- Reklama -

K zemi hleď! Proč Jennifer Lawrence při natáčení vdechovala magnety?

Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence hrají ve filmu K zemi hleď! astronomy varující před apokalypsou.

- Reklama -

Vzhledem k tomu, že NASA v současné době testuje způsoby, jak změnit dráhu asteroidu pro případ, že by se jeden z nich měl časem kolizní kurz se Zemí, nemohla premiéra sci-fi komedie K zemi hleď! přijít v lepší dobu.

Film, který napsal a režíroval Adam McKay, sleduje astronomy doktora Randalla Mindyho (Leonardo DiCaprio) a Kate Dibiaskyovou (Jennifer Lawrenceová), kteří učiní děsivý objev.

„Doktor Randall je profesor, Kate jeho studentka,“ vysvětlila pro web Jennifer Lawrence. „Objeví kometu, což je zpočátku velmi vzrušující – dokud nevysledují její trajektorii.“

Chaos kolem meteoritu

Když si dvojice uvědomí, že kometa může zničit planetu, pustí se do akce. „Snaží se předat informaci, že Zemi zasáhne smrtící kometa,“ říká Lawrence. „Takže prostě kontaktují všechna média.“

Informují také americkou prezidentku (Meryl Streepová) a šéfa jejího štábu (Jonah Hill), který je zároveň její syn. K jejich údivu hrozivá varování padnou na úrodnou půdu…

Film si dělá legraci z lidí velmi rozdílného politického přesvědčení. Zatímco krajní pravice trvá na tom, že celá hysterie kolem komety je přehnaná reakce zhýčkaných sluníčkářů, liberálové nasadí krkolomné akce celebrit, jako je koncert na záchranu světa. McKay tvrdí, že prezidentčina roli ve filmu ovlivnilo chování Donalda Trumpa během pandemie.

Trump jako inspirace

„Vidět prezidenta Spojených států, jak se vznáší nad myšlenkou požití bělidla, aby se vypořádal s lékařskou pohotovostí, je neobvyklé,“ řekl . „Když se to stalo, napsal jsem svému producentovi, Leonardovi a Jennifer a řekl, že to uděláme trochu šílenější!“

V hvězdném obsazení se objeví také Timothée Chalamet v roli Yuleho, posedlého sociálními médii, Cate Blanchettová jako moderátorka televizní show a sir Mark Rylance v roli mediálního magnáta.

Problémový piercing

Jennifer Lawrenceová se kvůli roli Kate radila se skutečným astronomem a nechala si nasadit kaštanovou paruku a při natáčení nosila dva falešné piercingy v nose. Což se ukázalo jako problematické.

„Jeden z nich byl na magnet,“ prozradila. „A mnohokrát jsem část omylem vdechla. Musela jsem ho pak před Leonardem vyplivovat!“

- Reklama -
- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -