- Reklama -

Ghislaine Maxwellová si stěžuje na podmínky ve vězení. Šanci na propuštění získá až za 15 let

Ve druhé sérii Filthy Rich se na Netflixu zkoumají zločiny Ghislaine Maxwellové.

- Reklama -

Nejnovější dokument společnosti Netflix se zabývá tím, jak přítelkyně Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová pomáhala při náboru mladých dívek, které Epstein sexuálně zneužíval a vykořisťoval. Diváci si v něm vyslechnou výpovědi žen, kterým Maxwellová a Epstein ublížili. A získají větší přehled o tom, jak Ghislaine Maxwellová a Jeffrey Epstein páchali své hrůzné zločiny.

Epstein spáchal sebevraždu ve vězeňské cele na Manhattanu v roce 2019, zatímco čekal na výsledek svého vlastního procesu. Maxwellovou pak v prosinci roku 2021 shledali vinnou z naverbování a obchodování se čtyřmi nezletilými dívkami, které měl Epstein, její tehdejší přítel, sexuálně zneužít.

K trestným činům Ghislaine Maxwellové docházelo po dobu deseti let, od roku 1994 do roku 2004. A ačkoli si žalující strana přála doživotní vězení, nakonec dostala dvacetiletý trest odnětí svobody, informoval Guardian.

Dospívání na panství a studia na Oxfordu

V mládí by přitom nikdo netipoval, že se Ghislaine Maxwellová vydá na zločineckou dráhu. Byla nejmladším dítětem mediálního magnáta Roberta Maxwella. Narodila se na Štědrý den ve Francii a většinu svých dětských let strávila na idylickém Maxwellově panství Headington Hill, než odešla na vysokoškolská studia do Oxfordu.

- Reklama -

V 80. letech se aktivně účastnila londýnské společenské scény, ale po záhadném utonutí svého otce na Kanárských ostrovech během plavby na jeho jachtě Lady Ghislaine se přestěhovala do New Yorku. Tam se podle esquire.com rychle dostala do bohaté newyorské společenské scény, kde se seznámila s investorem Jeffery Epsteinem. Zbytek příběhu už každý zná.

Kde je teď Ghislaine Maxwellová?

Co ale bude s Ghislaine Maxwellovou nyní? Kde teď Ghislaine Maxwellová je? Svůj trest si odpykává ve federální věznici FCI Tallahassee s nízkou ostrahou na Floridě. Právě v tomto státe se totiž odehrála většina Epsteinových zločinů. Ghislaine dostala vězeňské číslo 02879-509. A až do srpna 2037 nebude mít nárok na propuštění.

Před odsouzením ji zadržovali v Metropolitní vazební věznici v newyorském Brooklynu, kde nalezli mrtvého Epsteina. Podle deníku TheTimes.co.uk podala Maxwellová během svého pobytu v MDC více než 100 stížností na své „odsouzeníhodné“ životní podmínky. Údajně byla někdy bez vody, dostávala jídlo s příměsí červů a každých 15 minut jí svítili baterkou do očí, aby se ujistili, že se nepokusila o sebevraždu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -