- Reklama -

K zemi hleď! Proč Jennifer Lawrence při natáčení vdechovala magnety?

Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence hrají ve filmu K zemi hleď! astronomy varující před apokalypsou.

- Reklama -

Vzhledem k tomu, že NASA v současné době testuje způsoby, jak změnit dráhu asteroidu pro případ, že by se jeden z nich měl časem kolizní kurz se Zemí, nemohla premiéra sci-fi komedie K zemi hleď! přijít v lepší dobu.

Film, který napsal a režíroval Adam McKay, sleduje astronomy doktora Randalla Mindyho (Leonardo DiCaprio) a Kate Dibiaskyovou (Jennifer Lawrenceová), kteří učiní děsivý objev.

„Doktor Randall je profesor, Kate jeho studentka,“ vysvětlila pro web Jennifer Lawrence. „Objeví kometu, což je zpočátku velmi vzrušující – dokud nevysledují její trajektorii.“

Chaos kolem meteoritu

Když si dvojice uvědomí, že kometa může zničit planetu, pustí se do akce. „Snaží se předat informaci, že Zemi zasáhne smrtící kometa,“ říká Lawrence. „Takže prostě kontaktují všechna média.“

Informují také americkou prezidentku (Meryl Streepová) a šéfa jejího štábu (Jonah Hill), který je zároveň její syn. K jejich údivu hrozivá varování padnou na úrodnou půdu…

Film si dělá legraci z lidí velmi rozdílného politického přesvědčení. Zatímco krajní pravice trvá na tom, že celá hysterie kolem komety je přehnaná reakce zhýčkaných sluníčkářů, liberálové nasadí krkolomné akce celebrit, jako je koncert na záchranu světa. McKay tvrdí, že prezidentčina roli ve filmu ovlivnilo chování Donalda Trumpa během pandemie.

Trump jako inspirace

„Vidět prezidenta Spojených států, jak se vznáší nad myšlenkou požití bělidla, aby se vypořádal s lékařskou pohotovostí, je neobvyklé,“ řekl . „Když se to stalo, napsal jsem svému producentovi, Leonardovi a Jennifer a řekl, že to uděláme trochu šílenější!“

V hvězdném obsazení se objeví také Timothée Chalamet v roli Yuleho, posedlého sociálními médii, Cate Blanchettová jako moderátorka televizní show a sir Mark Rylance v roli mediálního magnáta.

Problémový piercing

Jennifer Lawrenceová se kvůli roli Kate radila se skutečným astronomem a nechala si nasadit kaštanovou paruku a při natáčení nosila dva falešné piercingy v nose. Což se ukázalo jako problematické.

„Jeden z nich byl na magnet,“ prozradila. „A mnohokrát jsem část omylem vdechla. Musela jsem ho pak před Leonardem vyplivovat!“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -