- Reklama -

Dobrá sestra: Skutečný příběh Charlese Cullena se liší od toho filmového jen v drobnostech

Ošetřovatel na jednotce intenzivní péče Charles Cullen ve filmu Dobrá sestra je posledním sériovým vrahem, kterého Netflix představil divákům v rámci svého stále se rozšiřujícího archivu pořadů o skutečných zločinech.

- Reklama -

Film Dobrá sestra (The Good Nurse), dramatizuje skutečný příběh sériového vraha Charlese Cullena. Toho odsoudili za zabití desítek pacientů, když pracoval jako zdravotní bratr na jednotce intenzivní péče. Ačkoli se dnes již bývalý ošetřovatel Charles Cullen přiznal ke 40 vraždám, oficiální počet jeho obětí je 29. Během své patnáctileté kariéry v různých zdravotnických zařízeních v Pensylvánii a New Jersey mohl nicméně zabít klidně až 400 lidí, píše elle.com.

Film Dobrá sestra vychází ze skutečných interakcí mezi Charlesem Cullenem a Amy Loughrenovou a jejich setkání zachycuje. To vše vychází ze skutečnosti. Charles Graeber popisuje historii toho, jak se dvojice zdravotníků potkala, ve své stejnojmenné knize z roku 2013. V době, kdy oba pracovali v Somerset Medical Center v New Jersey, Amy úzce spolupracovala s vrahem.

Film trochu nadsadil spolupráci Amy s policií

Poprvé ji kvůli tomu konfrontovali detektivové Tim Braun (Noah Emmerich) a Danny Baldwin (Nnamdi Asomugha). Ti Amy požádali o některé informace o podivných nálezech v laboratorních zprávách při vyšetřování úmrtí pacientů, kteří měli vysoké hladiny srdci škodlivého léku digoxinu.

Amy měla detektivům pomoci vyšetřovat smrt paní Martinezové, 77leté ženy, která byla pravděpodobně první Charlesovou obětí v Parkfieldu. Podle filmu Amy našla důkazy podporující Charlesovy zločiny až mnohem později, upozorňuje web collider.com. A ačkoli Amyiny interakce s policií byly ve filmu možná lehce „přehnané“, příběh o tom, jak nosí odposlech, aby svého kolegu přivedla před soud, je pravdivý. Podle časopisu People s tím souhlasila do konce roku 2003, aby nashromáždila dostatek důkazů pro Cullenovo dopadení.

„Nemám prostě v povaze zradit jednoho ze svých přátel,“ řekla listu. „Ale samozřejmě jsem věděla, že musím. Na ošetřovatelství se mi líbí, že jsem mohla chránit zranitelné – a přesně to jsem hodlala udělat.“

Jména obětí skutečnosti neodpovídají vůbec

I díky činům Amy byl o tři roky později Cullen odsouzen k jedenácti po sobě jdoucím doživotním trestům odnětí svobody. Podmínečně propuštěn může být až v roce 2388.

Závěrem bychom měli zmínit, že žádný z Cullenových filmových pacientů ve filmu Dobrá sestra se nejmenuje podle skutečných obětí. Místo toho jsou všichni vymyšlení. „Dovolili jsme si to změnit, protože to v podstatě nebylo smyslem filmu, abyste přesně věděli, co se stalo. Nechtěli jsme nikoho retraumatizovat,“ vysvětlil režisér filmu Tobias Lindholm deníku Los Angeles Times.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.

Regé-Jean Page promluvil o svém odchodu ze seriálu Bridgertonovi

Odchod Regé-Jean Page ze seriálu Bridgertonovi šokoval fanoušky po celém světě. Navzdory obrovskému úspěchu jeho vévody z Hastingsu se herec do seriálu neplánuje vrátit. V rozhovoru pro Vanity Fair Page prozradil, proč ze seriálu odešel a proč si myslí, že to bylo správné rozhodnutí.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -