- Reklama -

Nejlepší filmy roku 2022 podle Baracka Obamy

Bývalý americký prezident Barack Obama zveřejnil svůj vlastní seznam nejlepších filmů roku 2022 a mezi filmovými fanoušky jistě vzbudí rozruch. V Obamově seznamu si totiž každý najde něco pro sebe.

- Reklama -

Bývalý americký prezident Barack Obama je již dlouho známý svou láskou k filmům. Během svého působení v úřadu často využíval film jako prostředek k relaxaci a odpočinku po dlouhém pracovním dni.

V rozhovorech a veřejných vystoupeních Obama často hovořil o své lásce k široké škále filmů, od klasických hollywoodských filmů až po nezávislé a zahraniční snímky. Jako své oblíbené režiséry uvedl Martina Scorseseho, Stevena Spielberga nebo Spikea Leeho. Ocenil jejich schopnost vyprávět poutavé příběhy a zpracovávat důležitá témata.

Na první místo zařadil Obama Fabelmanovi

Není proto asi velkým překvapením, že před několika lety začal zveřejňovat seznam filmů, které ho ten rok nejvíc ovlivnily. A pokračuje v této své tradici dodnes. I letos vybral 17 výjimečných titulů z roku 2022. „Letos jsem viděl několik skvělých filmů,“ napsal bývalý prezident na sociální síti. „Tady jsou některé z mých oblíbených.“

V jeho seznamu se na prvním místě umístili „Fabelmanovi“ Stevena Spielberga. Následovala je vražedná detektivka „Podezřelá“ Park Chan-wooka a „Válečnice“ Giny Prince-Bythewoodové.

- Reklama -

Vlastní film? Jsem zaujatý, netají Obama

Na Obamově seznamu se objevily i další filmy například „Aftersun“, „Emily The Criminal“, „Maminka“, „Událost“ nebo „Spravedlnost pro Emmetta Tilla“. Obamu ale v uplynulém roce zaujaly i snímky jako „Všechno, všude, najednou“, „Top Gun: Maverick“, „Dobrý šéf“, „Kolo štěstěny a fantazie“, „Hrdina“, „Na cestě“, „TÁR“ a „Život po Jangovi“. Zařadil také dokumentární snímek „Clotildin potomek“. K němu ovšem přidal poznámku, že vzhledem k tomu, že jej produkovala jeho produkční společnost Higher Ground, je v jeho prospěch zaujatý.

Láska Baracka Obamy k filmu je ale jen dalším příkladem jeho širokých zájmů a schopnosti navázat kontakt s lidmi ze všech společenských vrstev. Je zřejmé, že filmy mají v jeho srdci zvláštní místo. A jeho vášeň pro film je něco, co bude filmové fanoušky inspirovat a těšit ještě dlouhá léta. Na celý Obamův seznam nejlepších filmů za rok 2022 se můžet podívat níže.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -