- Reklama -

Dobrá sestra: Skutečný příběh Charlese Cullena se liší od toho filmového jen v drobnostech

Ošetřovatel na jednotce intenzivní péče Charles Cullen ve filmu Dobrá sestra je posledním sériovým vrahem, kterého Netflix představil divákům v rámci svého stále se rozšiřujícího archivu pořadů o skutečných zločinech.

- Reklama -

Film Dobrá sestra (The Good Nurse), dramatizuje skutečný příběh sériového vraha Charlese Cullena. Toho odsoudili za zabití desítek pacientů, když pracoval jako zdravotní bratr na jednotce intenzivní péče. Ačkoli se dnes již bývalý ošetřovatel Charles Cullen přiznal ke 40 vraždám, oficiální počet jeho obětí je 29. Během své patnáctileté kariéry v různých zdravotnických zařízeních v Pensylvánii a New Jersey mohl nicméně zabít klidně až 400 lidí, píše elle.com.

Film Dobrá sestra vychází ze skutečných interakcí mezi Charlesem Cullenem a Amy Loughrenovou a jejich setkání zachycuje. To vše vychází ze skutečnosti. Charles Graeber popisuje historii toho, jak se dvojice zdravotníků potkala, ve své stejnojmenné knize z roku 2013. V době, kdy oba pracovali v Somerset Medical Center v New Jersey, Amy úzce spolupracovala s vrahem.

Film trochu nadsadil spolupráci Amy s policií

Poprvé ji kvůli tomu konfrontovali detektivové Tim Braun (Noah Emmerich) a Danny Baldwin (Nnamdi Asomugha). Ti Amy požádali o některé informace o podivných nálezech v laboratorních zprávách při vyšetřování úmrtí pacientů, kteří měli vysoké hladiny srdci škodlivého léku digoxinu.

Amy měla detektivům pomoci vyšetřovat smrt paní Martinezové, 77leté ženy, která byla pravděpodobně první Charlesovou obětí v Parkfieldu. Podle filmu Amy našla důkazy podporující Charlesovy zločiny až mnohem později, upozorňuje web collider.com. A ačkoli Amyiny interakce s policií byly ve filmu možná lehce „přehnané“, příběh o tom, jak nosí odposlech, aby svého kolegu přivedla před soud, je pravdivý. Podle časopisu People s tím souhlasila do konce roku 2003, aby nashromáždila dostatek důkazů pro Cullenovo dopadení.

- Reklama -

„Nemám prostě v povaze zradit jednoho ze svých přátel,“ řekla listu. „Ale samozřejmě jsem věděla, že musím. Na ošetřovatelství se mi líbí, že jsem mohla chránit zranitelné – a přesně to jsem hodlala udělat.“

Jména obětí skutečnosti neodpovídají vůbec

I díky činům Amy byl o tři roky později Cullen odsouzen k jedenácti po sobě jdoucím doživotním trestům odnětí svobody. Podmínečně propuštěn může být až v roce 2388.

Závěrem bychom měli zmínit, že žádný z Cullenových filmových pacientů ve filmu Dobrá sestra se nejmenuje podle skutečných obětí. Místo toho jsou všichni vymyšlení. „Dovolili jsme si to změnit, protože to v podstatě nebylo smyslem filmu, abyste přesně věděli, co se stalo. Nechtěli jsme nikoho retraumatizovat,“ vysvětlil režisér filmu Tobias Lindholm deníku Los Angeles Times.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -