- Reklama -

Zpěvačka Cher a filmy: Její vzestup zabrzdil nebezpečný virus

Filmová kariéra Cher se začala rozjíždět v 80. letech, ale i otřáslo jí vážné neštěstí.

- Reklama -

Za roli ve filmu Silkwood (1983) po boku Meryl Streepové a Kurta Russella získala Cher Zlatý glóbus a nominaci za nejlepší vedlejší roli. Vrchol její kariéry však přišel o čtyři roky později, kdy si odnesla Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Moonstruck.

Poté ji postihla katastrofa… Nakazila se virem Epstein-Barrové, který může způsobit únavu a horečku, takže u filmu nemohla nějakou dobu vůbec pracovat! „Bylo to hrozné. Druhý rok jsem skončila se zápalem plic,“ řekla deníku New York Times. „Přicházely všechny ty filmové nabídky, ale já je musela všechny odmítnout. Byla jsem z toho opravdu hodně rozrušená.“

Cher potřebovala peníze, a tak vydělala miliony na reklamách na produkty, což vedlo k tomu, že se jí někteří kritici posmívali a tvrdili, že její filmová kariéra skončila.

Po trablech u filmu zasáhla Cher smrt

A další osobní tragédie přišla později v 90. letech. Po rozchodu s Cher Sonny Bono překvapi-vě přešel k republikánské politice a nakonec se v roce 1994 stal kalifornským kongres-manem. Jeho politická kariéra byla tragicky ukončena, když v roce 1998 zemřel při nehodě na lyžích na dovolené v Coloradu.

„Někteří lidé si mysleli, že Son nebyl příliš bystrý,“ řekla Cher na jeho pohřbu. „Ale on byl dost chytrý na to, aby vzal introvertní šestnáctiletou dívku a malého, odrbaného Itala se špatným hlasem a udělal z nich nejúspěšnější a nejoblíbenější pár této generace.“

Vše špatné začalo těžkým dětstvím

Zpěvačku přitom nešetřil osud ani v dětství. Když byla Cher ještě malá, matka na ni neměla dost času. Při výchově dcery víc než na vlastní schopnosti spoléhala péči katolického domova, který vedly jeptišky. Ačkoli svou dceru denně navštěvovala, nebylo to stejné, jako kdyby byla s ní.

„Máma se každý rok pořádně zapotila, když vymýšlela, jak nám sehnat nové boty do školy,“ vzpomínala Cher. „Žily jsme v podstatě bez peněz.“

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -