- Reklama -

Dwayne Johnson: Král Škorpión mezi Titány

Jak nejlépe zúročit ve zralém věku úspěšnou sportovní kariéru předvedl světu americký herec Dwayne Johnson, zvaný The Rock.

- Reklama -

V květnu tohoto roku tomu bude padesát let, co se v malém kalifornském městečku Hayward narodila budoucí hvězda akčních a fantasy filmů. Tehdy ovšem o něčem takovém malý Dwayne ani nesnil. Ne že by se nikdo z jeho rodu filmu nevěnoval, jeho dědeček Peter Maivia si dokonce zahrál padoucha v bondovce Žiješ jenom dvakrát, ale rodina Johnsonů měla přece jen výrazně sportovnější tradici a Dwaynovy tělesné dispozice jej předurčovaly pokračovat spíše v otcových stopách.

Jeho táta Rocky Johnson byl totiž známá hvězda wrestlingu, takže synek se měl od koho učit. Kromě toho se tomuto sportu věnovali i jeho strýcové a bratranci. K tomu si Dwayne na škole přibral ještě atletiku a s úspěchem hrál i americký fotbal (dokonce byl velmi blízko dostat se do národní ligy NFL, ale kvůli zranění z toho sešlo).

Rychlá cesta za slávou

Jako zápasník s přezdívkou The Rock (velmi podobná otcovu jménu, v mládí si jeden čas nechal dokonce říkat Rocky Maivia, čímž spojil jméno otce a děda) slavil Dwayne Johnson jedno vítězství za druhým. Mimo jiné i proto, že se rychle naučil zásadě, že ve wrestlingu nejde jen o zápasení, ale především o to, kdo umí udělat lepší show pro diváky. A v tom byl fakt dobrý.

Když ale na dveře jeho života zaklepal třicátý rok, uvědomil si sportovec, že by se měl poohlédnout po jiné kariéře. A vzhledem k jeho zkušenostem se show se Hollywood přímo nabízel. Zpočátku samozřejmě dostával jen menší roličky, v nichž se uplatňovala především jeho vypracovaná svalovina. Ovšem právě jedna z nich nakonec znamenala totální průlom v jeho herecké kariéře. Šlo o postavu starověkého bojovníka Mathayuse zvaného Král Škorpión v akční fantasy Mumie se vrací z roku 2001.

- Reklama -

Zlomová role? Hned ta první

Ačkoliv Dwayne strávil na plátně většinu času v digitálně vytvořeném těle magického štíra, zaujal diváky natolik, že této figuře o rok později producenti věnovali celý film nazvaný Král Škorpión, a v něm už Dwayne Johnson naplno rozvinul všechny své schopnosti. Snímek měl opět ohromný úspěch (natočeno bylo i několik pokračování, ale v těch už se na popularitě Krále Škorpióna snaží přiživit jiní herci), který odstartoval Dwaynovu hereckou kariéru k hvězdným výšinám.

Čím dál obratněji přeskakoval coby filmový hrdina bez bázně a hany z jednoho žánru do druhého, což si můžeme ověřit například v akčních trhácích (Vítejte v džungli, Kráčející skála, Rychle a zběsile 5-9, G.I. Joe 2: Odveta, Pot a krev), komediích (Zachraňte agenta Smarta, Benga v záloze), sci-fi (Doom, Planeta 51, Rampage: Ničitelé), katastrofických feilmech (San Andreas 1 a 2), romantických snímcích (Pobřežní hlídka), fantasy (Herkules), sportovních dramatech (Gang v útoku), ale i ve filmech pro děti (Víla Zuběnka, Útěk na Horu čarodějnic, Jumanji:Vítejte v džungli a Jumanji: Další level). Z původně sympatického svalovce doplňujícího hvězdný herecký tým se zkrátka postupně stala zářivá holohlavá hollywoodská Star velkého formátu, kterou diváci milují.

Ovládne Dwayne Johnson i televizi?

V dalším období svého života Dwayne Johnson opět začíná myslet na zadní kolečka a stává se z něj úspěšný producent, což dokazuje například televizní soutěž Souboj Titánů, kterou už na Valentýna uvede českým divákům televizní stanice Nova Action. Každá epizoda tohoto totiž pořadu Johnsonovi vydělala přes milión korun.

Zmiňme se ale i o další stránce Dwaynovy osobnosti: nenechává si své vydělané peníze pouze pro sebe. V roce 2006 založil a aktivně podporuje charitativní nadaci nesoucí jeho jméno, která se snaží pomáhat vážně nemocným dětem. Věnoval také milión dolarů na opravu univerzitního stadionu v Miami, finančně pomáhá psím útulkům anebo dodal posilovací náčiní americkým vojákům. Jeho nadace se podílela i na odstraňování škod po ničivých přírodních katastrofách. Je chvályhodné, že Dwayne Johnson se snaží chovat jako příkladná hvězda i mimo filmové plátno.

Co možná nevíte o Dwaynu Johnsonovi:

  • Po svých předcích je Dwayne Johnson poloviční černošský Američan a poloviční Samoan
  • Jako mladík byl několikrát zatčen za drobné krádeže
  • Na univerzitě vystudoval kriminologii
  • Je vášnivým rybářem
  • Je po druhé ženatý, z prvního manželství má dceru Simone Alexandru, z druhého Jasminu a Tianu Giu
  • Dwayne Johnson si zahrál postavu svého otce Rockyho Johnsona v jedné epizodě seriálu Zlatá sedmdesátá
  • Za svou průlomovou roli Krále Škorpiona dostal The Rock rekordní sumu 5,5 miliónu dolarů. Šlo o vůbec nejvyšší částku pro nastupujícího herce v jeho první velké roli.
  • Dostal se do Guinessovy knihy rekordů, když v roce 2015 před premiérou katastrofického filmu San Andreas dokázal udělat se svými fanoušky 105 selfies fotek za pouhé tři minuty
- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -