- Reklama -

Neskutečná Anna Sorokinová: Ruská dcera kamioňáka, co oblafla americkou smetánku

Pokud neznáte jméno Anna Sorokinová, možná si vybavíte její alter ego: Anna Delveyová. Pořád tápete? To je přece ta podvodná, samozvaná německá "dědička" s kořeny v Rusku, jejíž skutečný příběh inspiroval nový seriál společnosti Netflix s názvem Neskutečná Anna.

- Reklama -

Anna Sorokinová nechvalně proslula tím, že se vydávala za bohatou německou dědičku se svěřenským fondem v hodnotě 50 milionů liber. Tvrdila, že má celý svůj majetek porůznu ve švýcarských bankách a pobývala jen v těch nejlepších hotelech. A žila jako skutečná dědička: najímala si soukromá letadla a svůj šatník neustále doplňovala značkovým oblečením.

Tahle pohledná modrooká kráska, s dlouhými řasami a kaskádovitými kaštanovými vlasy, rozdávala po restauracích spropitné ve výši 100 dolarů. A občas ji také napadlo posílat hotelovému personálu láhev šampaňského Dom Perignon ročník 1975 jako malý projev vděčnosti.

Pořádala opulentní večeře pro manhattanskou smetánku v nejluxusnějších newyorských restauracích a najímala si osobního trenéra, aby jí pomohl odbourat kalorie.

Překvapivě snadná cesta mezi boháče

Jenže to celé byla jen přetvářka. Podvod na úrovni, za který by se nejspíš nestyděl ani Simon Leviev, další proslulý vykuk, co si užíval za peníze ostatních. Dědička Anna Delveyová byla ve skutečnosti dcera ruského řidiče kamionu Anna Sorokinová, nemajetná podvodnice, která vyrostla nedaleko Kolína nad Rýnem. Za mecenášku umění se vydávala proto, aby zpronevěřila jmění nově získaným přátelům z vyšší společnosti a pětihvězdičkovým hotelům po celém světě.

V dokumentu Netflixu, v němž Anni hraje Julia Garnerová z Ozarku, se podrobně popisuje, jak Anna vedla životní styl. Zatímco se vydávala za bohatou dědičku, která snila o založení umělecké nadace, podvedla přátele, podniky a banky. A připravila je o statisíce dolarů. Pronajímala si soukromá letadla, bydlela v nejluxusnějších hotelech, a pravidelně si dopřávala značkové zboží a vybrané pokrmy.

Lítost Anna necítí, vždyť se měla dobře

„Nelituji toho,“ prohlásila Sorokinová v roce 2019 poté, co se za své podvody dočkala trestu odnětí svobody na čtyři až 12 let. „Lhala bych vám, všem ostatním i sama sobě, kdybych tvrdila, že něčeho lituji.“

A nevadilo ji ani to, že ji označili za psychopatku. „Vlastně to vnímám jako kompliment,“ přiznala ve vzácné chvíli upřímnosti. „Nejsem dobrý člověk.“

Anna Sorokinová zpronevěřila více než 147 000 liber od přátel, hotelů, leteckých společností a osobních trenérů. A pokusila se podvést investory, aby jí půjčili 18 milionů liber. „Je to nejtraumatičtější zážitek, jaký jsem kdy zažila,“ řekla porotě Rachel Williamsová, která tvrdě zaplatila za své přátelství se Sorokinovou. „Přála bych si, abych Annu nikdy nepotkala. Kdybych se mohla vrátit v čase, udělala bych to. Nikomu bych to nepřála.“

Jednoduchý plán: Nalákat movité investory

Sorokinová ukázala, jak snadné může být podvést členy společenské smetánky a instituce, které touží po přístupu k bohatým a slavným. Stačí jen mít dost odvahy na podvod, který je pro většinu lidí naprosto nepředstavitelný…

Sorokinová byla původně obyčejná studentka umění. Dělala stážistku v pařížském časopise, a když v roce 2013 přijela do New Yorku, vymyslela si falešnou identitu Anny Delveyové. Tu stvořilo proto, aby nalákala manhattanské boháče na svou divoce ambiciózní vizi soukromého uměleckého klubu. Ten se měl skromně jmenovat The Anna Delvey Foundation.

Triky s falešnými výpisy

Když se ale investoři z uměleckých klubů nedostavili, Sorokinová se vrátila do Německa. Tam zfalšovala bankovní výpisy, aby dokázala, že opravdu vlastní milionové jmění.

Výpisy použila v roce 2017 ve snaze získat v New Yorku bankovní úvěr ve výši 16 milionů liber. Podařilo se jí získat pouze prozatímní půjčku ve výši 75 000 liber, kterou utratila za hotely a značkové oblečení.

Nakonec ale Annu Sorokinovou chytili a odsoudili. A pak dost překvapivě propustili, informuje blesk.cz. Přestože byla uvězněna na až 12 let a zdaleka nebyla vzornou vězeňkyní – třicetkrát byla kázeňsky potrestána za rvačky a neuposlechnutí rozkazů – v roce 2021, ani ne po 4 letech vězení se Sorokinová dočkala propuštění na svobodu.

Stále ve vězení?

Na krátký okamžik si opět žila jako dřív. Na sociálních sítích ukazovala fotky, jak popíjí šampaňské a nakupuje v New Yorku. Už po měsíci na svobodě ji ale zadrželi američtí imigrační agenti kvůli překročení platnosti víza a několik měsíců ji drželi ve vazbě, zatímco bojovala proti deportaci.

Její právník odmítl sdělit, zda je Sorokinová stále ještě ve vězení. Dokonce i připravovaný seriál Netflixu ji znovu přivedl do právních problémů, píše cosmopolitan.com.

Sorokinová dostala za práva na svůj příběh od producentky Shondy Rhimesové 236 000 liber. Newyorský generální prokurátor ale Sorokinovou v roce 2019 zažaloval, aby jí platby zmrazil na základě zákona, který zabraňuje zločincům profitovat ze svých zločinů.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -