- Reklama -

Elon Musk tvrdí, že kvůli „woke viru“ je Netflix nekoukatelný

Nejbohatší muž světa zkritizoval Netflix krátce poté, co společnost oznámila, že poprvé po více než deseti letech ztratila víc předplatitelů než získala.

- Reklama -

Generální ředitel společností Tesla a SpaceX Elon Musk v úterý prohlásil, že na Netflix se „nedá dívat“ kvůli současné tzv. „woke“ vlně progresivismu. Po jeho prohlášení se akcie společnosti propadly.

Musk neupřesnil, proč podle něj pořady Netflixu přispívají k současné vlně tolerance a progresivismu. Má ale za to, že tenhle přístup streamovacího giganta ničí. To je patrné z Muskova souhlasu s fanouškem, který tvrdil, že „woke vlna je největší hrozbou pro civilizaci“. Musk svůj názor prezentoval stručně: „Ano.“

Komediální drama o muži, co otěhotní

Další sledující Muskovi psal, že to není jen problém Netflixu. „Filmy obecně, videohry, televize, to všechno je zamořeno aktuálním letošním trendovým woke odpadem ze strachu, že to urazí zelenohlavou zrůdu vedle tlačítka ban. Originálního už není vůbec nic, s výjimkou věcí pocházejících z míst, jako je Japonsko nebo Korea, ironicky.“ Muskova reakce? Odepsal, že to je pravda.

- Reklama -

Miliardář nejspíš svými slovy narážel na některé projekty Netflixu, které budí rozporuplné reakce. Společnost se dočkala v poslední době další kritiky za programy, které jsou pro některé diváky až příliš provokativní. Začátkem letošního roku například Netflix vydal v japonštině komediální drama „He’s Expecting“ o muži, který otěhotní.

Když příliš povyku škodí…

Není to přitom poprvé, co Elon Musk upozorňuje, že současná vlna progresivismu je „největší hrozbou pro civilizaci“, upozornila NDTV.com. V rozhovoru pro satirický web Babylon Bee Musk v minulosti řekl, že politická korektnost je jednou z největších hrozeb pro civilizaci. Konkrétně označil za nesmyslné pokusy o zrušení show komika Davea Chappella (psali jsme zde) a dále kritizoval „woke agendu“ a „cancel culture“.

V úterý odpoledne ředitel společnosti Netflix Reed Hastings uvedl, že kvůli nepříznivým výsledkům společnost hodlá experimentovat s levnějšími balíčky, ve kterých diváci uvidí i reklamy. Pokles diváckého zájmu také připsal rostoucí konkurenci streamovacím trhu. Netflix proto prý předpokládal ve druhém čtvrtletí ještě větší ztrátu až dvou milionů předplatitelů. Tak jako tak to znamená, že první pololetí roku 2022 nejspíš zakončí se ztrátou 7,8 milionu předplatitelů, píše foxbusiness.com.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -