- Reklama -

Ghislaine Maxwellová si stěžuje na podmínky ve vězení. Šanci na propuštění získá až za 15 let

Ve druhé sérii Filthy Rich se na Netflixu zkoumají zločiny Ghislaine Maxwellové.

- Reklama -

Nejnovější dokument společnosti Netflix se zabývá tím, jak přítelkyně Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová pomáhala při náboru mladých dívek, které Epstein sexuálně zneužíval a vykořisťoval. Diváci si v něm vyslechnou výpovědi žen, kterým Maxwellová a Epstein ublížili. A získají větší přehled o tom, jak Ghislaine Maxwellová a Jeffrey Epstein páchali své hrůzné zločiny.

Epstein spáchal sebevraždu ve vězeňské cele na Manhattanu v roce 2019, zatímco čekal na výsledek svého vlastního procesu. Maxwellovou pak v prosinci roku 2021 shledali vinnou z naverbování a obchodování se čtyřmi nezletilými dívkami, které měl Epstein, její tehdejší přítel, sexuálně zneužít.

K trestným činům Ghislaine Maxwellové docházelo po dobu deseti let, od roku 1994 do roku 2004. A ačkoli si žalující strana přála doživotní vězení, nakonec dostala dvacetiletý trest odnětí svobody, informoval Guardian.

Dospívání na panství a studia na Oxfordu

V mládí by přitom nikdo netipoval, že se Ghislaine Maxwellová vydá na zločineckou dráhu. Byla nejmladším dítětem mediálního magnáta Roberta Maxwella. Narodila se na Štědrý den ve Francii a většinu svých dětských let strávila na idylickém Maxwellově panství Headington Hill, než odešla na vysokoškolská studia do Oxfordu.

- Reklama -

V 80. letech se aktivně účastnila londýnské společenské scény, ale po záhadném utonutí svého otce na Kanárských ostrovech během plavby na jeho jachtě Lady Ghislaine se přestěhovala do New Yorku. Tam se podle esquire.com rychle dostala do bohaté newyorské společenské scény, kde se seznámila s investorem Jeffery Epsteinem. Zbytek příběhu už každý zná.

Kde je teď Ghislaine Maxwellová?

Co ale bude s Ghislaine Maxwellovou nyní? Kde teď Ghislaine Maxwellová je? Svůj trest si odpykává ve federální věznici FCI Tallahassee s nízkou ostrahou na Floridě. Právě v tomto státe se totiž odehrála většina Epsteinových zločinů. Ghislaine dostala vězeňské číslo 02879-509. A až do srpna 2037 nebude mít nárok na propuštění.

Před odsouzením ji zadržovali v Metropolitní vazební věznici v newyorském Brooklynu, kde nalezli mrtvého Epsteina. Podle deníku TheTimes.co.uk podala Maxwellová během svého pobytu v MDC více než 100 stížností na své „odsouzeníhodné“ životní podmínky. Údajně byla někdy bez vody, dostávala jídlo s příměsí červů a každých 15 minut jí svítili baterkou do očí, aby se ujistili, že se nepokusila o sebevraždu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -