- Reklama -

Stalin chtěl křížit opice s lidmi, měl na to vlastního „experta“

Šílený sovětský diktátor Josef Stalin vyvraždil skoro stejně milionů lidí jako nacistický ďábel Adolf Hitler. A podle mrazivých dokumentů také schválil děsivé tajné experimenty, jejichž cílem bylo vytvořit nadlidskou rasu.

- Reklama -

Zatímco Hitlerův anděl smrti Josef Mengele používal dvojčata k provádění krutých genetických experimentů v nacistických koncentračních táborech. Stalinův šílený vědec Ilja Ivanov byl ještě zlovolnější. Ivanov se pokoušel vytvořit nadlidské vojáky křížením šimpanzů s politickými vězeňkyněmi.

Historické archivy odhalily, že Ivanovovi zmutovaní „lidoopi“ měli mít „obrovskou sílu s nedostatečně vyvinutým mozkem“, být „odolní vůči hladu“ a měli velkou vytrvalost, aby mohly bez znatelné únavy stavět železnic, informují lidovky.cz!

Nejdřív křížil koně se zebrami

Je neuvěřitelné, že genetická Frankensteinova monstra ožila až ve sci-fi filmu Planeta opic z roku 1968. Ten byl natočen více než 40 let po zvrácených experimentech.

Ivanov se nejprve začal pokoušet vytvořit superkřížence křížením koní se zebrami. To mu ale nestačilo. V roce 1924 se vydal do Guineje v západní Africe, aby našel opice pro svůj zvrácený plán na vytvoření hybridních lidí. Od Stalina dostal finanční prostředky, které by se dnes nakonec rovnaly 300 milionům dolarů, píše ahaonline.cz.

Za neúspěch do pracovního tábora

Ivanovovi pomocníci chytali šimpanze nejkrutějším možným způsobem. Prostě zapalovali stromy a primáty zavírali do klecí, když utíkali před plameny. Tři šimpanzí samice oplodnil Ivanov lidským spermatem, ale žádná nezabřezla. Nemocný vědec pak vzal vězněné ženy a nechal je oplodnit šimpanzími spermiemi – ani z toho však nevzniklo životaschopné embryo.

Ivanov také plánoval vložit lidské sperma do gorilích samic, ale jeho pokusy skončily katastrofou. Stalin neměl trpělivost s neúspěchy. A tak když Ivanovovy plány selhaly, byl vědec v roce 1930 zatčen a odvlečen do pracovního tábora, kde o dva roky později zemřel. Odborníci tvrdí, že šílený Ivanov byl odsouzen k neúspěchu, protože zatímco lidé mají 46 chromozomů, opice jich mají 48!

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -