Elon Musk je jméno, které zná dnes každý. Máte ale v Elona Muska důvěru, když říká, že nás umělá inteligence v příštích pěti letech předstihne? Vypráví nám to totiž stejný člověk, který pracuje na čipu, co umožní streamovat hudbu přímo do vašeho mozku. To je při troše zamyšlení minimálně zvláštní.
Navíc: když Johnny Depp ve svém soudním boji proti bulvárnímu deníku The Sun tvrdil, že měl Musk mít v jeho domě trojku s Deppovou manželkou Amber Heardovou a supermodelkou Carou Delevingne, Musk to důrazně popřel. Proč by kdokoli něco takového dělal?
Syn i manželka s divným jménem
Aby toho nebylo málo: Musk pojmenoval svého prvorozeného syna X Æ A-12. Dodnes nikdo nepochopil proč. A matka jeho dítěte Claire Boucherová, známá spíše jako zpěvačka Grimes, si nedávno změnila své umělecké jméno na písmeno „C“. Anglickou zkratku pro rychlost světla. Genialita má samozřejmě právo na jisté vrtochy, to se musí uznat, ale všechno tohle zavání tak trochu šílenstvím.
Musk nyní zaplavuje zemskou atmosféru 42 000 satelity Starlink, o kterých tvrdí, že zajistí přístup k internetu téměř polovině světové populace, co na něj v současnosti nemá. (A jen tak mimochodem, jeho společnost SpaceX tím, pokud Elon svůj plán uskuteční, vydělá podle odhadů 30 až 50 miliard dolarů ročně. Takže vyloženě „charita“)
Problém v atmosféře
Tyhle satelity bohužel jen prohloubí rostoucí problém v atmosféře, která je čím dál víc nacpaná lidským odpadem. Kolem Země plave v současné době tolik haraburdí, že by mohla v budoucnu být ohrožena naše schopnost cestovat po galaxii. Ve skutečnosti už ve vesmíru lítá trosek až příliš. Ze snahy zabránit tomu, aby do sebe některé nenarazily a nepoškodily například vesmírnou stanici, se dokonce stala práce na plný úvazek.
Musk je však pevně odhodlán kolonizovat Mars. Vědci a astronomové přitom tvrdí, že ve vesmíru existuje minimálně 24 „super obyvatelných“ planet s potenciálně lepšími podmínkami k životu než má Země (natož Muskův Mars).
Lidé budou umírat…
Zakladatel společnosti SpaceX nedávno oznámil, že stále pracuje na plánu vybudovat soběstačné město na Marsu do roku 2050. A to navzdory skutečnosti, že ve stejné diskuzi připustil, že první osadníci na Marsu pravděpodobně zemřou.
„Chci zdůraznit, že je to (cesta na Mars) velmi tvrdá a nebezpečná a obtížná věc. Ne pro slabé povahy,“ řekl Musk. „Existuje velká šance, že zemřete, bude to těžké, ale bude to nádherné, pokud to vyjde.“
Jako by na nějakém tom životě nezáleželo, že… Přitom pohled na utajovanou beta verzi smlouvy o podmínkách Muskovy služby Starlink, která posledních pár dní koluje po internetu, vrhá na Muskův plán ovládnout Mars poněkud zneklidňující stín.
Musk chce být králem Marsu
V části 9 „údajných“ podmínek služby Starlink (zatím nikdo smlouvu nepotvrdil oficiálně), bylo objeveno následující prohlášení.
část 9. Rozhodné právo.
„U služeb poskytovaných na, u, nebo za oběžnou dráhou planety Země nebo Měsíce se tyto Podmínky a veškeré spory mezi stranami vyplývající z těchto podmínek nebo s nimi související, včetně sporů týkajících se jejich rozhodcování, budou řídit a budou vykládány v souladu s právními předpisy státu Kalifornie ve Spojených státech.
U služeb poskytovaných na Marsu nebo při tranzitu na Mars prostřednictvím hvězdné lodi nebo jiné kolonizační kosmické lodi strany uznávají Mars jako svobodnou planetu a že žádná vláda na Zemi nemá nad marťanskými aktivitami autoritu ani svrchovanost.
výňatek ze smlouvy Starlinku kolující po internetu
V souladu s tím budou spory řešeny prostřednictvím samosprávných principů stanovených v dobré víře v době marťanského urovnání.“
Tak prý rozhodl „Marťanský vládce“ Elon Musk při dohadování o smlouvě… Takže ještě jednou. Máte v něj důvěru?