- Reklama -

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

- Reklama -

Jednou z věcí, které jsme se o králi Viserysovi dozvěděli už v první epizodě seriálu Rod draka, je skutečnost, že chce mít jako správný král co nejvíce dědiců, protože podle něj je povinností krále zplodit dědice, kteří by udrželi dynastii Targaryenů na Železném trůnu další generace.

Zplodit mužského potomka, který by přežil, se Viserysovi v prvním manželství nepodařilo. K překvapení všech si navíc jako druhou ženu vybral Alicent Hightowerovou, dceru svého pobočníka. S tou měl dědiců víc, než by bylo potřeba. Viserys a Alicent totiž mají hned 4 děti. Usedne některé na Železný trůn a bude vládnout Sedmi královstvím? Nebo trůn získá jako první ženská panovnice Západozemí jeho původní dědička Rhaenyra?

(Upozornění: text obsahuje spoilery seriálu Rod draka)

Změny v obsazení zastínily nové postavy

Viserys a Alicent mají v současné době v Rodu draka tři děti. Jsou to Helaena, Aemond a Aegon II. Měli by se ještě dočkat Daerona, což je v románu Viserysovo nejmladší dítě. Je ale možné, že v seriálu se neobjeví, informuje cosmopolitan.com.

Mezi 5. a 6. epizodou navíc došlo v Rodu draka k velké změně. Uběhlo totiž dalších 10 let a Alicent a Rhaenyru začaly hrát jiné herečky. A nejen to. Také se těm dvěma pěkně rozrostly rodiny. To se ostatně týká i Daemona Targaryena, který si též zplodil několik vlastních dědiců. Daemon se oženil s Laenou Velaryon. Kdo z nich si ale osvojí trůn vládce?

- Reklama -

V původním románu George R. R. Martina Alicent a Malá rada zosnují spiknutí, aby dosadili jejího syna Aegona II. za krále, i když je po Viserysově smrti Rhaenyra právoplatnou dědičkou svého otce.
„…Aegon se nejprve odmítal podílet na matčiných plánech na korunovaci a trval na tom, že dědicem je Rhaenyra. „Ser Criston Cole, lord velitel Královské gardy, ho však přesvědčil, že pokud Rhaenyra usedne na trůn, Aegon a jeho bratři budou popraveni,“ píše se podle webu fictionhorizon.com na wikipedii knihy Píseň ledu a ohně.

Smrtonosná rodinná válka

Je zajímavé, že ser Otto Hightower (Rhys Ifans) v podstatě to stejně v seriálu řekl Alicent poté, co ho král zbavil role pobočníka krále. Jak upozornil britský express.co.uk, v původním románu se nakonec Aegon II. ožení se svou sestrou Helaenou, aby ustanovil jejich vlastní nástupnickou linii a vynechal Rhaenyru.

Rhaenyra v důsledku toho podle knihy začne ještě víc toužit po moci. Rozhodne se hlavního města zmocnit silou. Skutečně na půl roku získá Železný trůn. Ale neudrží se na něm. Povstane proti ní lid v reakci na zvýšené daně a nepokoje. Aegon II. a Rhaenrya pak svedou bitvu o Železný trůn během targaryenské občanské války známé jako Tanec draků.

Aegon II. Nakonec zvítězí a usedne na trůn.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -