- Reklama -

Jamie Lee Curtisovou slavný otec vydědil, i když si s ní dával drogy. Nevyčítá mu to

Tony Curtis, slavný herec oplývající výrazným vzhledem a hereckým talentem, byl rovněž znám svými bouřlivými manželstvími. Celkem šestkrát stanul před oltářem a se třemi prvními manželkami měl šest dětí. Pět z nich před smrtí vydědil, včetně nejslavnější dcery Jamie Lee Curtisové.

- Reklama -

Tony Curtis byl v padesátých letech minulého století jedním z největším sexsymbolů Hollywoodu. Není proto divu, že jeho sňatek s Janet Leighovou, která se proslavila díky filmu „Psycho“ od Alfreda Hitchcocka, byl v 50. letech intenzivně sledován, stejně jako jejich rozvod v roce 1962. Po manželství zůstaly dvě dcery Jamie Lee a Kelly, které se staly svědky rozpadu rodiny v období svého dospívání.

Tony se poté oženil s osmnáctiletou německou herečkou Christine Kaufmann, se kterou hrál ve filmu „Taras Bulba“. Podle zprávy webu hollywoodreporter.com měli dvě dcery, Alexandru a Allegru. Ani tohle manželství ale nevydrželo a v roce 1968 se rozvedli.

Ve stejném roce se Tony oženil potřetí, tentokrát s Leslie Allen. Z tohoto svazku se narodili dva synové, Nicholas a Benjamin.

Tony se pak oženil, ale další děti již neměl. V roce 1994 zemřel jeho syn Nicholas ve věku 23 let na předávkování heroinem, píše forbes.com. Když Tony zemřel 29. září 2010 na srdeční zástavu, zanechal po sobě pět dětí a sedm vnoučat – všechny však překvapil obsahem své poslední závěti.

- Reklama -

Všechny peníze shrábla vdova

Tony Curtis totiž v závěti své slavné dceři Jamie Lee Curtis neponechal nic. Ve skutečnosti se ale nevykašlal pouze na ni, vyloučil z dědictví všech pět svých žijících dětí. Podle stránek nickiswift.com přepracoval svou závěť v květnu 2010, pouhé čtyři měsíce před svou smrtí. Předchozí verze dokumentu obsahovala jména jeho dětí, zatímco finální verze uváděla, že je „úmyslně“ vyloučil. Důvod pro jejich vydědění však není známý. Zůstalo po něm 60 milionů dolarů.

Jeho pozůstalost se vydražila, včetně uměleckých děl od autorů jako Andy Warhol a Balthus. Zhruba milion dolarů, což byl výtěžek z této aukce, putoval celý (stejně jako dědictví) Tonyho vdově Jill.

Kokain s dcerou místo klasického otcovství

Jamie Lee Curtis otci rozhodnutí nevyčítá. Přiznává, že s hereckou legendou neměla úplně tradiční vztah dcera/otec, jaký zažila většina z nás. Se svým otcem měla spíš komplikovaný vztah, i když ho respektovala za to, že byl vždy upřímný ohledně svých pocitů. „Byl to otec jen tím, že jsme ho tak oslovovali, a nechtěl být otcem. Nenahlížím na to záporně, byl velmi upřímný. Finančně udělal, co bylo třeba, což bylo poctivé, ale jako otec se nijak nezapojoval,“ uvedla v pořadu „The Talk“ podle Daily Mail.

S Tonym se tak jeho talentovaná dcera částečně sblížila až. Přesto jejich vztah nebyl typickým rodinným vztahem, spíše se mezi nimi vyvinulo přátelství. V rozhovoru pro Variety v roce 2019 Jamie přiznala, že s ním užívala i drogy. „Byla doba, kdy jsem byla jediné dítě, které s ním mluvilo… Jednou jsme si spolu dali kokain,“ uvedla Jamie s tím, že ať už ji Tony vychovával, nebo ne, byl a zůstává pro ni otcem. „Jsme důkazem jeho existence. Jdeme v jeho šlépějích. Všichni jsme z něj něco získali. Já jsem samozřejmě zdědila jeho zoufalou potřebu pozornosti,“ smála se Jamie podle Daily Mail.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -