- Reklama -

Elon Musk tvrdí, že kvůli „woke viru“ je Netflix nekoukatelný

Nejbohatší muž světa zkritizoval Netflix krátce poté, co společnost oznámila, že poprvé po více než deseti letech ztratila víc předplatitelů než získala.

- Reklama -

Generální ředitel společností Tesla a SpaceX Elon Musk v úterý prohlásil, že na Netflix se „nedá dívat“ kvůli současné tzv. „woke“ vlně progresivismu. Po jeho prohlášení se akcie společnosti propadly.

Musk neupřesnil, proč podle něj pořady Netflixu přispívají k současné vlně tolerance a progresivismu. Má ale za to, že tenhle přístup streamovacího giganta ničí. To je patrné z Muskova souhlasu s fanouškem, který tvrdil, že „woke vlna je největší hrozbou pro civilizaci“. Musk svůj názor prezentoval stručně: „Ano.“

Komediální drama o muži, co otěhotní

Další sledující Muskovi psal, že to není jen problém Netflixu. „Filmy obecně, videohry, televize, to všechno je zamořeno aktuálním letošním trendovým woke odpadem ze strachu, že to urazí zelenohlavou zrůdu vedle tlačítka ban. Originálního už není vůbec nic, s výjimkou věcí pocházejících z míst, jako je Japonsko nebo Korea, ironicky.“ Muskova reakce? Odepsal, že to je pravda.

- Reklama -

Miliardář nejspíš svými slovy narážel na některé projekty Netflixu, které budí rozporuplné reakce. Společnost se dočkala v poslední době další kritiky za programy, které jsou pro některé diváky až příliš provokativní. Začátkem letošního roku například Netflix vydal v japonštině komediální drama „He’s Expecting“ o muži, který otěhotní.

Když příliš povyku škodí…

Není to přitom poprvé, co Elon Musk upozorňuje, že současná vlna progresivismu je „největší hrozbou pro civilizaci“, upozornila NDTV.com. V rozhovoru pro satirický web Babylon Bee Musk v minulosti řekl, že politická korektnost je jednou z největších hrozeb pro civilizaci. Konkrétně označil za nesmyslné pokusy o zrušení show komika Davea Chappella (psali jsme zde) a dále kritizoval „woke agendu“ a „cancel culture“.

V úterý odpoledne ředitel společnosti Netflix Reed Hastings uvedl, že kvůli nepříznivým výsledkům společnost hodlá experimentovat s levnějšími balíčky, ve kterých diváci uvidí i reklamy. Pokles diváckého zájmu také připsal rostoucí konkurenci streamovacím trhu. Netflix proto prý předpokládal ve druhém čtvrtletí ještě větší ztrátu až dvou milionů předplatitelů. Tak jako tak to znamená, že první pololetí roku 2022 nejspíš zakončí se ztrátou 7,8 milionu předplatitelů, píše foxbusiness.com.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -