- Reklama -

Dobrá sestra: Skutečný příběh Charlese Cullena se liší od toho filmového jen v drobnostech

Ošetřovatel na jednotce intenzivní péče Charles Cullen ve filmu Dobrá sestra je posledním sériovým vrahem, kterého Netflix představil divákům v rámci svého stále se rozšiřujícího archivu pořadů o skutečných zločinech.

- Reklama -

Film Dobrá sestra (The Good Nurse), dramatizuje skutečný příběh sériového vraha Charlese Cullena. Toho odsoudili za zabití desítek pacientů, když pracoval jako zdravotní bratr na jednotce intenzivní péče. Ačkoli se dnes již bývalý ošetřovatel Charles Cullen přiznal ke 40 vraždám, oficiální počet jeho obětí je 29. Během své patnáctileté kariéry v různých zdravotnických zařízeních v Pensylvánii a New Jersey mohl nicméně zabít klidně až 400 lidí, píše elle.com.

Film Dobrá sestra vychází ze skutečných interakcí mezi Charlesem Cullenem a Amy Loughrenovou a jejich setkání zachycuje. To vše vychází ze skutečnosti. Charles Graeber popisuje historii toho, jak se dvojice zdravotníků potkala, ve své stejnojmenné knize z roku 2013. V době, kdy oba pracovali v Somerset Medical Center v New Jersey, Amy úzce spolupracovala s vrahem.

Film trochu nadsadil spolupráci Amy s policií

Poprvé ji kvůli tomu konfrontovali detektivové Tim Braun (Noah Emmerich) a Danny Baldwin (Nnamdi Asomugha). Ti Amy požádali o některé informace o podivných nálezech v laboratorních zprávách při vyšetřování úmrtí pacientů, kteří měli vysoké hladiny srdci škodlivého léku digoxinu.

Amy měla detektivům pomoci vyšetřovat smrt paní Martinezové, 77leté ženy, která byla pravděpodobně první Charlesovou obětí v Parkfieldu. Podle filmu Amy našla důkazy podporující Charlesovy zločiny až mnohem později, upozorňuje web collider.com. A ačkoli Amyiny interakce s policií byly ve filmu možná lehce „přehnané“, příběh o tom, jak nosí odposlech, aby svého kolegu přivedla před soud, je pravdivý. Podle časopisu People s tím souhlasila do konce roku 2003, aby nashromáždila dostatek důkazů pro Cullenovo dopadení.

- Reklama -

„Nemám prostě v povaze zradit jednoho ze svých přátel,“ řekla listu. „Ale samozřejmě jsem věděla, že musím. Na ošetřovatelství se mi líbí, že jsem mohla chránit zranitelné – a přesně to jsem hodlala udělat.“

Jména obětí skutečnosti neodpovídají vůbec

I díky činům Amy byl o tři roky později Cullen odsouzen k jedenácti po sobě jdoucím doživotním trestům odnětí svobody. Podmínečně propuštěn může být až v roce 2388.

Závěrem bychom měli zmínit, že žádný z Cullenových filmových pacientů ve filmu Dobrá sestra se nejmenuje podle skutečných obětí. Místo toho jsou všichni vymyšlení. „Dovolili jsme si to změnit, protože to v podstatě nebylo smyslem filmu, abyste přesně věděli, co se stalo. Nechtěli jsme nikoho retraumatizovat,“ vysvětlil režisér filmu Tobias Lindholm deníku Los Angeles Times.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -