- Reklama -

James Caan miloval kokain i prostitutky, pak se ale rozhodl přestat být „blbec“

Do hereckého nebe zamířila nedávno další z hollywoodských legend. V případě čtyřikrát ženatého Jamese Caana tak Hollywood přišel o jednoho z nejvášnivějších a nejdivočejších herců své generace.

- Reklama -

Tento nezpochybnitelný herecký velikán, který zemřel 6. července ve věku 82 let, zažil během své šest desetiletí trvající kariéry mnoho divokých zážitků. Pohledný, na první pohled macho, ale také naprosto všestranný herecký talent James Caan rozvášnil svět především jako vznětlivý mafiánský syn Sonny Corleone ve filmu Kmotr. Ačkoli je známý i díky mnoha dalším rolím – za všechny jmenujme vynikající thriller Misery -, Caana si vždy nejvíce lidé spojovali s drsným mafiánem Corleonem, jehož tak skvěle zahrál mistrovském díle Francise Forda Coppoly.

A k chování Sonnyho ostatně neměl někdy daleko ani v soukromí. Caan byl proslulý láskou k velmi mužným věcem jako je jízda na motorce, karate nebo rodeo. Také velmi miloval ženy. Ostatně on sám přiznal, že mu jejich společnost pomáhala překonat těžká životní období. „Abych se vzpamatoval z rozvodu, nechal jsem si předepsat, že budu nějakou dobu bydlet v Playboy Mansion,“ přiznal v roce 2003 časopisu Esquire.

Lék na bolest ze smrti sestry? Prostitutky a kokain

Herec za svého života prozradil, že když mu v roce 1981 zemřela v 38 letech milovaná sestra Barbara, začal vyhledávat prostitutky a kokain. „Moje sestra zemřela na rakovinu a já jsem byl prostě naštvaný a vzteklý na celý svět,“ vzpomínal. „Zfetovat se a pařit mi přišlo jako nejlepší řešení.“

Policisté ho vyšetřovali kvůli slavné hollywoodské madam Heidi Fleissové. To je žena, co dohazovala prostitutky hollywoodským hvězdám (mezi její časté klienty patřil prý i Charlie Sheen, o kterém se vypráví, že jí za dívky zaplatil více než 200 tisíc dolarů). Fleissová tvrdila, že s ní Caan spal při natáčení filmu Flesh and Bone (1993). Herec to ale popíral s tím, byli jen přátelé, a trval na tom, že za její prostitutky nikdy nic neplatil: „Jen jsem jim dal všechen kokain, co chtěly.“

- Reklama -

Drogové závislosti se zbavil v polovině 90. le v léčebně Exodus v Marina del Rey, protože, jak říkal, „už mě nebavilo chovat se jako blbec“.

Jeho hříšné výstřelky a další excesy – konkrétně kokainové flámy a spory s Johnem Waynem a nevraživost vůči Marlonu Brandovi – byly svého času hojně diskutovány v médiích, což je také nejspíš důvod, proč se tento talentovaný herec nikdy nedočkal vytouženého Oscara.

Šašek Marlon Brando a podvodník John Wayne

James Caan byl také ale chytrý, pohotový chlap, který si rád hrál a vtipkoval, což někdy ale vedlo k tomu, že v jeho očích někteří kolegové dost klesli, když nesplnili jeho očekávání. Podle nypost.com herec přiznal, že při obědě vyprávěl vtipy Marlonu Brandovi a stárnoucí legenda filmového plátna pochopila pointu až „o dvě hodiny později, uprostřed scény, podíval jsem se na něj“ a Brando se smál. „Řekl jsem: „Co to s tebou, sakra, je?“ a on odpověděl: „To je vtipné. Dvě hodiny, než mu to došlo… Byl jako dítě.“

Vtipálek Caan se nenechal vyvést z míry ani superhvězdou Johnem Waynem, když ve svých 26 letech dostal roli v Dukově westernu El Dorado. Když přistihl Johna Wayna při podvádění v šachu, James dal legendě pěstí. Dvojici musel roztrhnout až Robert Mitchum, píše Looper.com.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -