- Reklama -

Vikings: Valhalla se blíží a Sam Corlett promluvil. Co prozradil hlavní hrdina?

Sam Corlett se v seriálu Vikings: Valhalla představí v roli legendárního vikingského objevitele Leifa Erikssona.

- Reklama -

Osmidílné historické drama Vikings: Valhalla se odehrává na počátku 11. století, Ocitneme se ve světě, kde napětí mezi Vikingy a vládci Anglie dosáhlo bodu zlomu. „Byla to bouřlivá doba,“ vysvětluje australská hvězda Sam Corlett, který hraje legendárního vikingského objevitele Leifa Erikssona.

Vikingové válčí s Angličany, ale uvidíme i jejich vzájemné střety, protože někteří byli pohané a někteří konvertovali ke křesťanství. Tato léta byla posledním vzdorem starého vikingského způsobu života.

Seriál nabídne pohled na roky plné války

A o čem bude Valhalla? Anglický král Aethelred II přísahá, že svou zemi zbaví Vikingů. Posílá proto vojska, aby vyvraždila vikingské rodiny v osadách, které se v Anglii již usadily. Když se o masakru dozví dánský král Canute, přísahá, že se pomstí. Vybuduje ve Skandinávii armádu připravenou k invazi, kde se k jeho jednotkám připojí Leif a jeho sestra Freydis (Frida Gustavsson).

„Freydis znásilnil křesťanský Viking a chce dosáhnout spravedlnosti,“ vysvětlil Sam pro tvinsider.com. „Pomoc sestře Leifa zpočátku pohání. Ale jak příběh pokračuje, odhodlá se uniknout stínu svého otce Erika Rudého, který je slavný po celém vikingském světě.“

Změnili jsme historii, pochvaluje si Sam Corlett

Poté, co se Leif spojí se severským princem Haraldem Sigurdssonem (Leo Suter), připojí se k armádě krále Canuta. Vikingové zatím vedou válku proti Anglii a plánují velký nájezd na Londýn.

„Použili jsme trochu dramatické nadstavby, protože Leif a Harald nežili ve stejné době. Jejich příběhové oblouky se ale vzájemně doplňují, takže díky tomu můžeme prozkoumat epické věci, které oba udělali,“ vysvětlil Sam Corlett.

Přísné podmínky natáčení v Irsku

Na seriál se dlouho čekalo, protože natáčení komplikovala pandemie koronaviru. Tvůrce Vikingů Michael Hirst v prosincovém rozhovoru pro ET prozradil, že natáčení první sezóny spin-offu se natáčelo v Irsku. Jak? „Způsobem přátelským ke covidu“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -