- Reklama -

Filmová Duna se dočká seriálového prequelu. Odvypráví příběh sester Harkonnenových

Seriál Duna: Sesterstvo vychází z románu Franka Herberta a bude se odehrávat 10 000 let před nástupem Paula Atreida, kterého známe z filmu.

- Reklama -

Seriál se zaměří na boj sester Harkonnenových proti silám ohrožujícím budoucnost lidstva a založení legendární sekty známé jako Bene Gesserit. Hereckému obsazení připravovaného seriálu budou vévodit Shirley Hendersonová (Harry Potter) a Emily Watsonová (Černobyl) jako Valya a Tula Harkonnenovy, hrozivé sestry Harkonnenovy, které se dostaly k moci v Sesterstvu, tajné skupině žen, z nichž se později stane Bene Gesserit, informoval Deadline.com.

Seriál produkuje Denise Villeneuve a syn Franka Herberta

Pilotní díl seriálu by měl podle Variety.com režírovat Denis Villeneuve, který se spolu se synem spisovatele Franak Herberta Brianem chopí práce exekutivního producenta. Kvalitní podívaná je tedy téměř jistě zaručena, což je samozřejmě skvělá zpráva pro všechny fanoušky Duny.

Vzhledem k tomu, že seriál Duna: Sesterstvo se premiéry pravděpodobně dočká ještě odvysíláním druhého dílu filmové Duny, budeme mít také možnost získat tolik potřebné informace o sektě Bene Gesserit, které filmová Duna nestihla fanouškům podat. Seriál odhalí nejen to, jak sestry procházejí výcvikem Bene Gesserit, ale ukáže pravděpodobně více z toho, jak frakce plánovala pád rodu Atreidů na Arrakisu. Možná také prozkoumá způsoby, jakými jsou rod Corrino, rod Harkonnenů a další šlechtické rody v Duně ovládány setkou Bene Gesserit.

Knižní Duna obsahuje celkem 24 knih

Každopádně se dočkáme dalšího pohledu do světa Duny, který má miliony fanoušků už od roku 1965, kdy vyšel první román Franka Herberta, který odstartoval celou sci-fi sérii. Celkem Herbert pro tuto sérii vytvořil šest románů. Po spisovatelově smrti začali jeho syn Brian Herbert a spisovatel science fiction Kevin J. Anderson vytvářet nová díla zasazená do stejného vesmíru s využitím Herbertových původních poznámek. Série tak nakonec obsahuje celkem dvacet čtyři knih, takže tvůrci opravdu mají z čeho čerpat, upozornil collider.com.

Před Villeneuveovým filmem se série dočkala již dvou adaptací, jednou ji v roce 1984 adaptoval David Lynch a podruhé v roce 2000 dvojice třídílných minisérií nazvaných Duna Franka Herberta a v roce 2003 Děti Duny Franka Herberta.

V současné době není známo, kdy se Duna: Sesterstvo objeví na obrazovkách.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -