- Reklama -

Stalin chtěl křížit opice s lidmi, měl na to vlastního „experta“

Šílený sovětský diktátor Josef Stalin vyvraždil skoro stejně milionů lidí jako nacistický ďábel Adolf Hitler. A podle mrazivých dokumentů také schválil děsivé tajné experimenty, jejichž cílem bylo vytvořit nadlidskou rasu.

- Reklama -

Zatímco Hitlerův anděl smrti Josef Mengele používal dvojčata k provádění krutých genetických experimentů v nacistických koncentračních táborech. Stalinův šílený vědec Ilja Ivanov byl ještě zlovolnější. Ivanov se pokoušel vytvořit nadlidské vojáky křížením šimpanzů s politickými vězeňkyněmi.

Historické archivy odhalily, že Ivanovovi zmutovaní „lidoopi“ měli mít „obrovskou sílu s nedostatečně vyvinutým mozkem“, být „odolní vůči hladu“ a měli velkou vytrvalost, aby mohly bez znatelné únavy stavět železnic, informují lidovky.cz!

Nejdřív křížil koně se zebrami

Je neuvěřitelné, že genetická Frankensteinova monstra ožila až ve sci-fi filmu Planeta opic z roku 1968. Ten byl natočen více než 40 let po zvrácených experimentech.

Ivanov se nejprve začal pokoušet vytvořit superkřížence křížením koní se zebrami. To mu ale nestačilo. V roce 1924 se vydal do Guineje v západní Africe, aby našel opice pro svůj zvrácený plán na vytvoření hybridních lidí. Od Stalina dostal finanční prostředky, které by se dnes nakonec rovnaly 300 milionům dolarů, píše ahaonline.cz.

- Reklama -

Za neúspěch do pracovního tábora

Ivanovovi pomocníci chytali šimpanze nejkrutějším možným způsobem. Prostě zapalovali stromy a primáty zavírali do klecí, když utíkali před plameny. Tři šimpanzí samice oplodnil Ivanov lidským spermatem, ale žádná nezabřezla. Nemocný vědec pak vzal vězněné ženy a nechal je oplodnit šimpanzími spermiemi – ani z toho však nevzniklo životaschopné embryo.

Ivanov také plánoval vložit lidské sperma do gorilích samic, ale jeho pokusy skončily katastrofou. Stalin neměl trpělivost s neúspěchy. A tak když Ivanovovy plány selhaly, byl vědec v roce 1930 zatčen a odvlečen do pracovního tábora, kde o dva roky později zemřel. Odborníci tvrdí, že šílený Ivanov byl odsouzen k neúspěchu, protože zatímco lidé mají 46 chromozomů, opice jich mají 48!

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -