- Reklama -

Rod draka: Kdy nás čeká premiéra prequelu seriálu Hra o trůny?

Rod draka (v originále House of the dragon), připravovaný prequelový seriál HBO ke Hře o trůny, je nejočekávanější seriálovou novinkou roku 2022.

- Reklama -

Kontroverzní finále fantasy seriálu HBO Hra o trůny zanechalo v televizním vesmíru zdánlivě nezaplnitelnou prázdnotu. Nyní se však objevilo světlo na konci tunelu – a přichází od draka chrlícího plameny. Desetidílný prequel Hry o trůny nazvaný Rod draka, odehrávající se o dvě století dříve, je založený na knize George R. R. Martina Oheň a krev. Líčí vášně a mocenské hry rodu Targaryenů, vznešených předků Daenerys (Emilia Clarke), matky draků, za bouře zrozené.


Seriál nás podle knihy zavede do sedmi království, kde vládne čestný král Viserys Targaryen (hraje ho Paddy Considine). Jeho dcera princezna Rhaenyra (Emma D’Arcy) je zdatnou dračí jezdkyní, ale jako žena nemůže zdědit Železný trůn.

Dalším v pořadí je Viserysův mladší bratr, bezkonkurenční válečník princ Daemon (Matt Smith z Doctora Who). V okamžiku, kdy začíná boj o nástupnictví, hrozí krvavá občanská válka, které se přezdívá Tanec draků. Právě ta je považována za počátek konce vlády rodu Targaryenů nad Západozemím.

Tolik popis seriálu. Co dalšího se ví?

- Reklama -

Rod draka: Kdy bude premiéra?

O tom, kdy se zhruba pokračování seriálu Hra o trůny dočkáme, nedávno promluvil Rhys Ifans, jedna z hvězd seriálu. A nejsou to zrovna dobré zprávy.

„ Musíte počkat a uvidíte. Myslím, že si budete muset chvíli počkat, protože si nejsem jistý, kdy to bude vydáno,“ řekl koncem prosince 2021 serveru screenrant.com. „Stále natáčíme. Ale jo, je to vzrušující. Velmi vzrušující… Nechci toho moc prozrazovat. Nemůžu toho moc prozradit.“

Dnes už naštěstí víme, že se seriál objeví na obrazovkách v srpnu 2022. Jak potvrdilo HBO, první díl se objeví konkrétně 21. srpna.

Rod draka: Trailer

Ačkoli ještě není známé datum premiéry, dobrou zprávou je, že už je venku první teaser na House of the dragon. To bohužel ale ještě neznamená, že se v brzké době dočkáme i samotného seriálu. Animace draků ve Hře o trůny trvala poměrně dlouho a jak připomíná web winteriscoming.net, Rod draka má v ději mnohem více draků než původní seriál. Ukáže se jich dohromady 17!

Podle nedávného článku v německém magazínu TV Movie vyjde House of the Dragon na podzim nebo v zimě 2022.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -