- Reklama -

Úplněk v září 2021? Připravte se na poruchy spánku

Kdy bude úplněk v září? A proč bychom se tentokrát měli obávat, že to nebude zrovna klidná noc?

- Reklama -

Úplněk v září připadá na 21. září v 1:54. Zářijový úplněk bývá také označován jako úplněk kukuřičný, protože nastává nejblíže podzimní rovnodennosti, tedy v okamžiku, kdy se Slunce nachází přesně nad rovníkem a den a noc jsou podobně dlouhé.

Podzimní rovnodennost, známá také jako zářijová rovnodennost, letos podle serveru treking.cz nastává 22. září, kdy bude 1. podzimní den roku 2021. Co se týče astrologické předpovědi úplňku, bude tento měsíc ve znamení ryb. S ohledem na tohle znamení prý bude nejlepší, když den úplňku využijete k meditaci nebo rozjímání.

Pokud byste chtěli úplněk pozorovat, doporučujeme vycestovat co nejdále od městských světel, abyste ze zorného pole eliminovali světelný smog, který by mohl bránit dobrému pozorování. Nejlépe si tak úplněk prohlédnete na odlehlejších místech, či na nějakém vyvýšeném místě.

Web rexter.cz také upozorňuje, že lidé citliví na úplněk by mohli pociťovat obtíže ve spodní části nohou – s chodidly či prsty u nohou. Úplněk může také pozlobit šišinku, žlázu v mozku produkující melatonin. Ten zařizuje to, že se nám chce spát. Při problémech s jeho produkcí, která pro úplněk v září hrozí, může dojít až k poruchám spánku nebo bolestem hlavy.

Bude proto lepší, když na sebe při úplňku dáte pozor.

- Reklama -
- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -