- Reklama -

Brumbálova tajemství táhnou triky a povedené herecké výkony. Johnny Depp ale přesto chybí

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství míří konečně do kin. Film nás zavede o kousek hlouběji do bradavického světa čar a kouzel. Bohužel se to ale neobejde bez drobných zádrhelů.

- Reklama -

Snímek Brumbálova tajemství je třetí díl filmové fantasy série Fantastická zvířata, která je dějovým předchůdcem Harryho Pottera. Film pokračuje ve vyprávění o pokusu zničit Gellerta Grindenwalda, nejmocnějšího čaroděje světa, který ohrožuje křehkou koexistenci kouzelnického a lidského světa. Tímto úkolem Albus Brumbál (hraje ho Jude Law) pověřil tým kouzelníků v čele s Mlokem Skamanderem (Eddie Radmayne) doplněný o jednoho divákům dobře známého mudlu – tak trochu nejistého cukráře Jacoba Kowalského (Dan Fogler). Brumbál sám tenhle „odboj“ vést nemůže, protože ho s Grindenwaldem pojí společná minulost.

Děj nás opět zavede do dob Brumbálova mládí, kde se většina dobrodružství spojených s bojem s Grindelwaldem odehrává v kulisách světa plného čar a kouzel, dobře známého všem fanouškům Harryho Pottera. Přímo se navazuje na druhý díl, takže větší počet hlavních postav, které se točí kolem úkolů magizoologa Mloka Scamandera, může být svým způsobem pro některé diváky nepřehledný a je těžké se do některých postav vcítit, protože logicky nedostanou ve filmu dostatečný prostor. Pro jedince orientované v bradavickém světě čar a kouzel to asi ale nebude představovat sebemenší problém.

Až příliš chladný Grindelwald

mads mikkelsen brumbálova tajemství
Mads Mikkelsen jako Gerellt Grindelwald. | Foto: Courtesy of Warner Bros. Pictures

Film i přes rozsáhlou stopáž totiž díky povedeným efektům a hvězdnému obsazení v čele s Judem Lawem v roli Brumbála, Madsem Mikkelsenem alias novým Grindenwaldem, Eddiem Radmaynem a nepřehlédnutelným Foglerem odsýpá rychle a bez větších zádrhelů. Přes zdatné herecké výkony se ale přesto člověk při sledování některých scén neubrání pocitu, že v určitých momentech přece jen trochu chybí charisma a herecká výjimečnost původního Grindelwalda – Johnnyho Deppa.

Nejvíc se to ukazuje při společných scénách Brumbála a Grindelwalda. Přes jinak skvělé výkony, které většinu filmu Mikkelsen s Lawem podávají, v těchto momentech jako by vše až příliš prostoupil severský chlad. Vlastnost, ze které v jiných momentech filmu dánský rodák Mikkelsen těží, se mu ale přesto stává tentokrát občas přítěží. Zrovna tohle jsou momenty, kdy se nabízí srovnání, jak by asi tu kterou scénu zahrál Johnny Depp. Bohužel to ale nezjistíme, protože herce z projektu odvolali v souvislosti s obviněním z napadení herečky Amber Heardové v době, kdy byla jeho manželka.

Skvělé efekty táhnou většinu filmu

brumbálova tajemství
Foto: Courtesy of Warner Bros. Pictures

Za vyzdvižení pak rozhodně stojí téměř všudypřítomné speciální efekty, které filmu dodávají potřebnou věrohodnost a svižnost. Zejména kouzelnické akční scény jsou takřka pokaždé ohromující. Obdivovat se ale pochopitelně dají i všechna kouzelní zvířata, co se ve filmu objeví, a i další momenty spojené s kouzlením. Cekově se dá říct, že vizuální zpracování filmu je jednou z jeho velkých předností.

Brumbálova tajemství rozhodně stojí za vidění, i když na nich asi fanoušci najdou pár chyb. Nejspíš se tento film nestane tím nejlepším z celé Potterovské série. Ale přesto uznejme, že nabízí kvalitní podívanou plnou momentů, ve kterých člověk naplno prožívá to, co se na plátně děje.

V kinech můžete Brumbálova tajemství navštívit od 7. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -