- Reklama -

Dobrá sestra: Skutečný příběh Charlese Cullena se liší od toho filmového jen v drobnostech

Ošetřovatel na jednotce intenzivní péče Charles Cullen ve filmu Dobrá sestra je posledním sériovým vrahem, kterého Netflix představil divákům v rámci svého stále se rozšiřujícího archivu pořadů o skutečných zločinech.

- Reklama -

Film Dobrá sestra (The Good Nurse), dramatizuje skutečný příběh sériového vraha Charlese Cullena. Toho odsoudili za zabití desítek pacientů, když pracoval jako zdravotní bratr na jednotce intenzivní péče. Ačkoli se dnes již bývalý ošetřovatel Charles Cullen přiznal ke 40 vraždám, oficiální počet jeho obětí je 29. Během své patnáctileté kariéry v různých zdravotnických zařízeních v Pensylvánii a New Jersey mohl nicméně zabít klidně až 400 lidí, píše elle.com.

Film Dobrá sestra vychází ze skutečných interakcí mezi Charlesem Cullenem a Amy Loughrenovou a jejich setkání zachycuje. To vše vychází ze skutečnosti. Charles Graeber popisuje historii toho, jak se dvojice zdravotníků potkala, ve své stejnojmenné knize z roku 2013. V době, kdy oba pracovali v Somerset Medical Center v New Jersey, Amy úzce spolupracovala s vrahem.

Film trochu nadsadil spolupráci Amy s policií

Poprvé ji kvůli tomu konfrontovali detektivové Tim Braun (Noah Emmerich) a Danny Baldwin (Nnamdi Asomugha). Ti Amy požádali o některé informace o podivných nálezech v laboratorních zprávách při vyšetřování úmrtí pacientů, kteří měli vysoké hladiny srdci škodlivého léku digoxinu.

Amy měla detektivům pomoci vyšetřovat smrt paní Martinezové, 77leté ženy, která byla pravděpodobně první Charlesovou obětí v Parkfieldu. Podle filmu Amy našla důkazy podporující Charlesovy zločiny až mnohem později, upozorňuje web collider.com. A ačkoli Amyiny interakce s policií byly ve filmu možná lehce „přehnané“, příběh o tom, jak nosí odposlech, aby svého kolegu přivedla před soud, je pravdivý. Podle časopisu People s tím souhlasila do konce roku 2003, aby nashromáždila dostatek důkazů pro Cullenovo dopadení.

- Reklama -

„Nemám prostě v povaze zradit jednoho ze svých přátel,“ řekla listu. „Ale samozřejmě jsem věděla, že musím. Na ošetřovatelství se mi líbí, že jsem mohla chránit zranitelné – a přesně to jsem hodlala udělat.“

Jména obětí skutečnosti neodpovídají vůbec

I díky činům Amy byl o tři roky později Cullen odsouzen k jedenácti po sobě jdoucím doživotním trestům odnětí svobody. Podmínečně propuštěn může být až v roce 2388.

Závěrem bychom měli zmínit, že žádný z Cullenových filmových pacientů ve filmu Dobrá sestra se nejmenuje podle skutečných obětí. Místo toho jsou všichni vymyšlení. „Dovolili jsme si to změnit, protože to v podstatě nebylo smyslem filmu, abyste přesně věděli, co se stalo. Nechtěli jsme nikoho retraumatizovat,“ vysvětlil režisér filmu Tobias Lindholm deníku Los Angeles Times.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -