- Reklama -

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

- Reklama -

Jima Caviezela, který nyní září v „Sound of Freedom,“ zasáhl bleskem během natáčení biblického filmu režírovaného Melem Gibsonem. Dnes 54letý herec se také musel vypořádat s tím, že na něj během natáčení spadl kříž vážící přes 70 kilo.

Opravdová krev filmového Ježíše

„Zásah bleskem přišel v doslova posledním záběru filmu,“ prozradil Caviezel v novém rozhovoru pro foxnews.com. Herci a štáb právě točili scénu kázání na hoře a při pátém pokusu se to stalo – Caviezela zasáhl blesk.

Zásah bleskem vedl u herce ke dvěma operacím srdce, včetně jedné otevřené srdeční operace, a ke značnému užívání léků. Problémy se srdcem přestal herec mít až v roce 2014.

Pro Caviezela přitom zásah bleskem nebyl jedinou nehodou, která ho při natáčení postihla. Také musel čelit pádu kříže vážícího přes 70 kilo. „Kříž mi spadl na hlavu a já si při tom pokousal jazyk a tvář,“ vzpomíná Caviezel. „A toto vše můžete vidět ve filmu. V jedné ze scén můžete pozorovat, jak mi krev stéká z úst.“

- Reklama -

Kromě toho si také vykloubil levé rameno.

Gibson chystá pokračování Utrpení Krista

Herec zároveň promluvil o možném pokračování filmu, které zatím nese pracovní název „Utrpení Krista: Vzkříšení“. Natáčení má začít brzy, premiéra se totiž plánuje už na rok 2024, podle informací na IMDB.

Gibson dříve prozradil, že pokračování se zaměří na události mezi smrtí Ježíše a jeho vzkříšením.

„Na stole mám dva scénáře: jeden je velmi strukturovaný a podobný původnímu filmu, druhý je jak cesta do hlubší a abstraktnější reality,“ sdělil Gibson v rozhovoru uveřejněném na YouTube. „Děj nebude lineární, ale budeme kontrastovat různá období, abychom mohli plněji vyjádřit jejich význam.“

Caviezel vysvětluje, že financování pokračování nebude „příliš složité,“ protože první film byl „velmi úspěšný.“ Vydělal více než 600 milionů dolarů, což z něj činí nejvýdělečnější náboženský film vůbec.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.

De Niro natočil film s Pacinem, který byl tak špatný, že nechtěli, aby ho někdo viděl

Proč se Robert De Niro dodnes stydí za film, který natočil s Al Pacinem? A proč lituje, že si ho vůbec někdo pustil?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -