardianu prohlášení ve kterém se královská rodina distancovala od zdramatizovaných událostí zachycených v seriálu.

„Váš text může mít neblahý vliv v tom, že vede některé čtenáře k přesvědčení, že televizní seriál Koruna je vytvářen s určitým druhem souhlasu královské domácnosti nebo souhlasem královské domácnosti s tím, že drama je věcně přesné.

Oceňujeme, že čtenářům Guardianu se tato fiktivní interpretace historických událostí může líbit, ale měli by seriál sledovat s vědomím, že královská rodina není spoluúčastna na interpretacích prováděných programem.

Královská rodina nikdy neprověřovala ani neschvalovala obsah, nežádala o informace o tom, která témata budou zahrnuta, a nikdy by nevyjadřovala svůj názor na přesnost programu,“ napsal McCabe autorovi textů zabývajících se seriálem Koruna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -