- Reklama -

Zpěvačka Cher a filmy: Její vzestup zabrzdil nebezpečný virus

Filmová kariéra Cher se začala rozjíždět v 80. letech, ale i otřáslo jí vážné neštěstí.

- Reklama -

Za roli ve filmu Silkwood (1983) po boku Meryl Streepové a Kurta Russella získala Cher Zlatý glóbus a nominaci za nejlepší vedlejší roli. Vrchol její kariéry však přišel o čtyři roky později, kdy si odnesla Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Moonstruck.

Poté ji postihla katastrofa… Nakazila se virem Epstein-Barrové, který může způsobit únavu a horečku, takže u filmu nemohla nějakou dobu vůbec pracovat! „Bylo to hrozné. Druhý rok jsem skončila se zápalem plic,“ řekla deníku New York Times. „Přicházely všechny ty filmové nabídky, ale já je musela všechny odmítnout. Byla jsem z toho opravdu hodně rozrušená.“

Cher potřebovala peníze, a tak vydělala miliony na reklamách na produkty, což vedlo k tomu, že se jí někteří kritici posmívali a tvrdili, že její filmová kariéra skončila.

Po trablech u filmu zasáhla Cher smrt

A další osobní tragédie přišla později v 90. letech. Po rozchodu s Cher Sonny Bono překvapi-vě přešel k republikánské politice a nakonec se v roce 1994 stal kalifornským kongres-manem. Jeho politická kariéra byla tragicky ukončena, když v roce 1998 zemřel při nehodě na lyžích na dovolené v Coloradu.

- Reklama -

„Někteří lidé si mysleli, že Son nebyl příliš bystrý,“ řekla Cher na jeho pohřbu. „Ale on byl dost chytrý na to, aby vzal introvertní šestnáctiletou dívku a malého, odrbaného Itala se špatným hlasem a udělal z nich nejúspěšnější a nejoblíbenější pár této generace.“

Vše špatné začalo těžkým dětstvím

Zpěvačku přitom nešetřil osud ani v dětství. Když byla Cher ještě malá, matka na ni neměla dost času. Při výchově dcery víc než na vlastní schopnosti spoléhala péči katolického domova, který vedly jeptišky. Ačkoli svou dceru denně navštěvovala, nebylo to stejné, jako kdyby byla s ní.

„Máma se každý rok pořádně zapotila, když vymýšlela, jak nám sehnat nové boty do školy,“ vzpomínala Cher. „Žily jsme v podstatě bez peněz.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -