- Reklama -

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

- Reklama -

Jednou z věcí, které jsme se o králi Viserysovi dozvěděli už v první epizodě seriálu Rod draka, je skutečnost, že chce mít jako správný král co nejvíce dědiců, protože podle něj je povinností krále zplodit dědice, kteří by udrželi dynastii Targaryenů na Železném trůnu další generace.

Zplodit mužského potomka, který by přežil, se Viserysovi v prvním manželství nepodařilo. K překvapení všech si navíc jako druhou ženu vybral Alicent Hightowerovou, dceru svého pobočníka. S tou měl dědiců víc, než by bylo potřeba. Viserys a Alicent totiž mají hned 4 děti. Usedne některé na Železný trůn a bude vládnout Sedmi královstvím? Nebo trůn získá jako první ženská panovnice Západozemí jeho původní dědička Rhaenyra?

(Upozornění: text obsahuje spoilery seriálu Rod draka)

Změny v obsazení zastínily nové postavy

Viserys a Alicent mají v současné době v Rodu draka tři děti. Jsou to Helaena, Aemond a Aegon II. Měli by se ještě dočkat Daerona, což je v románu Viserysovo nejmladší dítě. Je ale možné, že v seriálu se neobjeví, informuje cosmopolitan.com.

Mezi 5. a 6. epizodou navíc došlo v Rodu draka k velké změně. Uběhlo totiž dalších 10 let a Alicent a Rhaenyru začaly hrát jiné herečky. A nejen to. Také se těm dvěma pěkně rozrostly rodiny. To se ostatně týká i Daemona Targaryena, který si též zplodil několik vlastních dědiců. Daemon se oženil s Laenou Velaryon. Kdo z nich si ale osvojí trůn vládce?

V původním románu George R. R. Martina Alicent a Malá rada zosnují spiknutí, aby dosadili jejího syna Aegona II. za krále, i když je po Viserysově smrti Rhaenyra právoplatnou dědičkou svého otce.
„…Aegon se nejprve odmítal podílet na matčiných plánech na korunovaci a trval na tom, že dědicem je Rhaenyra. „Ser Criston Cole, lord velitel Královské gardy, ho však přesvědčil, že pokud Rhaenyra usedne na trůn, Aegon a jeho bratři budou popraveni,“ píše se podle webu fictionhorizon.com na wikipedii knihy Píseň ledu a ohně.

Smrtonosná rodinná válka

Je zajímavé, že ser Otto Hightower (Rhys Ifans) v podstatě to stejně v seriálu řekl Alicent poté, co ho král zbavil role pobočníka krále. Jak upozornil britský express.co.uk, v původním románu se nakonec Aegon II. ožení se svou sestrou Helaenou, aby ustanovil jejich vlastní nástupnickou linii a vynechal Rhaenyru.

Rhaenyra v důsledku toho podle knihy začne ještě víc toužit po moci. Rozhodne se hlavního města zmocnit silou. Skutečně na půl roku získá Železný trůn. Ale neudrží se na něm. Povstane proti ní lid v reakci na zvýšené daně a nepokoje. Aegon II. a Rhaenrya pak svedou bitvu o Železný trůn během targaryenské občanské války známé jako Tanec draků.

Aegon II. Nakonec zvítězí a usedne na trůn.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -