- Reklama -

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.

- Reklama -

Nečekanou ránu akčnímu herci uštědřili odborníci při odběru krve pro jeho dokumentární seriál Limitless společnosti Disney+. V něm se Chris Hemsworth snaží přijít na recept dlouhověkosti. Místo toho ale nakonec nečekaně čelí představě smrti. Podle laboratorních výsledků Chris patří mezi pouhá 2 až 3 procenta lidí s duplikátem genu APOE4. Díky tomu je pravděpodobnost, že onemocní chorobou, při které chřadne mozek, „osmkrát až desetkrát vyšší“ než u průměrného člověka.

„Udělali mi všechny krevní testy a plán byl takový, že mi na kameru řeknou všechny výsledky. A pak budou mluvit o tom, jak se dá zlepšit to a to,“ svěřil se Hemsworth magazínu Vanityfair.com. „Jenže Peter Attia, který je v té epizodě doktorem dlouhověkosti a dohlíží na spoustu věcí v seriálu, zavolal [„Limitless“ tvůrci] Darrenovi [Aronofskému] a řekl: ‚Nechci mu to říkat na kameru. Musíme si promluvit mimo seriál a zjistit, jestli vůbec chce, aby to v seriálu bylo. Bylo to dost šokující, protože mi zavolal a řekl mi to.“

Hemsworth chce trávit více času s rodinou

Herec říká, že se v reakci na nečekanou diagnózu vrhl rovnýma nohama do zdravějšího životního stylu. Chce tak bojovat se svými genetickými predispozicemi. A mezi „zdravější životní styl“ Hemsworth zahrnuje i to, že si vzal „pořádnou porci volna“. Chce se na čas schoulit v lůně své rodiny, s manželkou Elsou Patakyovou, 46 let, a jejich dětmi, desetiletou Indií a devítiletými dvojčaty Sashou a Tristanem.

Podle Hemswortha v něm negativní zpráva „opravdu vyvolala touhu vzít si volno“ a spustila plány vrátit se domů, „aby měl pořádný kus volna a mohl si vše zjednodušit.“

- Reklama -

Není to tak, že by podal výpověď, vysvětlil stránkám news.sky.com, a nechtěl se situací manipulovat ani ji příliš dramatizovat. Podle Hemswortha byla špatná zpráva spouštěčem, kvůli kterému si potřeboval dát na chvíli pauzu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -