- Reklama -

Zpěvačka Cher a filmy: Její vzestup zabrzdil nebezpečný virus

Filmová kariéra Cher se začala rozjíždět v 80. letech, ale i otřáslo jí vážné neštěstí.

- Reklama -

Za roli ve filmu Silkwood (1983) po boku Meryl Streepové a Kurta Russella získala Cher Zlatý glóbus a nominaci za nejlepší vedlejší roli. Vrchol její kariéry však přišel o čtyři roky později, kdy si odnesla Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Moonstruck.

Poté ji postihla katastrofa… Nakazila se virem Epstein-Barrové, který může způsobit únavu a horečku, takže u filmu nemohla nějakou dobu vůbec pracovat! „Bylo to hrozné. Druhý rok jsem skončila se zápalem plic,“ řekla deníku New York Times. „Přicházely všechny ty filmové nabídky, ale já je musela všechny odmítnout. Byla jsem z toho opravdu hodně rozrušená.“

Cher potřebovala peníze, a tak vydělala miliony na reklamách na produkty, což vedlo k tomu, že se jí někteří kritici posmívali a tvrdili, že její filmová kariéra skončila.

Po trablech u filmu zasáhla Cher smrt

A další osobní tragédie přišla později v 90. letech. Po rozchodu s Cher Sonny Bono překvapi-vě přešel k republikánské politice a nakonec se v roce 1994 stal kalifornským kongres-manem. Jeho politická kariéra byla tragicky ukončena, když v roce 1998 zemřel při nehodě na lyžích na dovolené v Coloradu.

- Reklama -

„Někteří lidé si mysleli, že Son nebyl příliš bystrý,“ řekla Cher na jeho pohřbu. „Ale on byl dost chytrý na to, aby vzal introvertní šestnáctiletou dívku a malého, odrbaného Itala se špatným hlasem a udělal z nich nejúspěšnější a nejoblíbenější pár této generace.“

Vše špatné začalo těžkým dětstvím

Zpěvačku přitom nešetřil osud ani v dětství. Když byla Cher ještě malá, matka na ni neměla dost času. Při výchově dcery víc než na vlastní schopnosti spoléhala péči katolického domova, který vedly jeptišky. Ačkoli svou dceru denně navštěvovala, nebylo to stejné, jako kdyby byla s ní.

„Máma se každý rok pořádně zapotila, když vymýšlela, jak nám sehnat nové boty do školy,“ vzpomínala Cher. „Žily jsme v podstatě bez peněz.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -