- Reklama -

Ghislaine Maxwellová si stěžuje na podmínky ve vězení. Šanci na propuštění získá až za 15 let

Ve druhé sérii Filthy Rich se na Netflixu zkoumají zločiny Ghislaine Maxwellové.

- Reklama -

Nejnovější dokument společnosti Netflix se zabývá tím, jak přítelkyně Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová pomáhala při náboru mladých dívek, které Epstein sexuálně zneužíval a vykořisťoval. Diváci si v něm vyslechnou výpovědi žen, kterým Maxwellová a Epstein ublížili. A získají větší přehled o tom, jak Ghislaine Maxwellová a Jeffrey Epstein páchali své hrůzné zločiny.

Epstein spáchal sebevraždu ve vězeňské cele na Manhattanu v roce 2019, zatímco čekal na výsledek svého vlastního procesu. Maxwellovou pak v prosinci roku 2021 shledali vinnou z naverbování a obchodování se čtyřmi nezletilými dívkami, které měl Epstein, její tehdejší přítel, sexuálně zneužít.

K trestným činům Ghislaine Maxwellové docházelo po dobu deseti let, od roku 1994 do roku 2004. A ačkoli si žalující strana přála doživotní vězení, nakonec dostala dvacetiletý trest odnětí svobody, informoval Guardian.

Dospívání na panství a studia na Oxfordu

V mládí by přitom nikdo netipoval, že se Ghislaine Maxwellová vydá na zločineckou dráhu. Byla nejmladším dítětem mediálního magnáta Roberta Maxwella. Narodila se na Štědrý den ve Francii a většinu svých dětských let strávila na idylickém Maxwellově panství Headington Hill, než odešla na vysokoškolská studia do Oxfordu.

- Reklama -

V 80. letech se aktivně účastnila londýnské společenské scény, ale po záhadném utonutí svého otce na Kanárských ostrovech během plavby na jeho jachtě Lady Ghislaine se přestěhovala do New Yorku. Tam se podle esquire.com rychle dostala do bohaté newyorské společenské scény, kde se seznámila s investorem Jeffery Epsteinem. Zbytek příběhu už každý zná.

Kde je teď Ghislaine Maxwellová?

Co ale bude s Ghislaine Maxwellovou nyní? Kde teď Ghislaine Maxwellová je? Svůj trest si odpykává ve federální věznici FCI Tallahassee s nízkou ostrahou na Floridě. Právě v tomto státe se totiž odehrála většina Epsteinových zločinů. Ghislaine dostala vězeňské číslo 02879-509. A až do srpna 2037 nebude mít nárok na propuštění.

Před odsouzením ji zadržovali v Metropolitní vazební věznici v newyorském Brooklynu, kde nalezli mrtvého Epsteina. Podle deníku TheTimes.co.uk podala Maxwellová během svého pobytu v MDC více než 100 stížností na své „odsouzeníhodné“ životní podmínky. Údajně byla někdy bez vody, dostávala jídlo s příměsí červů a každých 15 minut jí svítili baterkou do očí, aby se ujistili, že se nepokusila o sebevraždu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -