- Reklama -

Ghislaine Maxwellová si stěžuje na podmínky ve vězení. Šanci na propuštění získá až za 15 let

Ve druhé sérii Filthy Rich se na Netflixu zkoumají zločiny Ghislaine Maxwellové.

- Reklama -

Nejnovější dokument společnosti Netflix se zabývá tím, jak přítelkyně Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová pomáhala při náboru mladých dívek, které Epstein sexuálně zneužíval a vykořisťoval. Diváci si v něm vyslechnou výpovědi žen, kterým Maxwellová a Epstein ublížili. A získají větší přehled o tom, jak Ghislaine Maxwellová a Jeffrey Epstein páchali své hrůzné zločiny.

Epstein spáchal sebevraždu ve vězeňské cele na Manhattanu v roce 2019, zatímco čekal na výsledek svého vlastního procesu. Maxwellovou pak v prosinci roku 2021 shledali vinnou z naverbování a obchodování se čtyřmi nezletilými dívkami, které měl Epstein, její tehdejší přítel, sexuálně zneužít.

K trestným činům Ghislaine Maxwellové docházelo po dobu deseti let, od roku 1994 do roku 2004. A ačkoli si žalující strana přála doživotní vězení, nakonec dostala dvacetiletý trest odnětí svobody, informoval Guardian.

Dospívání na panství a studia na Oxfordu

V mládí by přitom nikdo netipoval, že se Ghislaine Maxwellová vydá na zločineckou dráhu. Byla nejmladším dítětem mediálního magnáta Roberta Maxwella. Narodila se na Štědrý den ve Francii a většinu svých dětských let strávila na idylickém Maxwellově panství Headington Hill, než odešla na vysokoškolská studia do Oxfordu.

V 80. letech se aktivně účastnila londýnské společenské scény, ale po záhadném utonutí svého otce na Kanárských ostrovech během plavby na jeho jachtě Lady Ghislaine se přestěhovala do New Yorku. Tam se podle esquire.com rychle dostala do bohaté newyorské společenské scény, kde se seznámila s investorem Jeffery Epsteinem. Zbytek příběhu už každý zná.

Kde je teď Ghislaine Maxwellová?

Co ale bude s Ghislaine Maxwellovou nyní? Kde teď Ghislaine Maxwellová je? Svůj trest si odpykává ve federální věznici FCI Tallahassee s nízkou ostrahou na Floridě. Právě v tomto státe se totiž odehrála většina Epsteinových zločinů. Ghislaine dostala vězeňské číslo 02879-509. A až do srpna 2037 nebude mít nárok na propuštění.

Před odsouzením ji zadržovali v Metropolitní vazební věznici v newyorském Brooklynu, kde nalezli mrtvého Epsteina. Podle deníku TheTimes.co.uk podala Maxwellová během svého pobytu v MDC více než 100 stížností na své „odsouzeníhodné“ životní podmínky. Údajně byla někdy bez vody, dostávala jídlo s příměsí červů a každých 15 minut jí svítili baterkou do očí, aby se ujistili, že se nepokusila o sebevraždu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -