- Reklama -

Stalin chtěl křížit opice s lidmi, měl na to vlastního „experta“

Šílený sovětský diktátor Josef Stalin vyvraždil skoro stejně milionů lidí jako nacistický ďábel Adolf Hitler. A podle mrazivých dokumentů také schválil děsivé tajné experimenty, jejichž cílem bylo vytvořit nadlidskou rasu.

- Reklama -

Zatímco Hitlerův anděl smrti Josef Mengele používal dvojčata k provádění krutých genetických experimentů v nacistických koncentračních táborech. Stalinův šílený vědec Ilja Ivanov byl ještě zlovolnější. Ivanov se pokoušel vytvořit nadlidské vojáky křížením šimpanzů s politickými vězeňkyněmi.

Historické archivy odhalily, že Ivanovovi zmutovaní „lidoopi“ měli mít „obrovskou sílu s nedostatečně vyvinutým mozkem“, být „odolní vůči hladu“ a měli velkou vytrvalost, aby mohly bez znatelné únavy stavět železnic, informují lidovky.cz!

Nejdřív křížil koně se zebrami

Je neuvěřitelné, že genetická Frankensteinova monstra ožila až ve sci-fi filmu Planeta opic z roku 1968. Ten byl natočen více než 40 let po zvrácených experimentech.

Ivanov se nejprve začal pokoušet vytvořit superkřížence křížením koní se zebrami. To mu ale nestačilo. V roce 1924 se vydal do Guineje v západní Africe, aby našel opice pro svůj zvrácený plán na vytvoření hybridních lidí. Od Stalina dostal finanční prostředky, které by se dnes nakonec rovnaly 300 milionům dolarů, píše ahaonline.cz.

Za neúspěch do pracovního tábora

Ivanovovi pomocníci chytali šimpanze nejkrutějším možným způsobem. Prostě zapalovali stromy a primáty zavírali do klecí, když utíkali před plameny. Tři šimpanzí samice oplodnil Ivanov lidským spermatem, ale žádná nezabřezla. Nemocný vědec pak vzal vězněné ženy a nechal je oplodnit šimpanzími spermiemi – ani z toho však nevzniklo životaschopné embryo.

Ivanov také plánoval vložit lidské sperma do gorilích samic, ale jeho pokusy skončily katastrofou. Stalin neměl trpělivost s neúspěchy. A tak když Ivanovovy plány selhaly, byl vědec v roce 1930 zatčen a odvlečen do pracovního tábora, kde o dva roky později zemřel. Odborníci tvrdí, že šílený Ivanov byl odsouzen k neúspěchu, protože zatímco lidé mají 46 chromozomů, opice jich mají 48!

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -