- Reklama -

Nejlepší filmy roku 2022 podle Baracka Obamy

Bývalý americký prezident Barack Obama zveřejnil svůj vlastní seznam nejlepších filmů roku 2022 a mezi filmovými fanoušky jistě vzbudí rozruch. V Obamově seznamu si totiž každý najde něco pro sebe.

- Reklama -

Bývalý americký prezident Barack Obama je již dlouho známý svou láskou k filmům. Během svého působení v úřadu často využíval film jako prostředek k relaxaci a odpočinku po dlouhém pracovním dni.

V rozhovorech a veřejných vystoupeních Obama často hovořil o své lásce k široké škále filmů, od klasických hollywoodských filmů až po nezávislé a zahraniční snímky. Jako své oblíbené režiséry uvedl Martina Scorseseho, Stevena Spielberga nebo Spikea Leeho. Ocenil jejich schopnost vyprávět poutavé příběhy a zpracovávat důležitá témata.

Na první místo zařadil Obama Fabelmanovi

Není proto asi velkým překvapením, že před několika lety začal zveřejňovat seznam filmů, které ho ten rok nejvíc ovlivnily. A pokračuje v této své tradici dodnes. I letos vybral 17 výjimečných titulů z roku 2022. „Letos jsem viděl několik skvělých filmů,“ napsal bývalý prezident na sociální síti. „Tady jsou některé z mých oblíbených.“

V jeho seznamu se na prvním místě umístili „Fabelmanovi“ Stevena Spielberga. Následovala je vražedná detektivka „Podezřelá“ Park Chan-wooka a „Válečnice“ Giny Prince-Bythewoodové.

- Reklama -

Vlastní film? Jsem zaujatý, netají Obama

Na Obamově seznamu se objevily i další filmy například „Aftersun“, „Emily The Criminal“, „Maminka“, „Událost“ nebo „Spravedlnost pro Emmetta Tilla“. Obamu ale v uplynulém roce zaujaly i snímky jako „Všechno, všude, najednou“, „Top Gun: Maverick“, „Dobrý šéf“, „Kolo štěstěny a fantazie“, „Hrdina“, „Na cestě“, „TÁR“ a „Život po Jangovi“. Zařadil také dokumentární snímek „Clotildin potomek“. K němu ovšem přidal poznámku, že vzhledem k tomu, že jej produkovala jeho produkční společnost Higher Ground, je v jeho prospěch zaujatý.

Láska Baracka Obamy k filmu je ale jen dalším příkladem jeho širokých zájmů a schopnosti navázat kontakt s lidmi ze všech společenských vrstev. Je zřejmé, že filmy mají v jeho srdci zvláštní místo. A jeho vášeň pro film je něco, co bude filmové fanoušky inspirovat a těšit ještě dlouhá léta. Na celý Obamův seznam nejlepších filmů za rok 2022 se můžet podívat níže.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -