- Reklama -

Zpěvačka Cher a filmy: Její vzestup zabrzdil nebezpečný virus

Filmová kariéra Cher se začala rozjíždět v 80. letech, ale i otřáslo jí vážné neštěstí.

- Reklama -

Za roli ve filmu Silkwood (1983) po boku Meryl Streepové a Kurta Russella získala Cher Zlatý glóbus a nominaci za nejlepší vedlejší roli. Vrchol její kariéry však přišel o čtyři roky později, kdy si odnesla Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Moonstruck.

Poté ji postihla katastrofa… Nakazila se virem Epstein-Barrové, který může způsobit únavu a horečku, takže u filmu nemohla nějakou dobu vůbec pracovat! „Bylo to hrozné. Druhý rok jsem skončila se zápalem plic,“ řekla deníku New York Times. „Přicházely všechny ty filmové nabídky, ale já je musela všechny odmítnout. Byla jsem z toho opravdu hodně rozrušená.“

Cher potřebovala peníze, a tak vydělala miliony na reklamách na produkty, což vedlo k tomu, že se jí někteří kritici posmívali a tvrdili, že její filmová kariéra skončila.

Po trablech u filmu zasáhla Cher smrt

A další osobní tragédie přišla později v 90. letech. Po rozchodu s Cher Sonny Bono překvapi-vě přešel k republikánské politice a nakonec se v roce 1994 stal kalifornským kongres-manem. Jeho politická kariéra byla tragicky ukončena, když v roce 1998 zemřel při nehodě na lyžích na dovolené v Coloradu.

- Reklama -

„Někteří lidé si mysleli, že Son nebyl příliš bystrý,“ řekla Cher na jeho pohřbu. „Ale on byl dost chytrý na to, aby vzal introvertní šestnáctiletou dívku a malého, odrbaného Itala se špatným hlasem a udělal z nich nejúspěšnější a nejoblíbenější pár této generace.“

Vše špatné začalo těžkým dětstvím

Zpěvačku přitom nešetřil osud ani v dětství. Když byla Cher ještě malá, matka na ni neměla dost času. Při výchově dcery víc než na vlastní schopnosti spoléhala péči katolického domova, který vedly jeptišky. Ačkoli svou dceru denně navštěvovala, nebylo to stejné, jako kdyby byla s ní.

„Máma se každý rok pořádně zapotila, když vymýšlela, jak nám sehnat nové boty do školy,“ vzpomínala Cher. „Žily jsme v podstatě bez peněz.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -