- Reklama -

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.

- Reklama -

Nečekanou ránu akčnímu herci uštědřili odborníci při odběru krve pro jeho dokumentární seriál Limitless společnosti Disney+. V něm se Chris Hemsworth snaží přijít na recept dlouhověkosti. Místo toho ale nakonec nečekaně čelí představě smrti. Podle laboratorních výsledků Chris patří mezi pouhá 2 až 3 procenta lidí s duplikátem genu APOE4. Díky tomu je pravděpodobnost, že onemocní chorobou, při které chřadne mozek, „osmkrát až desetkrát vyšší“ než u průměrného člověka.

„Udělali mi všechny krevní testy a plán byl takový, že mi na kameru řeknou všechny výsledky. A pak budou mluvit o tom, jak se dá zlepšit to a to,“ svěřil se Hemsworth magazínu Vanityfair.com. „Jenže Peter Attia, který je v té epizodě doktorem dlouhověkosti a dohlíží na spoustu věcí v seriálu, zavolal [„Limitless“ tvůrci] Darrenovi [Aronofskému] a řekl: ‚Nechci mu to říkat na kameru. Musíme si promluvit mimo seriál a zjistit, jestli vůbec chce, aby to v seriálu bylo. Bylo to dost šokující, protože mi zavolal a řekl mi to.“

Hemsworth chce trávit více času s rodinou

Herec říká, že se v reakci na nečekanou diagnózu vrhl rovnýma nohama do zdravějšího životního stylu. Chce tak bojovat se svými genetickými predispozicemi. A mezi „zdravější životní styl“ Hemsworth zahrnuje i to, že si vzal „pořádnou porci volna“. Chce se na čas schoulit v lůně své rodiny, s manželkou Elsou Patakyovou, 46 let, a jejich dětmi, desetiletou Indií a devítiletými dvojčaty Sashou a Tristanem.

Podle Hemswortha v něm negativní zpráva „opravdu vyvolala touhu vzít si volno“ a spustila plány vrátit se domů, „aby měl pořádný kus volna a mohl si vše zjednodušit.“

- Reklama -

Není to tak, že by podal výpověď, vysvětlil stránkám news.sky.com, a nechtěl se situací manipulovat ani ji příliš dramatizovat. Podle Hemswortha byla špatná zpráva spouštěčem, kvůli kterému si potřeboval dát na chvíli pauzu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -