- Reklama -

Rod draka: Kdy nás čeká premiéra prequelu seriálu Hra o trůny?

Rod draka (v originále House of the dragon), připravovaný prequelový seriál HBO ke Hře o trůny, je nejočekávanější seriálovou novinkou roku 2022.

- Reklama -

Kontroverzní finále fantasy seriálu HBO Hra o trůny zanechalo v televizním vesmíru zdánlivě nezaplnitelnou prázdnotu. Nyní se však objevilo světlo na konci tunelu – a přichází od draka chrlícího plameny. Desetidílný prequel Hry o trůny nazvaný Rod draka, odehrávající se o dvě století dříve, je založený na knize George R. R. Martina Oheň a krev. Líčí vášně a mocenské hry rodu Targaryenů, vznešených předků Daenerys (Emilia Clarke), matky draků, za bouře zrozené.


Seriál nás podle knihy zavede do sedmi království, kde vládne čestný král Viserys Targaryen (hraje ho Paddy Considine). Jeho dcera princezna Rhaenyra (Emma D’Arcy) je zdatnou dračí jezdkyní, ale jako žena nemůže zdědit Železný trůn.

Dalším v pořadí je Viserysův mladší bratr, bezkonkurenční válečník princ Daemon (Matt Smith z Doctora Who). V okamžiku, kdy začíná boj o nástupnictví, hrozí krvavá občanská válka, které se přezdívá Tanec draků. Právě ta je považována za počátek konce vlády rodu Targaryenů nad Západozemím.

Tolik popis seriálu. Co dalšího se ví?

Rod draka: Kdy bude premiéra?

O tom, kdy se zhruba pokračování seriálu Hra o trůny dočkáme, nedávno promluvil Rhys Ifans, jedna z hvězd seriálu. A nejsou to zrovna dobré zprávy.

„ Musíte počkat a uvidíte. Myslím, že si budete muset chvíli počkat, protože si nejsem jistý, kdy to bude vydáno,“ řekl koncem prosince 2021 serveru screenrant.com. „Stále natáčíme. Ale jo, je to vzrušující. Velmi vzrušující… Nechci toho moc prozrazovat. Nemůžu toho moc prozradit.“

Dnes už naštěstí víme, že se seriál objeví na obrazovkách v srpnu 2022. Jak potvrdilo HBO, první díl se objeví konkrétně 21. srpna.

Rod draka: Trailer

Ačkoli ještě není známé datum premiéry, dobrou zprávou je, že už je venku první teaser na House of the dragon. To bohužel ale ještě neznamená, že se v brzké době dočkáme i samotného seriálu. Animace draků ve Hře o trůny trvala poměrně dlouho a jak připomíná web winteriscoming.net, Rod draka má v ději mnohem více draků než původní seriál. Ukáže se jich dohromady 17!

Podle nedávného článku v německém magazínu TV Movie vyjde House of the Dragon na podzim nebo v zimě 2022.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -