- Reklama -

Nejlepší filmy roku 2022 podle Baracka Obamy

Bývalý americký prezident Barack Obama zveřejnil svůj vlastní seznam nejlepších filmů roku 2022 a mezi filmovými fanoušky jistě vzbudí rozruch. V Obamově seznamu si totiž každý najde něco pro sebe.

- Reklama -

Bývalý americký prezident Barack Obama je již dlouho známý svou láskou k filmům. Během svého působení v úřadu často využíval film jako prostředek k relaxaci a odpočinku po dlouhém pracovním dni.

V rozhovorech a veřejných vystoupeních Obama často hovořil o své lásce k široké škále filmů, od klasických hollywoodských filmů až po nezávislé a zahraniční snímky. Jako své oblíbené režiséry uvedl Martina Scorseseho, Stevena Spielberga nebo Spikea Leeho. Ocenil jejich schopnost vyprávět poutavé příběhy a zpracovávat důležitá témata.

Na první místo zařadil Obama Fabelmanovi

Není proto asi velkým překvapením, že před několika lety začal zveřejňovat seznam filmů, které ho ten rok nejvíc ovlivnily. A pokračuje v této své tradici dodnes. I letos vybral 17 výjimečných titulů z roku 2022. „Letos jsem viděl několik skvělých filmů,“ napsal bývalý prezident na sociální síti. „Tady jsou některé z mých oblíbených.“

V jeho seznamu se na prvním místě umístili „Fabelmanovi“ Stevena Spielberga. Následovala je vražedná detektivka „Podezřelá“ Park Chan-wooka a „Válečnice“ Giny Prince-Bythewoodové.

Vlastní film? Jsem zaujatý, netají Obama

Na Obamově seznamu se objevily i další filmy například „Aftersun“, „Emily The Criminal“, „Maminka“, „Událost“ nebo „Spravedlnost pro Emmetta Tilla“. Obamu ale v uplynulém roce zaujaly i snímky jako „Všechno, všude, najednou“, „Top Gun: Maverick“, „Dobrý šéf“, „Kolo štěstěny a fantazie“, „Hrdina“, „Na cestě“, „TÁR“ a „Život po Jangovi“. Zařadil také dokumentární snímek „Clotildin potomek“. K němu ovšem přidal poznámku, že vzhledem k tomu, že jej produkovala jeho produkční společnost Higher Ground, je v jeho prospěch zaujatý.

Láska Baracka Obamy k filmu je ale jen dalším příkladem jeho širokých zájmů a schopnosti navázat kontakt s lidmi ze všech společenských vrstev. Je zřejmé, že filmy mají v jeho srdci zvláštní místo. A jeho vášeň pro film je něco, co bude filmové fanoušky inspirovat a těšit ještě dlouhá léta. Na celý Obamův seznam nejlepších filmů za rok 2022 se můžet podívat níže.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -