- Reklama -

Elon Musk tvrdí, že kvůli „woke viru“ je Netflix nekoukatelný

Nejbohatší muž světa zkritizoval Netflix krátce poté, co společnost oznámila, že poprvé po více než deseti letech ztratila víc předplatitelů než získala.

- Reklama -

Generální ředitel společností Tesla a SpaceX Elon Musk v úterý prohlásil, že na Netflix se „nedá dívat“ kvůli současné tzv. „woke“ vlně progresivismu. Po jeho prohlášení se akcie společnosti propadly.

Musk neupřesnil, proč podle něj pořady Netflixu přispívají k současné vlně tolerance a progresivismu. Má ale za to, že tenhle přístup streamovacího giganta ničí. To je patrné z Muskova souhlasu s fanouškem, který tvrdil, že „woke vlna je největší hrozbou pro civilizaci“. Musk svůj názor prezentoval stručně: „Ano.“

Komediální drama o muži, co otěhotní

Další sledující Muskovi psal, že to není jen problém Netflixu. „Filmy obecně, videohry, televize, to všechno je zamořeno aktuálním letošním trendovým woke odpadem ze strachu, že to urazí zelenohlavou zrůdu vedle tlačítka ban. Originálního už není vůbec nic, s výjimkou věcí pocházejících z míst, jako je Japonsko nebo Korea, ironicky.“ Muskova reakce? Odepsal, že to je pravda.

Miliardář nejspíš svými slovy narážel na některé projekty Netflixu, které budí rozporuplné reakce. Společnost se dočkala v poslední době další kritiky za programy, které jsou pro některé diváky až příliš provokativní. Začátkem letošního roku například Netflix vydal v japonštině komediální drama „He’s Expecting“ o muži, který otěhotní.

Když příliš povyku škodí…

Není to přitom poprvé, co Elon Musk upozorňuje, že současná vlna progresivismu je „největší hrozbou pro civilizaci“, upozornila NDTV.com. V rozhovoru pro satirický web Babylon Bee Musk v minulosti řekl, že politická korektnost je jednou z největších hrozeb pro civilizaci. Konkrétně označil za nesmyslné pokusy o zrušení show komika Davea Chappella (psali jsme zde) a dále kritizoval „woke agendu“ a „cancel culture“.

V úterý odpoledne ředitel společnosti Netflix Reed Hastings uvedl, že kvůli nepříznivým výsledkům společnost hodlá experimentovat s levnějšími balíčky, ve kterých diváci uvidí i reklamy. Pokles diváckého zájmu také připsal rostoucí konkurenci streamovacím trhu. Netflix proto prý předpokládal ve druhém čtvrtletí ještě větší ztrátu až dvou milionů předplatitelů. Tak jako tak to znamená, že první pololetí roku 2022 nejspíš zakončí se ztrátou 7,8 milionu předplatitelů, píše foxbusiness.com.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -