- Reklama -

Úplněk v září 2021? Připravte se na poruchy spánku

Kdy bude úplněk v září? A proč bychom se tentokrát měli obávat, že to nebude zrovna klidná noc?

- Reklama -

Úplněk v září připadá na 21. září v 1:54. Zářijový úplněk bývá také označován jako úplněk kukuřičný, protože nastává nejblíže podzimní rovnodennosti, tedy v okamžiku, kdy se Slunce nachází přesně nad rovníkem a den a noc jsou podobně dlouhé.

Podzimní rovnodennost, známá také jako zářijová rovnodennost, letos podle serveru treking.cz nastává 22. září, kdy bude 1. podzimní den roku 2021. Co se týče astrologické předpovědi úplňku, bude tento měsíc ve znamení ryb. S ohledem na tohle znamení prý bude nejlepší, když den úplňku využijete k meditaci nebo rozjímání.

Pokud byste chtěli úplněk pozorovat, doporučujeme vycestovat co nejdále od městských světel, abyste ze zorného pole eliminovali světelný smog, který by mohl bránit dobrému pozorování. Nejlépe si tak úplněk prohlédnete na odlehlejších místech, či na nějakém vyvýšeném místě.

Web rexter.cz také upozorňuje, že lidé citliví na úplněk by mohli pociťovat obtíže ve spodní části nohou – s chodidly či prsty u nohou. Úplněk může také pozlobit šišinku, žlázu v mozku produkující melatonin. Ten zařizuje to, že se nám chce spát. Při problémech s jeho produkcí, která pro úplněk v září hrozí, může dojít až k poruchám spánku nebo bolestem hlavy.

Bude proto lepší, když na sebe při úplňku dáte pozor.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -