- Reklama -

Vikings: Valhalla se blíží a Sam Corlett promluvil. Co prozradil hlavní hrdina?

Sam Corlett se v seriálu Vikings: Valhalla představí v roli legendárního vikingského objevitele Leifa Erikssona.

- Reklama -

Osmidílné historické drama Vikings: Valhalla se odehrává na počátku 11. století, Ocitneme se ve světě, kde napětí mezi Vikingy a vládci Anglie dosáhlo bodu zlomu. „Byla to bouřlivá doba,“ vysvětluje australská hvězda Sam Corlett, který hraje legendárního vikingského objevitele Leifa Erikssona.

Vikingové válčí s Angličany, ale uvidíme i jejich vzájemné střety, protože někteří byli pohané a někteří konvertovali ke křesťanství. Tato léta byla posledním vzdorem starého vikingského způsobu života.

Seriál nabídne pohled na roky plné války

A o čem bude Valhalla? Anglický král Aethelred II přísahá, že svou zemi zbaví Vikingů. Posílá proto vojska, aby vyvraždila vikingské rodiny v osadách, které se v Anglii již usadily. Když se o masakru dozví dánský král Canute, přísahá, že se pomstí. Vybuduje ve Skandinávii armádu připravenou k invazi, kde se k jeho jednotkám připojí Leif a jeho sestra Freydis (Frida Gustavsson).

„Freydis znásilnil křesťanský Viking a chce dosáhnout spravedlnosti,“ vysvětlil Sam pro tvinsider.com. „Pomoc sestře Leifa zpočátku pohání. Ale jak příběh pokračuje, odhodlá se uniknout stínu svého otce Erika Rudého, který je slavný po celém vikingském světě.“

- Reklama -

Změnili jsme historii, pochvaluje si Sam Corlett

Poté, co se Leif spojí se severským princem Haraldem Sigurdssonem (Leo Suter), připojí se k armádě krále Canuta. Vikingové zatím vedou válku proti Anglii a plánují velký nájezd na Londýn.

„Použili jsme trochu dramatické nadstavby, protože Leif a Harald nežili ve stejné době. Jejich příběhové oblouky se ale vzájemně doplňují, takže díky tomu můžeme prozkoumat epické věci, které oba udělali,“ vysvětlil Sam Corlett.

Přísné podmínky natáčení v Irsku

Na seriál se dlouho čekalo, protože natáčení komplikovala pandemie koronaviru. Tvůrce Vikingů Michael Hirst v prosincovém rozhovoru pro ET prozradil, že natáčení první sezóny spin-offu se natáčelo v Irsku. Jak? „Způsobem přátelským ke covidu“.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -