- Reklama -

Nejlepší filmy roku 2022 podle Baracka Obamy

Bývalý americký prezident Barack Obama zveřejnil svůj vlastní seznam nejlepších filmů roku 2022 a mezi filmovými fanoušky jistě vzbudí rozruch. V Obamově seznamu si totiž každý najde něco pro sebe.

- Reklama -

Bývalý americký prezident Barack Obama je již dlouho známý svou láskou k filmům. Během svého působení v úřadu často využíval film jako prostředek k relaxaci a odpočinku po dlouhém pracovním dni.

V rozhovorech a veřejných vystoupeních Obama často hovořil o své lásce k široké škále filmů, od klasických hollywoodských filmů až po nezávislé a zahraniční snímky. Jako své oblíbené režiséry uvedl Martina Scorseseho, Stevena Spielberga nebo Spikea Leeho. Ocenil jejich schopnost vyprávět poutavé příběhy a zpracovávat důležitá témata.

Na první místo zařadil Obama Fabelmanovi

Není proto asi velkým překvapením, že před několika lety začal zveřejňovat seznam filmů, které ho ten rok nejvíc ovlivnily. A pokračuje v této své tradici dodnes. I letos vybral 17 výjimečných titulů z roku 2022. „Letos jsem viděl několik skvělých filmů,“ napsal bývalý prezident na sociální síti. „Tady jsou některé z mých oblíbených.“

V jeho seznamu se na prvním místě umístili „Fabelmanovi“ Stevena Spielberga. Následovala je vražedná detektivka „Podezřelá“ Park Chan-wooka a „Válečnice“ Giny Prince-Bythewoodové.

- Reklama -

Vlastní film? Jsem zaujatý, netají Obama

Na Obamově seznamu se objevily i další filmy například „Aftersun“, „Emily The Criminal“, „Maminka“, „Událost“ nebo „Spravedlnost pro Emmetta Tilla“. Obamu ale v uplynulém roce zaujaly i snímky jako „Všechno, všude, najednou“, „Top Gun: Maverick“, „Dobrý šéf“, „Kolo štěstěny a fantazie“, „Hrdina“, „Na cestě“, „TÁR“ a „Život po Jangovi“. Zařadil také dokumentární snímek „Clotildin potomek“. K němu ovšem přidal poznámku, že vzhledem k tomu, že jej produkovala jeho produkční společnost Higher Ground, je v jeho prospěch zaujatý.

Láska Baracka Obamy k filmu je ale jen dalším příkladem jeho širokých zájmů a schopnosti navázat kontakt s lidmi ze všech společenských vrstev. Je zřejmé, že filmy mají v jeho srdci zvláštní místo. A jeho vášeň pro film je něco, co bude filmové fanoušky inspirovat a těšit ještě dlouhá léta. Na celý Obamův seznam nejlepších filmů za rok 2022 se můžet podívat níže.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -