- Reklama -

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.

- Reklama -

Nečekanou ránu akčnímu herci uštědřili odborníci při odběru krve pro jeho dokumentární seriál Limitless společnosti Disney+. V něm se Chris Hemsworth snaží přijít na recept dlouhověkosti. Místo toho ale nakonec nečekaně čelí představě smrti. Podle laboratorních výsledků Chris patří mezi pouhá 2 až 3 procenta lidí s duplikátem genu APOE4. Díky tomu je pravděpodobnost, že onemocní chorobou, při které chřadne mozek, „osmkrát až desetkrát vyšší“ než u průměrného člověka.

„Udělali mi všechny krevní testy a plán byl takový, že mi na kameru řeknou všechny výsledky. A pak budou mluvit o tom, jak se dá zlepšit to a to,“ svěřil se Hemsworth magazínu Vanityfair.com. „Jenže Peter Attia, který je v té epizodě doktorem dlouhověkosti a dohlíží na spoustu věcí v seriálu, zavolal [„Limitless“ tvůrci] Darrenovi [Aronofskému] a řekl: ‚Nechci mu to říkat na kameru. Musíme si promluvit mimo seriál a zjistit, jestli vůbec chce, aby to v seriálu bylo. Bylo to dost šokující, protože mi zavolal a řekl mi to.“

Hemsworth chce trávit více času s rodinou

Herec říká, že se v reakci na nečekanou diagnózu vrhl rovnýma nohama do zdravějšího životního stylu. Chce tak bojovat se svými genetickými predispozicemi. A mezi „zdravější životní styl“ Hemsworth zahrnuje i to, že si vzal „pořádnou porci volna“. Chce se na čas schoulit v lůně své rodiny, s manželkou Elsou Patakyovou, 46 let, a jejich dětmi, desetiletou Indií a devítiletými dvojčaty Sashou a Tristanem.

Podle Hemswortha v něm negativní zpráva „opravdu vyvolala touhu vzít si volno“ a spustila plány vrátit se domů, „aby měl pořádný kus volna a mohl si vše zjednodušit.“

Není to tak, že by podal výpověď, vysvětlil stránkám news.sky.com, a nechtěl se situací manipulovat ani ji příliš dramatizovat. Podle Hemswortha byla špatná zpráva spouštěčem, kvůli kterému si potřeboval dát na chvíli pauzu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -