- Reklama -

Brumbálova tajemství táhnou triky a povedené herecké výkony. Johnny Depp ale přesto chybí

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství míří konečně do kin. Film nás zavede o kousek hlouběji do bradavického světa čar a kouzel. Bohužel se to ale neobejde bez drobných zádrhelů.

- Reklama -

Snímek Brumbálova tajemství je třetí díl filmové fantasy série Fantastická zvířata, která je dějovým předchůdcem Harryho Pottera. Film pokračuje ve vyprávění o pokusu zničit Gellerta Grindenwalda, nejmocnějšího čaroděje světa, který ohrožuje křehkou koexistenci kouzelnického a lidského světa. Tímto úkolem Albus Brumbál (hraje ho Jude Law) pověřil tým kouzelníků v čele s Mlokem Skamanderem (Eddie Radmayne) doplněný o jednoho divákům dobře známého mudlu – tak trochu nejistého cukráře Jacoba Kowalského (Dan Fogler). Brumbál sám tenhle „odboj“ vést nemůže, protože ho s Grindenwaldem pojí společná minulost.

Děj nás opět zavede do dob Brumbálova mládí, kde se většina dobrodružství spojených s bojem s Grindelwaldem odehrává v kulisách světa plného čar a kouzel, dobře známého všem fanouškům Harryho Pottera. Přímo se navazuje na druhý díl, takže větší počet hlavních postav, které se točí kolem úkolů magizoologa Mloka Scamandera, může být svým způsobem pro některé diváky nepřehledný a je těžké se do některých postav vcítit, protože logicky nedostanou ve filmu dostatečný prostor. Pro jedince orientované v bradavickém světě čar a kouzel to asi ale nebude představovat sebemenší problém.

Až příliš chladný Grindelwald

mads mikkelsen brumbálova tajemství
Mads Mikkelsen jako Gerellt Grindelwald. | Foto: Courtesy of Warner Bros. Pictures

Film i přes rozsáhlou stopáž totiž díky povedeným efektům a hvězdnému obsazení v čele s Judem Lawem v roli Brumbála, Madsem Mikkelsenem alias novým Grindenwaldem, Eddiem Radmaynem a nepřehlédnutelným Foglerem odsýpá rychle a bez větších zádrhelů. Přes zdatné herecké výkony se ale přesto člověk při sledování některých scén neubrání pocitu, že v určitých momentech přece jen trochu chybí charisma a herecká výjimečnost původního Grindelwalda – Johnnyho Deppa.

Nejvíc se to ukazuje při společných scénách Brumbála a Grindelwalda. Přes jinak skvělé výkony, které většinu filmu Mikkelsen s Lawem podávají, v těchto momentech jako by vše až příliš prostoupil severský chlad. Vlastnost, ze které v jiných momentech filmu dánský rodák Mikkelsen těží, se mu ale přesto stává tentokrát občas přítěží. Zrovna tohle jsou momenty, kdy se nabízí srovnání, jak by asi tu kterou scénu zahrál Johnny Depp. Bohužel to ale nezjistíme, protože herce z projektu odvolali v souvislosti s obviněním z napadení herečky Amber Heardové v době, kdy byla jeho manželka.

- Reklama -

Skvělé efekty táhnou většinu filmu

brumbálova tajemství
Foto: Courtesy of Warner Bros. Pictures

Za vyzdvižení pak rozhodně stojí téměř všudypřítomné speciální efekty, které filmu dodávají potřebnou věrohodnost a svižnost. Zejména kouzelnické akční scény jsou takřka pokaždé ohromující. Obdivovat se ale pochopitelně dají i všechna kouzelní zvířata, co se ve filmu objeví, a i další momenty spojené s kouzlením. Cekově se dá říct, že vizuální zpracování filmu je jednou z jeho velkých předností.

Brumbálova tajemství rozhodně stojí za vidění, i když na nich asi fanoušci najdou pár chyb. Nejspíš se tento film nestane tím nejlepším z celé Potterovské série. Ale přesto uznejme, že nabízí kvalitní podívanou plnou momentů, ve kterých člověk naplno prožívá to, co se na plátně děje.

V kinech můžete Brumbálova tajemství navštívit od 7. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -