- Reklama -

Filmová Duna se dočká seriálového prequelu. Odvypráví příběh sester Harkonnenových

Seriál Duna: Sesterstvo vychází z románu Franka Herberta a bude se odehrávat 10 000 let před nástupem Paula Atreida, kterého známe z filmu.

- Reklama -

Seriál se zaměří na boj sester Harkonnenových proti silám ohrožujícím budoucnost lidstva a založení legendární sekty známé jako Bene Gesserit. Hereckému obsazení připravovaného seriálu budou vévodit Shirley Hendersonová (Harry Potter) a Emily Watsonová (Černobyl) jako Valya a Tula Harkonnenovy, hrozivé sestry Harkonnenovy, které se dostaly k moci v Sesterstvu, tajné skupině žen, z nichž se později stane Bene Gesserit, informoval Deadline.com.

Seriál produkuje Denise Villeneuve a syn Franka Herberta

Pilotní díl seriálu by měl podle Variety.com režírovat Denis Villeneuve, který se spolu se synem spisovatele Franak Herberta Brianem chopí práce exekutivního producenta. Kvalitní podívaná je tedy téměř jistě zaručena, což je samozřejmě skvělá zpráva pro všechny fanoušky Duny.

Vzhledem k tomu, že seriál Duna: Sesterstvo se premiéry pravděpodobně dočká ještě odvysíláním druhého dílu filmové Duny, budeme mít také možnost získat tolik potřebné informace o sektě Bene Gesserit, které filmová Duna nestihla fanouškům podat. Seriál odhalí nejen to, jak sestry procházejí výcvikem Bene Gesserit, ale ukáže pravděpodobně více z toho, jak frakce plánovala pád rodu Atreidů na Arrakisu. Možná také prozkoumá způsoby, jakými jsou rod Corrino, rod Harkonnenů a další šlechtické rody v Duně ovládány setkou Bene Gesserit.

Knižní Duna obsahuje celkem 24 knih

Každopádně se dočkáme dalšího pohledu do světa Duny, který má miliony fanoušků už od roku 1965, kdy vyšel první román Franka Herberta, který odstartoval celou sci-fi sérii. Celkem Herbert pro tuto sérii vytvořil šest románů. Po spisovatelově smrti začali jeho syn Brian Herbert a spisovatel science fiction Kevin J. Anderson vytvářet nová díla zasazená do stejného vesmíru s využitím Herbertových původních poznámek. Série tak nakonec obsahuje celkem dvacet čtyři knih, takže tvůrci opravdu mají z čeho čerpat, upozornil collider.com.

- Reklama -

Před Villeneuveovým filmem se série dočkala již dvou adaptací, jednou ji v roce 1984 adaptoval David Lynch a podruhé v roce 2000 dvojice třídílných minisérií nazvaných Duna Franka Herberta a v roce 2003 Děti Duny Franka Herberta.

V současné době není známo, kdy se Duna: Sesterstvo objeví na obrazovkách.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -