- Reklama -

Stalin chtěl křížit opice s lidmi, měl na to vlastního „experta“

Šílený sovětský diktátor Josef Stalin vyvraždil skoro stejně milionů lidí jako nacistický ďábel Adolf Hitler. A podle mrazivých dokumentů také schválil děsivé tajné experimenty, jejichž cílem bylo vytvořit nadlidskou rasu.

- Reklama -

Zatímco Hitlerův anděl smrti Josef Mengele používal dvojčata k provádění krutých genetických experimentů v nacistických koncentračních táborech. Stalinův šílený vědec Ilja Ivanov byl ještě zlovolnější. Ivanov se pokoušel vytvořit nadlidské vojáky křížením šimpanzů s politickými vězeňkyněmi.

Historické archivy odhalily, že Ivanovovi zmutovaní „lidoopi“ měli mít „obrovskou sílu s nedostatečně vyvinutým mozkem“, být „odolní vůči hladu“ a měli velkou vytrvalost, aby mohly bez znatelné únavy stavět železnic, informují lidovky.cz!

Nejdřív křížil koně se zebrami

Je neuvěřitelné, že genetická Frankensteinova monstra ožila až ve sci-fi filmu Planeta opic z roku 1968. Ten byl natočen více než 40 let po zvrácených experimentech.

Ivanov se nejprve začal pokoušet vytvořit superkřížence křížením koní se zebrami. To mu ale nestačilo. V roce 1924 se vydal do Guineje v západní Africe, aby našel opice pro svůj zvrácený plán na vytvoření hybridních lidí. Od Stalina dostal finanční prostředky, které by se dnes nakonec rovnaly 300 milionům dolarů, píše ahaonline.cz.

- Reklama -

Za neúspěch do pracovního tábora

Ivanovovi pomocníci chytali šimpanze nejkrutějším možným způsobem. Prostě zapalovali stromy a primáty zavírali do klecí, když utíkali před plameny. Tři šimpanzí samice oplodnil Ivanov lidským spermatem, ale žádná nezabřezla. Nemocný vědec pak vzal vězněné ženy a nechal je oplodnit šimpanzími spermiemi – ani z toho však nevzniklo životaschopné embryo.

Ivanov také plánoval vložit lidské sperma do gorilích samic, ale jeho pokusy skončily katastrofou. Stalin neměl trpělivost s neúspěchy. A tak když Ivanovovy plány selhaly, byl vědec v roce 1930 zatčen a odvlečen do pracovního tábora, kde o dva roky později zemřel. Odborníci tvrdí, že šílený Ivanov byl odsouzen k neúspěchu, protože zatímco lidé mají 46 chromozomů, opice jich mají 48!

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -