- Reklama -

Rod draka: Kdy nás čeká premiéra prequelu seriálu Hra o trůny?

Rod draka (v originále House of the dragon), připravovaný prequelový seriál HBO ke Hře o trůny, je nejočekávanější seriálovou novinkou roku 2022.

- Reklama -

Kontroverzní finále fantasy seriálu HBO Hra o trůny zanechalo v televizním vesmíru zdánlivě nezaplnitelnou prázdnotu. Nyní se však objevilo světlo na konci tunelu – a přichází od draka chrlícího plameny. Desetidílný prequel Hry o trůny nazvaný Rod draka, odehrávající se o dvě století dříve, je založený na knize George R. R. Martina Oheň a krev. Líčí vášně a mocenské hry rodu Targaryenů, vznešených předků Daenerys (Emilia Clarke), matky draků, za bouře zrozené.


Seriál nás podle knihy zavede do sedmi království, kde vládne čestný král Viserys Targaryen (hraje ho Paddy Considine). Jeho dcera princezna Rhaenyra (Emma D’Arcy) je zdatnou dračí jezdkyní, ale jako žena nemůže zdědit Železný trůn.

Dalším v pořadí je Viserysův mladší bratr, bezkonkurenční válečník princ Daemon (Matt Smith z Doctora Who). V okamžiku, kdy začíná boj o nástupnictví, hrozí krvavá občanská válka, které se přezdívá Tanec draků. Právě ta je považována za počátek konce vlády rodu Targaryenů nad Západozemím.

Tolik popis seriálu. Co dalšího se ví?

Rod draka: Kdy bude premiéra?

O tom, kdy se zhruba pokračování seriálu Hra o trůny dočkáme, nedávno promluvil Rhys Ifans, jedna z hvězd seriálu. A nejsou to zrovna dobré zprávy.

„ Musíte počkat a uvidíte. Myslím, že si budete muset chvíli počkat, protože si nejsem jistý, kdy to bude vydáno,“ řekl koncem prosince 2021 serveru screenrant.com. „Stále natáčíme. Ale jo, je to vzrušující. Velmi vzrušující… Nechci toho moc prozrazovat. Nemůžu toho moc prozradit.“

Dnes už naštěstí víme, že se seriál objeví na obrazovkách v srpnu 2022. Jak potvrdilo HBO, první díl se objeví konkrétně 21. srpna.

Rod draka: Trailer

Ačkoli ještě není známé datum premiéry, dobrou zprávou je, že už je venku první teaser na House of the dragon. To bohužel ale ještě neznamená, že se v brzké době dočkáme i samotného seriálu. Animace draků ve Hře o trůny trvala poměrně dlouho a jak připomíná web winteriscoming.net, Rod draka má v ději mnohem více draků než původní seriál. Ukáže se jich dohromady 17!

Podle nedávného článku v německém magazínu TV Movie vyjde House of the Dragon na podzim nebo v zimě 2022.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -