- Reklama -

Vikings: Valhalla se blíží a Sam Corlett promluvil. Co prozradil hlavní hrdina?

Sam Corlett se v seriálu Vikings: Valhalla představí v roli legendárního vikingského objevitele Leifa Erikssona.

- Reklama -

Osmidílné historické drama Vikings: Valhalla se odehrává na počátku 11. století, Ocitneme se ve světě, kde napětí mezi Vikingy a vládci Anglie dosáhlo bodu zlomu. „Byla to bouřlivá doba,“ vysvětluje australská hvězda Sam Corlett, který hraje legendárního vikingského objevitele Leifa Erikssona.

Vikingové válčí s Angličany, ale uvidíme i jejich vzájemné střety, protože někteří byli pohané a někteří konvertovali ke křesťanství. Tato léta byla posledním vzdorem starého vikingského způsobu života.

Seriál nabídne pohled na roky plné války

A o čem bude Valhalla? Anglický král Aethelred II přísahá, že svou zemi zbaví Vikingů. Posílá proto vojska, aby vyvraždila vikingské rodiny v osadách, které se v Anglii již usadily. Když se o masakru dozví dánský král Canute, přísahá, že se pomstí. Vybuduje ve Skandinávii armádu připravenou k invazi, kde se k jeho jednotkám připojí Leif a jeho sestra Freydis (Frida Gustavsson).

„Freydis znásilnil křesťanský Viking a chce dosáhnout spravedlnosti,“ vysvětlil Sam pro tvinsider.com. „Pomoc sestře Leifa zpočátku pohání. Ale jak příběh pokračuje, odhodlá se uniknout stínu svého otce Erika Rudého, který je slavný po celém vikingském světě.“

Změnili jsme historii, pochvaluje si Sam Corlett

Poté, co se Leif spojí se severským princem Haraldem Sigurdssonem (Leo Suter), připojí se k armádě krále Canuta. Vikingové zatím vedou válku proti Anglii a plánují velký nájezd na Londýn.

„Použili jsme trochu dramatické nadstavby, protože Leif a Harald nežili ve stejné době. Jejich příběhové oblouky se ale vzájemně doplňují, takže díky tomu můžeme prozkoumat epické věci, které oba udělali,“ vysvětlil Sam Corlett.

Přísné podmínky natáčení v Irsku

Na seriál se dlouho čekalo, protože natáčení komplikovala pandemie koronaviru. Tvůrce Vikingů Michael Hirst v prosincovém rozhovoru pro ET prozradil, že natáčení první sezóny spin-offu se natáčelo v Irsku. Jak? „Způsobem přátelským ke covidu“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -