- Reklama -

Steven Spielberg natočil Fabelmanovi, poctu vlastním rodičům. Paul Dano jako jeho otec ho dojal k slzám

Snímek Fabelmanovi vypráví příběh Sammyho Fabelmana, chlapce vyrůstajícího po válce. Objeví rodinné tajemství a snaží se ho zkoumat pomocí natáčení filmu. Podle Stevena Spielberga je film „polo-autobiografický“.

- Reklama -

Částečně autobiografické drama, nejnovější film, co režíroval Steven Spielberd, je výrazně ovlivněno výchovou slavného režiséra v Americe po druhé světové válce a jeho schopností překonat rodinné neshody, aby mohl následovat svou vášeň pro film.

Prostřednictvím postavy Sammyho Fabelmana, kterou ztvárnil Gabriel LaBelle, Spielberg zkoumá vliv svého puntičkářského otce i umělecké matky na vlastní život. Jak už je u něj zvykem, chtěl, aby film co nejvíce odpovídal skutečnosti. A tak kromě fyzických vlastností musel Spielberg při tvorbě obsazení myslet na herce, kteří by krom podoby dokázali věrně ztvárnit i chování a mentalitu jeho rodičů. V rozhovoru pro hollywoodreporter.com přiznal, že už po prvním setkání věděl, že Paul Dano bude ideálním ztělesněním jeho otce Arnolda Spielberga.

Spielberga Paul Dano jako jeho otec dojal k slzám

„Rozhodně jsem nechtěl přijít na první schůzku s Paulem a být příliš familiérní,“ uvedl Spielberg. „Ale bylo v něm něco, co mi tak evokovalo mého tátu. Deset minut po Zoomu jsem se dusil pláčem. Zadržoval jsem emoce.“

„Fabelmanovi“ jsou pro režiséra evidentně důležitý materiál, protože jde o jeho dosud nejintimnější snímek. Jsou filmovou vzpomínkou na rodiče, koncertní pianistku Leu Adlerovou a počítačového inženýra Arnolda Spielberga.

- Reklama -

Hlavní hrdina filmu Sammy objevuje, jak využít kameru k posílení svých schopností v důsledku boje o moc mezi svým vědeckým, workoholickým otcem Burtem (Paul Dano) a kreativní, svobodomyslnou matkou Mitzi (hraje ji Michelle Williams). Sammy je vytržen z New Jersey do Arizony a nakonec do severní Kalifornie.

Největší radost? Že film před smrtí viděli jeho rodiče

Spielberg se o filmu a jeho významu pro něj a jeho rodinu podrobně rozpovídal v rozhovoru pro collider.com. Protože jsou pro něj Fabelmanovi nesmírně osobní, zdůraznil, jakou radost měli jeho zesnulý otec Arnold Spielberg a jeho matka Leah Adlerová z toho, že se ještě stali svědky své vlastní historie na plátně.

„Vlastně mě předtím dlouho otravovali: ‚Kdy už konečně vyprávíš ten příběh o naší rodině, Steve? A tak to bylo něco, co je velmi nadchlo,“ přiznal v rozhovoru.

Soudě dle traileru je patrné, že jeho osobní příběh bude zajímavý úplně pro každého. V českých kinech se Fabelmanovi dočkají premiéry 24. listopadu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -