- Reklama -

Dwayne Johnson: Král Škorpión mezi Titány

Jak nejlépe zúročit ve zralém věku úspěšnou sportovní kariéru předvedl světu americký herec Dwayne Johnson, zvaný The Rock.

- Reklama -

V květnu tohoto roku tomu bude padesát let, co se v malém kalifornském městečku Hayward narodila budoucí hvězda akčních a fantasy filmů. Tehdy ovšem o něčem takovém malý Dwayne ani nesnil. Ne že by se nikdo z jeho rodu filmu nevěnoval, jeho dědeček Peter Maivia si dokonce zahrál padoucha v bondovce Žiješ jenom dvakrát, ale rodina Johnsonů měla přece jen výrazně sportovnější tradici a Dwaynovy tělesné dispozice jej předurčovaly pokračovat spíše v otcových stopách.

Jeho táta Rocky Johnson byl totiž známá hvězda wrestlingu, takže synek se měl od koho učit. Kromě toho se tomuto sportu věnovali i jeho strýcové a bratranci. K tomu si Dwayne na škole přibral ještě atletiku a s úspěchem hrál i americký fotbal (dokonce byl velmi blízko dostat se do národní ligy NFL, ale kvůli zranění z toho sešlo).

Rychlá cesta za slávou

Jako zápasník s přezdívkou The Rock (velmi podobná otcovu jménu, v mládí si jeden čas nechal dokonce říkat Rocky Maivia, čímž spojil jméno otce a děda) slavil Dwayne Johnson jedno vítězství za druhým. Mimo jiné i proto, že se rychle naučil zásadě, že ve wrestlingu nejde jen o zápasení, ale především o to, kdo umí udělat lepší show pro diváky. A v tom byl fakt dobrý.

Když ale na dveře jeho života zaklepal třicátý rok, uvědomil si sportovec, že by se měl poohlédnout po jiné kariéře. A vzhledem k jeho zkušenostem se show se Hollywood přímo nabízel. Zpočátku samozřejmě dostával jen menší roličky, v nichž se uplatňovala především jeho vypracovaná svalovina. Ovšem právě jedna z nich nakonec znamenala totální průlom v jeho herecké kariéře. Šlo o postavu starověkého bojovníka Mathayuse zvaného Král Škorpión v akční fantasy Mumie se vrací z roku 2001.

- Reklama -

Zlomová role? Hned ta první

Ačkoliv Dwayne strávil na plátně většinu času v digitálně vytvořeném těle magického štíra, zaujal diváky natolik, že této figuře o rok později producenti věnovali celý film nazvaný Král Škorpión, a v něm už Dwayne Johnson naplno rozvinul všechny své schopnosti. Snímek měl opět ohromný úspěch (natočeno bylo i několik pokračování, ale v těch už se na popularitě Krále Škorpióna snaží přiživit jiní herci), který odstartoval Dwaynovu hereckou kariéru k hvězdným výšinám.

Čím dál obratněji přeskakoval coby filmový hrdina bez bázně a hany z jednoho žánru do druhého, což si můžeme ověřit například v akčních trhácích (Vítejte v džungli, Kráčející skála, Rychle a zběsile 5-9, G.I. Joe 2: Odveta, Pot a krev), komediích (Zachraňte agenta Smarta, Benga v záloze), sci-fi (Doom, Planeta 51, Rampage: Ničitelé), katastrofických feilmech (San Andreas 1 a 2), romantických snímcích (Pobřežní hlídka), fantasy (Herkules), sportovních dramatech (Gang v útoku), ale i ve filmech pro děti (Víla Zuběnka, Útěk na Horu čarodějnic, Jumanji:Vítejte v džungli a Jumanji: Další level). Z původně sympatického svalovce doplňujícího hvězdný herecký tým se zkrátka postupně stala zářivá holohlavá hollywoodská Star velkého formátu, kterou diváci milují.

Ovládne Dwayne Johnson i televizi?

V dalším období svého života Dwayne Johnson opět začíná myslet na zadní kolečka a stává se z něj úspěšný producent, což dokazuje například televizní soutěž Souboj Titánů, kterou už na Valentýna uvede českým divákům televizní stanice Nova Action. Každá epizoda tohoto totiž pořadu Johnsonovi vydělala přes milión korun.

Zmiňme se ale i o další stránce Dwaynovy osobnosti: nenechává si své vydělané peníze pouze pro sebe. V roce 2006 založil a aktivně podporuje charitativní nadaci nesoucí jeho jméno, která se snaží pomáhat vážně nemocným dětem. Věnoval také milión dolarů na opravu univerzitního stadionu v Miami, finančně pomáhá psím útulkům anebo dodal posilovací náčiní americkým vojákům. Jeho nadace se podílela i na odstraňování škod po ničivých přírodních katastrofách. Je chvályhodné, že Dwayne Johnson se snaží chovat jako příkladná hvězda i mimo filmové plátno.

Co možná nevíte o Dwaynu Johnsonovi:

  • Po svých předcích je Dwayne Johnson poloviční černošský Američan a poloviční Samoan
  • Jako mladík byl několikrát zatčen za drobné krádeže
  • Na univerzitě vystudoval kriminologii
  • Je vášnivým rybářem
  • Je po druhé ženatý, z prvního manželství má dceru Simone Alexandru, z druhého Jasminu a Tianu Giu
  • Dwayne Johnson si zahrál postavu svého otce Rockyho Johnsona v jedné epizodě seriálu Zlatá sedmdesátá
  • Za svou průlomovou roli Krále Škorpiona dostal The Rock rekordní sumu 5,5 miliónu dolarů. Šlo o vůbec nejvyšší částku pro nastupujícího herce v jeho první velké roli.
  • Dostal se do Guinessovy knihy rekordů, když v roce 2015 před premiérou katastrofického filmu San Andreas dokázal udělat se svými fanoušky 105 selfies fotek za pouhé tři minuty
- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -