- Reklama -

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

- Reklama -

Jima Caviezela, který nyní září v „Sound of Freedom,“ zasáhl bleskem během natáčení biblického filmu režírovaného Melem Gibsonem. Dnes 54letý herec se také musel vypořádat s tím, že na něj během natáčení spadl kříž vážící přes 70 kilo.

Opravdová krev filmového Ježíše

„Zásah bleskem přišel v doslova posledním záběru filmu,“ prozradil Caviezel v novém rozhovoru pro foxnews.com. Herci a štáb právě točili scénu kázání na hoře a při pátém pokusu se to stalo – Caviezela zasáhl blesk.

Zásah bleskem vedl u herce ke dvěma operacím srdce, včetně jedné otevřené srdeční operace, a ke značnému užívání léků. Problémy se srdcem přestal herec mít až v roce 2014.

Pro Caviezela přitom zásah bleskem nebyl jedinou nehodou, která ho při natáčení postihla. Také musel čelit pádu kříže vážícího přes 70 kilo. „Kříž mi spadl na hlavu a já si při tom pokousal jazyk a tvář,“ vzpomíná Caviezel. „A toto vše můžete vidět ve filmu. V jedné ze scén můžete pozorovat, jak mi krev stéká z úst.“

- Reklama -

Kromě toho si také vykloubil levé rameno.

Gibson chystá pokračování Utrpení Krista

Herec zároveň promluvil o možném pokračování filmu, které zatím nese pracovní název „Utrpení Krista: Vzkříšení“. Natáčení má začít brzy, premiéra se totiž plánuje už na rok 2024, podle informací na IMDB.

Gibson dříve prozradil, že pokračování se zaměří na události mezi smrtí Ježíše a jeho vzkříšením.

„Na stole mám dva scénáře: jeden je velmi strukturovaný a podobný původnímu filmu, druhý je jak cesta do hlubší a abstraktnější reality,“ sdělil Gibson v rozhovoru uveřejněném na YouTube. „Děj nebude lineární, ale budeme kontrastovat různá období, abychom mohli plněji vyjádřit jejich význam.“

Caviezel vysvětluje, že financování pokračování nebude „příliš složité,“ protože první film byl „velmi úspěšný.“ Vydělal více než 600 milionů dolarů, což z něj činí nejvýdělečnější náboženský film vůbec.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -