- Reklama -

James Caan miloval kokain i prostitutky, pak se ale rozhodl přestat být „blbec“

Do hereckého nebe zamířila nedávno další z hollywoodských legend. V případě čtyřikrát ženatého Jamese Caana tak Hollywood přišel o jednoho z nejvášnivějších a nejdivočejších herců své generace.

- Reklama -

Tento nezpochybnitelný herecký velikán, který zemřel 6. července ve věku 82 let, zažil během své šest desetiletí trvající kariéry mnoho divokých zážitků. Pohledný, na první pohled macho, ale také naprosto všestranný herecký talent James Caan rozvášnil svět především jako vznětlivý mafiánský syn Sonny Corleone ve filmu Kmotr. Ačkoli je známý i díky mnoha dalším rolím – za všechny jmenujme vynikající thriller Misery -, Caana si vždy nejvíce lidé spojovali s drsným mafiánem Corleonem, jehož tak skvěle zahrál mistrovském díle Francise Forda Coppoly.

A k chování Sonnyho ostatně neměl někdy daleko ani v soukromí. Caan byl proslulý láskou k velmi mužným věcem jako je jízda na motorce, karate nebo rodeo. Také velmi miloval ženy. Ostatně on sám přiznal, že mu jejich společnost pomáhala překonat těžká životní období. „Abych se vzpamatoval z rozvodu, nechal jsem si předepsat, že budu nějakou dobu bydlet v Playboy Mansion,“ přiznal v roce 2003 časopisu Esquire.

Lék na bolest ze smrti sestry? Prostitutky a kokain

Herec za svého života prozradil, že když mu v roce 1981 zemřela v 38 letech milovaná sestra Barbara, začal vyhledávat prostitutky a kokain. „Moje sestra zemřela na rakovinu a já jsem byl prostě naštvaný a vzteklý na celý svět,“ vzpomínal. „Zfetovat se a pařit mi přišlo jako nejlepší řešení.“

Policisté ho vyšetřovali kvůli slavné hollywoodské madam Heidi Fleissové. To je žena, co dohazovala prostitutky hollywoodským hvězdám (mezi její časté klienty patřil prý i Charlie Sheen, o kterém se vypráví, že jí za dívky zaplatil více než 200 tisíc dolarů). Fleissová tvrdila, že s ní Caan spal při natáčení filmu Flesh and Bone (1993). Herec to ale popíral s tím, byli jen přátelé, a trval na tom, že za její prostitutky nikdy nic neplatil: „Jen jsem jim dal všechen kokain, co chtěly.“

- Reklama -

Drogové závislosti se zbavil v polovině 90. le v léčebně Exodus v Marina del Rey, protože, jak říkal, „už mě nebavilo chovat se jako blbec“.

Jeho hříšné výstřelky a další excesy – konkrétně kokainové flámy a spory s Johnem Waynem a nevraživost vůči Marlonu Brandovi – byly svého času hojně diskutovány v médiích, což je také nejspíš důvod, proč se tento talentovaný herec nikdy nedočkal vytouženého Oscara.

Šašek Marlon Brando a podvodník John Wayne

James Caan byl také ale chytrý, pohotový chlap, který si rád hrál a vtipkoval, což někdy ale vedlo k tomu, že v jeho očích někteří kolegové dost klesli, když nesplnili jeho očekávání. Podle nypost.com herec přiznal, že při obědě vyprávěl vtipy Marlonu Brandovi a stárnoucí legenda filmového plátna pochopila pointu až „o dvě hodiny později, uprostřed scény, podíval jsem se na něj“ a Brando se smál. „Řekl jsem: „Co to s tebou, sakra, je?“ a on odpověděl: „To je vtipné. Dvě hodiny, než mu to došlo… Byl jako dítě.“

Vtipálek Caan se nenechal vyvést z míry ani superhvězdou Johnem Waynem, když ve svých 26 letech dostal roli v Dukově westernu El Dorado. Když přistihl Johna Wayna při podvádění v šachu, James dal legendě pěstí. Dvojici musel roztrhnout až Robert Mitchum, píše Looper.com.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -