- Reklama -

Elon Musk tvrdí, že kvůli „woke viru“ je Netflix nekoukatelný

Nejbohatší muž světa zkritizoval Netflix krátce poté, co společnost oznámila, že poprvé po více než deseti letech ztratila víc předplatitelů než získala.

- Reklama -

Generální ředitel společností Tesla a SpaceX Elon Musk v úterý prohlásil, že na Netflix se „nedá dívat“ kvůli současné tzv. „woke“ vlně progresivismu. Po jeho prohlášení se akcie společnosti propadly.

Musk neupřesnil, proč podle něj pořady Netflixu přispívají k současné vlně tolerance a progresivismu. Má ale za to, že tenhle přístup streamovacího giganta ničí. To je patrné z Muskova souhlasu s fanouškem, který tvrdil, že „woke vlna je největší hrozbou pro civilizaci“. Musk svůj názor prezentoval stručně: „Ano.“

Komediální drama o muži, co otěhotní

Další sledující Muskovi psal, že to není jen problém Netflixu. „Filmy obecně, videohry, televize, to všechno je zamořeno aktuálním letošním trendovým woke odpadem ze strachu, že to urazí zelenohlavou zrůdu vedle tlačítka ban. Originálního už není vůbec nic, s výjimkou věcí pocházejících z míst, jako je Japonsko nebo Korea, ironicky.“ Muskova reakce? Odepsal, že to je pravda.

- Reklama -

Miliardář nejspíš svými slovy narážel na některé projekty Netflixu, které budí rozporuplné reakce. Společnost se dočkala v poslední době další kritiky za programy, které jsou pro některé diváky až příliš provokativní. Začátkem letošního roku například Netflix vydal v japonštině komediální drama „He’s Expecting“ o muži, který otěhotní.

Když příliš povyku škodí…

Není to přitom poprvé, co Elon Musk upozorňuje, že současná vlna progresivismu je „největší hrozbou pro civilizaci“, upozornila NDTV.com. V rozhovoru pro satirický web Babylon Bee Musk v minulosti řekl, že politická korektnost je jednou z největších hrozeb pro civilizaci. Konkrétně označil za nesmyslné pokusy o zrušení show komika Davea Chappella (psali jsme zde) a dále kritizoval „woke agendu“ a „cancel culture“.

V úterý odpoledne ředitel společnosti Netflix Reed Hastings uvedl, že kvůli nepříznivým výsledkům společnost hodlá experimentovat s levnějšími balíčky, ve kterých diváci uvidí i reklamy. Pokles diváckého zájmu také připsal rostoucí konkurenci streamovacím trhu. Netflix proto prý předpokládal ve druhém čtvrtletí ještě větší ztrátu až dvou milionů předplatitelů. Tak jako tak to znamená, že první pololetí roku 2022 nejspíš zakončí se ztrátou 7,8 milionu předplatitelů, píše foxbusiness.com.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -