- Reklama -

Elon Musk tvrdí, že kvůli „woke viru“ je Netflix nekoukatelný

Nejbohatší muž světa zkritizoval Netflix krátce poté, co společnost oznámila, že poprvé po více než deseti letech ztratila víc předplatitelů než získala.

- Reklama -

Generální ředitel společností Tesla a SpaceX Elon Musk v úterý prohlásil, že na Netflix se „nedá dívat“ kvůli současné tzv. „woke“ vlně progresivismu. Po jeho prohlášení se akcie společnosti propadly.

Musk neupřesnil, proč podle něj pořady Netflixu přispívají k současné vlně tolerance a progresivismu. Má ale za to, že tenhle přístup streamovacího giganta ničí. To je patrné z Muskova souhlasu s fanouškem, který tvrdil, že „woke vlna je největší hrozbou pro civilizaci“. Musk svůj názor prezentoval stručně: „Ano.“

Komediální drama o muži, co otěhotní

Další sledující Muskovi psal, že to není jen problém Netflixu. „Filmy obecně, videohry, televize, to všechno je zamořeno aktuálním letošním trendovým woke odpadem ze strachu, že to urazí zelenohlavou zrůdu vedle tlačítka ban. Originálního už není vůbec nic, s výjimkou věcí pocházejících z míst, jako je Japonsko nebo Korea, ironicky.“ Muskova reakce? Odepsal, že to je pravda.

Miliardář nejspíš svými slovy narážel na některé projekty Netflixu, které budí rozporuplné reakce. Společnost se dočkala v poslední době další kritiky za programy, které jsou pro některé diváky až příliš provokativní. Začátkem letošního roku například Netflix vydal v japonštině komediální drama „He’s Expecting“ o muži, který otěhotní.

Když příliš povyku škodí…

Není to přitom poprvé, co Elon Musk upozorňuje, že současná vlna progresivismu je „největší hrozbou pro civilizaci“, upozornila NDTV.com. V rozhovoru pro satirický web Babylon Bee Musk v minulosti řekl, že politická korektnost je jednou z největších hrozeb pro civilizaci. Konkrétně označil za nesmyslné pokusy o zrušení show komika Davea Chappella (psali jsme zde) a dále kritizoval „woke agendu“ a „cancel culture“.

V úterý odpoledne ředitel společnosti Netflix Reed Hastings uvedl, že kvůli nepříznivým výsledkům společnost hodlá experimentovat s levnějšími balíčky, ve kterých diváci uvidí i reklamy. Pokles diváckého zájmu také připsal rostoucí konkurenci streamovacím trhu. Netflix proto prý předpokládal ve druhém čtvrtletí ještě větší ztrátu až dvou milionů předplatitelů. Tak jako tak to znamená, že první pololetí roku 2022 nejspíš zakončí se ztrátou 7,8 milionu předplatitelů, píše foxbusiness.com.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -