- Reklama -

Úplněk v září 2021? Připravte se na poruchy spánku

Kdy bude úplněk v září? A proč bychom se tentokrát měli obávat, že to nebude zrovna klidná noc?

- Reklama -

Úplněk v září připadá na 21. září v 1:54. Zářijový úplněk bývá také označován jako úplněk kukuřičný, protože nastává nejblíže podzimní rovnodennosti, tedy v okamžiku, kdy se Slunce nachází přesně nad rovníkem a den a noc jsou podobně dlouhé.

Podzimní rovnodennost, známá také jako zářijová rovnodennost, letos podle serveru treking.cz nastává 22. září, kdy bude 1. podzimní den roku 2021. Co se týče astrologické předpovědi úplňku, bude tento měsíc ve znamení ryb. S ohledem na tohle znamení prý bude nejlepší, když den úplňku využijete k meditaci nebo rozjímání.

Pokud byste chtěli úplněk pozorovat, doporučujeme vycestovat co nejdále od městských světel, abyste ze zorného pole eliminovali světelný smog, který by mohl bránit dobrému pozorování. Nejlépe si tak úplněk prohlédnete na odlehlejších místech, či na nějakém vyvýšeném místě.

Web rexter.cz také upozorňuje, že lidé citliví na úplněk by mohli pociťovat obtíže ve spodní části nohou – s chodidly či prsty u nohou. Úplněk může také pozlobit šišinku, žlázu v mozku produkující melatonin. Ten zařizuje to, že se nám chce spát. Při problémech s jeho produkcí, která pro úplněk v září hrozí, může dojít až k poruchám spánku nebo bolestem hlavy.

Bude proto lepší, když na sebe při úplňku dáte pozor.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -