- Reklama -

Steven Spielberg natočil Fabelmanovi, poctu vlastním rodičům. Paul Dano jako jeho otec ho dojal k slzám

Snímek Fabelmanovi vypráví příběh Sammyho Fabelmana, chlapce vyrůstajícího po válce. Objeví rodinné tajemství a snaží se ho zkoumat pomocí natáčení filmu. Podle Stevena Spielberga je film „polo-autobiografický“.

- Reklama -

Částečně autobiografické drama, nejnovější film, co režíroval Steven Spielberd, je výrazně ovlivněno výchovou slavného režiséra v Americe po druhé světové válce a jeho schopností překonat rodinné neshody, aby mohl následovat svou vášeň pro film.

Prostřednictvím postavy Sammyho Fabelmana, kterou ztvárnil Gabriel LaBelle, Spielberg zkoumá vliv svého puntičkářského otce i umělecké matky na vlastní život. Jak už je u něj zvykem, chtěl, aby film co nejvíce odpovídal skutečnosti. A tak kromě fyzických vlastností musel Spielberg při tvorbě obsazení myslet na herce, kteří by krom podoby dokázali věrně ztvárnit i chování a mentalitu jeho rodičů. V rozhovoru pro hollywoodreporter.com přiznal, že už po prvním setkání věděl, že Paul Dano bude ideálním ztělesněním jeho otce Arnolda Spielberga.

Spielberga Paul Dano jako jeho otec dojal k slzám

„Rozhodně jsem nechtěl přijít na první schůzku s Paulem a být příliš familiérní,“ uvedl Spielberg. „Ale bylo v něm něco, co mi tak evokovalo mého tátu. Deset minut po Zoomu jsem se dusil pláčem. Zadržoval jsem emoce.“

„Fabelmanovi“ jsou pro režiséra evidentně důležitý materiál, protože jde o jeho dosud nejintimnější snímek. Jsou filmovou vzpomínkou na rodiče, koncertní pianistku Leu Adlerovou a počítačového inženýra Arnolda Spielberga.

Hlavní hrdina filmu Sammy objevuje, jak využít kameru k posílení svých schopností v důsledku boje o moc mezi svým vědeckým, workoholickým otcem Burtem (Paul Dano) a kreativní, svobodomyslnou matkou Mitzi (hraje ji Michelle Williams). Sammy je vytržen z New Jersey do Arizony a nakonec do severní Kalifornie.

Největší radost? Že film před smrtí viděli jeho rodiče

Spielberg se o filmu a jeho významu pro něj a jeho rodinu podrobně rozpovídal v rozhovoru pro collider.com. Protože jsou pro něj Fabelmanovi nesmírně osobní, zdůraznil, jakou radost měli jeho zesnulý otec Arnold Spielberg a jeho matka Leah Adlerová z toho, že se ještě stali svědky své vlastní historie na plátně.

„Vlastně mě předtím dlouho otravovali: ‚Kdy už konečně vyprávíš ten příběh o naší rodině, Steve? A tak to bylo něco, co je velmi nadchlo,“ přiznal v rozhovoru.

Soudě dle traileru je patrné, že jeho osobní příběh bude zajímavý úplně pro každého. V českých kinech se Fabelmanovi dočkají premiéry 24. listopadu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.

Regé-Jean Page promluvil o svém odchodu ze seriálu Bridgertonovi

Odchod Regé-Jean Page ze seriálu Bridgertonovi šokoval fanoušky po celém světě. Navzdory obrovskému úspěchu jeho vévody z Hastingsu se herec do seriálu neplánuje vrátit. V rozhovoru pro Vanity Fair Page prozradil, proč ze seriálu odešel a proč si myslí, že to bylo správné rozhodnutí.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -