- Reklama -

Jamie Lee Curtisovou slavný otec vydědil, i když si s ní dával drogy. Nevyčítá mu to

Tony Curtis, slavný herec oplývající výrazným vzhledem a hereckým talentem, byl rovněž znám svými bouřlivými manželstvími. Celkem šestkrát stanul před oltářem a se třemi prvními manželkami měl šest dětí. Pět z nich před smrtí vydědil, včetně nejslavnější dcery Jamie Lee Curtisové.

- Reklama -

Tony Curtis byl v padesátých letech minulého století jedním z největším sexsymbolů Hollywoodu. Není proto divu, že jeho sňatek s Janet Leighovou, která se proslavila díky filmu „Psycho“ od Alfreda Hitchcocka, byl v 50. letech intenzivně sledován, stejně jako jejich rozvod v roce 1962. Po manželství zůstaly dvě dcery Jamie Lee a Kelly, které se staly svědky rozpadu rodiny v období svého dospívání.

Tony se poté oženil s osmnáctiletou německou herečkou Christine Kaufmann, se kterou hrál ve filmu „Taras Bulba“. Podle zprávy webu hollywoodreporter.com měli dvě dcery, Alexandru a Allegru. Ani tohle manželství ale nevydrželo a v roce 1968 se rozvedli.

Ve stejném roce se Tony oženil potřetí, tentokrát s Leslie Allen. Z tohoto svazku se narodili dva synové, Nicholas a Benjamin.

Tony se pak oženil, ale další děti již neměl. V roce 1994 zemřel jeho syn Nicholas ve věku 23 let na předávkování heroinem, píše forbes.com. Když Tony zemřel 29. září 2010 na srdeční zástavu, zanechal po sobě pět dětí a sedm vnoučat – všechny však překvapil obsahem své poslední závěti.

- Reklama -

Všechny peníze shrábla vdova

Tony Curtis totiž v závěti své slavné dceři Jamie Lee Curtis neponechal nic. Ve skutečnosti se ale nevykašlal pouze na ni, vyloučil z dědictví všech pět svých žijících dětí. Podle stránek nickiswift.com přepracoval svou závěť v květnu 2010, pouhé čtyři měsíce před svou smrtí. Předchozí verze dokumentu obsahovala jména jeho dětí, zatímco finální verze uváděla, že je „úmyslně“ vyloučil. Důvod pro jejich vydědění však není známý. Zůstalo po něm 60 milionů dolarů.

Jeho pozůstalost se vydražila, včetně uměleckých děl od autorů jako Andy Warhol a Balthus. Zhruba milion dolarů, což byl výtěžek z této aukce, putoval celý (stejně jako dědictví) Tonyho vdově Jill.

Kokain s dcerou místo klasického otcovství

Jamie Lee Curtis otci rozhodnutí nevyčítá. Přiznává, že s hereckou legendou neměla úplně tradiční vztah dcera/otec, jaký zažila většina z nás. Se svým otcem měla spíš komplikovaný vztah, i když ho respektovala za to, že byl vždy upřímný ohledně svých pocitů. „Byl to otec jen tím, že jsme ho tak oslovovali, a nechtěl být otcem. Nenahlížím na to záporně, byl velmi upřímný. Finančně udělal, co bylo třeba, což bylo poctivé, ale jako otec se nijak nezapojoval,“ uvedla v pořadu „The Talk“ podle Daily Mail.

S Tonym se tak jeho talentovaná dcera částečně sblížila až. Přesto jejich vztah nebyl typickým rodinným vztahem, spíše se mezi nimi vyvinulo přátelství. V rozhovoru pro Variety v roce 2019 Jamie přiznala, že s ním užívala i drogy. „Byla doba, kdy jsem byla jediné dítě, které s ním mluvilo… Jednou jsme si spolu dali kokain,“ uvedla Jamie s tím, že ať už ji Tony vychovával, nebo ne, byl a zůstává pro ni otcem. „Jsme důkazem jeho existence. Jdeme v jeho šlépějích. Všichni jsme z něj něco získali. Já jsem samozřejmě zdědila jeho zoufalou potřebu pozornosti,“ smála se Jamie podle Daily Mail.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -