- Reklama -

Filmová Duna se dočká seriálového prequelu. Odvypráví příběh sester Harkonnenových

Seriál Duna: Sesterstvo vychází z románu Franka Herberta a bude se odehrávat 10 000 let před nástupem Paula Atreida, kterého známe z filmu.

- Reklama -

Seriál se zaměří na boj sester Harkonnenových proti silám ohrožujícím budoucnost lidstva a založení legendární sekty známé jako Bene Gesserit. Hereckému obsazení připravovaného seriálu budou vévodit Shirley Hendersonová (Harry Potter) a Emily Watsonová (Černobyl) jako Valya a Tula Harkonnenovy, hrozivé sestry Harkonnenovy, které se dostaly k moci v Sesterstvu, tajné skupině žen, z nichž se později stane Bene Gesserit, informoval Deadline.com.

Seriál produkuje Denise Villeneuve a syn Franka Herberta

Pilotní díl seriálu by měl podle Variety.com režírovat Denis Villeneuve, který se spolu se synem spisovatele Franak Herberta Brianem chopí práce exekutivního producenta. Kvalitní podívaná je tedy téměř jistě zaručena, což je samozřejmě skvělá zpráva pro všechny fanoušky Duny.

Vzhledem k tomu, že seriál Duna: Sesterstvo se premiéry pravděpodobně dočká ještě odvysíláním druhého dílu filmové Duny, budeme mít také možnost získat tolik potřebné informace o sektě Bene Gesserit, které filmová Duna nestihla fanouškům podat. Seriál odhalí nejen to, jak sestry procházejí výcvikem Bene Gesserit, ale ukáže pravděpodobně více z toho, jak frakce plánovala pád rodu Atreidů na Arrakisu. Možná také prozkoumá způsoby, jakými jsou rod Corrino, rod Harkonnenů a další šlechtické rody v Duně ovládány setkou Bene Gesserit.

Knižní Duna obsahuje celkem 24 knih

Každopádně se dočkáme dalšího pohledu do světa Duny, který má miliony fanoušků už od roku 1965, kdy vyšel první román Franka Herberta, který odstartoval celou sci-fi sérii. Celkem Herbert pro tuto sérii vytvořil šest románů. Po spisovatelově smrti začali jeho syn Brian Herbert a spisovatel science fiction Kevin J. Anderson vytvářet nová díla zasazená do stejného vesmíru s využitím Herbertových původních poznámek. Série tak nakonec obsahuje celkem dvacet čtyři knih, takže tvůrci opravdu mají z čeho čerpat, upozornil collider.com.

- Reklama -

Před Villeneuveovým filmem se série dočkala již dvou adaptací, jednou ji v roce 1984 adaptoval David Lynch a podruhé v roce 2000 dvojice třídílných minisérií nazvaných Duna Franka Herberta a v roce 2003 Děti Duny Franka Herberta.

V současné době není známo, kdy se Duna: Sesterstvo objeví na obrazovkách.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -