- Reklama -

K zemi hleď! Proč Jennifer Lawrence při natáčení vdechovala magnety?

Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence hrají ve filmu K zemi hleď! astronomy varující před apokalypsou.

- Reklama -

Vzhledem k tomu, že NASA v současné době testuje způsoby, jak změnit dráhu asteroidu pro případ, že by se jeden z nich měl časem kolizní kurz se Zemí, nemohla premiéra sci-fi komedie K zemi hleď! přijít v lepší dobu.

Film, který napsal a režíroval Adam McKay, sleduje astronomy doktora Randalla Mindyho (Leonardo DiCaprio) a Kate Dibiaskyovou (Jennifer Lawrenceová), kteří učiní děsivý objev.

„Doktor Randall je profesor, Kate jeho studentka,“ vysvětlila pro web Jennifer Lawrence. „Objeví kometu, což je zpočátku velmi vzrušující – dokud nevysledují její trajektorii.“

Chaos kolem meteoritu

Když si dvojice uvědomí, že kometa může zničit planetu, pustí se do akce. „Snaží se předat informaci, že Zemi zasáhne smrtící kometa,“ říká Lawrence. „Takže prostě kontaktují všechna média.“

Informují také americkou prezidentku (Meryl Streepová) a šéfa jejího štábu (Jonah Hill), který je zároveň její syn. K jejich údivu hrozivá varování padnou na úrodnou půdu…

Film si dělá legraci z lidí velmi rozdílného politického přesvědčení. Zatímco krajní pravice trvá na tom, že celá hysterie kolem komety je přehnaná reakce zhýčkaných sluníčkářů, liberálové nasadí krkolomné akce celebrit, jako je koncert na záchranu světa. McKay tvrdí, že prezidentčina roli ve filmu ovlivnilo chování Donalda Trumpa během pandemie.

Trump jako inspirace

„Vidět prezidenta Spojených států, jak se vznáší nad myšlenkou požití bělidla, aby se vypořádal s lékařskou pohotovostí, je neobvyklé,“ řekl . „Když se to stalo, napsal jsem svému producentovi, Leonardovi a Jennifer a řekl, že to uděláme trochu šílenější!“

V hvězdném obsazení se objeví také Timothée Chalamet v roli Yuleho, posedlého sociálními médii, Cate Blanchettová jako moderátorka televizní show a sir Mark Rylance v roli mediálního magnáta.

Problémový piercing

Jennifer Lawrenceová se kvůli roli Kate radila se skutečným astronomem a nechala si nasadit kaštanovou paruku a při natáčení nosila dva falešné piercingy v nose. Což se ukázalo jako problematické.

„Jeden z nich byl na magnet,“ prozradila. „A mnohokrát jsem část omylem vdechla. Musela jsem ho pak před Leonardem vyplivovat!“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -