- Reklama -

Stalin chtěl křížit opice s lidmi, měl na to vlastního „experta“

Šílený sovětský diktátor Josef Stalin vyvraždil skoro stejně milionů lidí jako nacistický ďábel Adolf Hitler. A podle mrazivých dokumentů také schválil děsivé tajné experimenty, jejichž cílem bylo vytvořit nadlidskou rasu.

- Reklama -

Zatímco Hitlerův anděl smrti Josef Mengele používal dvojčata k provádění krutých genetických experimentů v nacistických koncentračních táborech. Stalinův šílený vědec Ilja Ivanov byl ještě zlovolnější. Ivanov se pokoušel vytvořit nadlidské vojáky křížením šimpanzů s politickými vězeňkyněmi.

Historické archivy odhalily, že Ivanovovi zmutovaní „lidoopi“ měli mít „obrovskou sílu s nedostatečně vyvinutým mozkem“, být „odolní vůči hladu“ a měli velkou vytrvalost, aby mohly bez znatelné únavy stavět železnic, informují lidovky.cz!

Nejdřív křížil koně se zebrami

Je neuvěřitelné, že genetická Frankensteinova monstra ožila až ve sci-fi filmu Planeta opic z roku 1968. Ten byl natočen více než 40 let po zvrácených experimentech.

Ivanov se nejprve začal pokoušet vytvořit superkřížence křížením koní se zebrami. To mu ale nestačilo. V roce 1924 se vydal do Guineje v západní Africe, aby našel opice pro svůj zvrácený plán na vytvoření hybridních lidí. Od Stalina dostal finanční prostředky, které by se dnes nakonec rovnaly 300 milionům dolarů, píše ahaonline.cz.

- Reklama -

Za neúspěch do pracovního tábora

Ivanovovi pomocníci chytali šimpanze nejkrutějším možným způsobem. Prostě zapalovali stromy a primáty zavírali do klecí, když utíkali před plameny. Tři šimpanzí samice oplodnil Ivanov lidským spermatem, ale žádná nezabřezla. Nemocný vědec pak vzal vězněné ženy a nechal je oplodnit šimpanzími spermiemi – ani z toho však nevzniklo životaschopné embryo.

Ivanov také plánoval vložit lidské sperma do gorilích samic, ale jeho pokusy skončily katastrofou. Stalin neměl trpělivost s neúspěchy. A tak když Ivanovovy plány selhaly, byl vědec v roce 1930 zatčen a odvlečen do pracovního tábora, kde o dva roky později zemřel. Odborníci tvrdí, že šílený Ivanov byl odsouzen k neúspěchu, protože zatímco lidé mají 46 chromozomů, opice jich mají 48!

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -