- Reklama -

Steven Spielberg natočil Fabelmanovi, poctu vlastním rodičům. Paul Dano jako jeho otec ho dojal k slzám

Snímek Fabelmanovi vypráví příběh Sammyho Fabelmana, chlapce vyrůstajícího po válce. Objeví rodinné tajemství a snaží se ho zkoumat pomocí natáčení filmu. Podle Stevena Spielberga je film „polo-autobiografický“.

- Reklama -

Částečně autobiografické drama, nejnovější film, co režíroval Steven Spielberd, je výrazně ovlivněno výchovou slavného režiséra v Americe po druhé světové válce a jeho schopností překonat rodinné neshody, aby mohl následovat svou vášeň pro film.

Prostřednictvím postavy Sammyho Fabelmana, kterou ztvárnil Gabriel LaBelle, Spielberg zkoumá vliv svého puntičkářského otce i umělecké matky na vlastní život. Jak už je u něj zvykem, chtěl, aby film co nejvíce odpovídal skutečnosti. A tak kromě fyzických vlastností musel Spielberg při tvorbě obsazení myslet na herce, kteří by krom podoby dokázali věrně ztvárnit i chování a mentalitu jeho rodičů. V rozhovoru pro hollywoodreporter.com přiznal, že už po prvním setkání věděl, že Paul Dano bude ideálním ztělesněním jeho otce Arnolda Spielberga.

Spielberga Paul Dano jako jeho otec dojal k slzám

„Rozhodně jsem nechtěl přijít na první schůzku s Paulem a být příliš familiérní,“ uvedl Spielberg. „Ale bylo v něm něco, co mi tak evokovalo mého tátu. Deset minut po Zoomu jsem se dusil pláčem. Zadržoval jsem emoce.“

„Fabelmanovi“ jsou pro režiséra evidentně důležitý materiál, protože jde o jeho dosud nejintimnější snímek. Jsou filmovou vzpomínkou na rodiče, koncertní pianistku Leu Adlerovou a počítačového inženýra Arnolda Spielberga.

- Reklama -

Hlavní hrdina filmu Sammy objevuje, jak využít kameru k posílení svých schopností v důsledku boje o moc mezi svým vědeckým, workoholickým otcem Burtem (Paul Dano) a kreativní, svobodomyslnou matkou Mitzi (hraje ji Michelle Williams). Sammy je vytržen z New Jersey do Arizony a nakonec do severní Kalifornie.

Největší radost? Že film před smrtí viděli jeho rodiče

Spielberg se o filmu a jeho významu pro něj a jeho rodinu podrobně rozpovídal v rozhovoru pro collider.com. Protože jsou pro něj Fabelmanovi nesmírně osobní, zdůraznil, jakou radost měli jeho zesnulý otec Arnold Spielberg a jeho matka Leah Adlerová z toho, že se ještě stali svědky své vlastní historie na plátně.

„Vlastně mě předtím dlouho otravovali: ‚Kdy už konečně vyprávíš ten příběh o naší rodině, Steve? A tak to bylo něco, co je velmi nadchlo,“ přiznal v rozhovoru.

Soudě dle traileru je patrné, že jeho osobní příběh bude zajímavý úplně pro každého. V českých kinech se Fabelmanovi dočkají premiéry 24. listopadu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -