- Reklama -

Brumbálova tajemství táhnou triky a povedené herecké výkony. Johnny Depp ale přesto chybí

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství míří konečně do kin. Film nás zavede o kousek hlouběji do bradavického světa čar a kouzel. Bohužel se to ale neobejde bez drobných zádrhelů.

- Reklama -

Snímek Brumbálova tajemství je třetí díl filmové fantasy série Fantastická zvířata, která je dějovým předchůdcem Harryho Pottera. Film pokračuje ve vyprávění o pokusu zničit Gellerta Grindenwalda, nejmocnějšího čaroděje světa, který ohrožuje křehkou koexistenci kouzelnického a lidského světa. Tímto úkolem Albus Brumbál (hraje ho Jude Law) pověřil tým kouzelníků v čele s Mlokem Skamanderem (Eddie Radmayne) doplněný o jednoho divákům dobře známého mudlu – tak trochu nejistého cukráře Jacoba Kowalského (Dan Fogler). Brumbál sám tenhle „odboj“ vést nemůže, protože ho s Grindenwaldem pojí společná minulost.

Děj nás opět zavede do dob Brumbálova mládí, kde se většina dobrodružství spojených s bojem s Grindelwaldem odehrává v kulisách světa plného čar a kouzel, dobře známého všem fanouškům Harryho Pottera. Přímo se navazuje na druhý díl, takže větší počet hlavních postav, které se točí kolem úkolů magizoologa Mloka Scamandera, může být svým způsobem pro některé diváky nepřehledný a je těžké se do některých postav vcítit, protože logicky nedostanou ve filmu dostatečný prostor. Pro jedince orientované v bradavickém světě čar a kouzel to asi ale nebude představovat sebemenší problém.

Až příliš chladný Grindelwald

mads mikkelsen brumbálova tajemství
Mads Mikkelsen jako Gerellt Grindelwald. | Foto: Courtesy of Warner Bros. Pictures

Film i přes rozsáhlou stopáž totiž díky povedeným efektům a hvězdnému obsazení v čele s Judem Lawem v roli Brumbála, Madsem Mikkelsenem alias novým Grindenwaldem, Eddiem Radmaynem a nepřehlédnutelným Foglerem odsýpá rychle a bez větších zádrhelů. Přes zdatné herecké výkony se ale přesto člověk při sledování některých scén neubrání pocitu, že v určitých momentech přece jen trochu chybí charisma a herecká výjimečnost původního Grindelwalda – Johnnyho Deppa.

Nejvíc se to ukazuje při společných scénách Brumbála a Grindelwalda. Přes jinak skvělé výkony, které většinu filmu Mikkelsen s Lawem podávají, v těchto momentech jako by vše až příliš prostoupil severský chlad. Vlastnost, ze které v jiných momentech filmu dánský rodák Mikkelsen těží, se mu ale přesto stává tentokrát občas přítěží. Zrovna tohle jsou momenty, kdy se nabízí srovnání, jak by asi tu kterou scénu zahrál Johnny Depp. Bohužel to ale nezjistíme, protože herce z projektu odvolali v souvislosti s obviněním z napadení herečky Amber Heardové v době, kdy byla jeho manželka.

Skvělé efekty táhnou většinu filmu

brumbálova tajemství
Foto: Courtesy of Warner Bros. Pictures

Za vyzdvižení pak rozhodně stojí téměř všudypřítomné speciální efekty, které filmu dodávají potřebnou věrohodnost a svižnost. Zejména kouzelnické akční scény jsou takřka pokaždé ohromující. Obdivovat se ale pochopitelně dají i všechna kouzelní zvířata, co se ve filmu objeví, a i další momenty spojené s kouzlením. Cekově se dá říct, že vizuální zpracování filmu je jednou z jeho velkých předností.

Brumbálova tajemství rozhodně stojí za vidění, i když na nich asi fanoušci najdou pár chyb. Nejspíš se tento film nestane tím nejlepším z celé Potterovské série. Ale přesto uznejme, že nabízí kvalitní podívanou plnou momentů, ve kterých člověk naplno prožívá to, co se na plátně děje.

V kinech můžete Brumbálova tajemství navštívit od 7. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -