- Reklama -

K zemi hleď recenze: Komedie na téma, které není moc legrační

Film K zemi hleď se může pochlubit jedním z nejhvězdnějších hereckých obsazení letošního roku. Ve snímku se objeví například Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence nebo Jonah Hill. Stačí to ale na úspěch?

- Reklama -

Ani hvězdné obsazení totiž nedokáže zakrýt fakt, že film Adama McKaye má veškerou rafinovanost monster truck show. Příběh dvou vědců, kteří objeví svět ničící kometu mířící k Zemi, je jasnou analogií ke klimatickým změnám a politickému vedení, a i když je místy sžíravý, z větší části je až příliš přehnaný, než aby zanechal v divákovi silný dojem.

Astronomové Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence objeví kometu, která míří přímo k Zemi s jistou šancí na přímý zásah, a tuto informaci donesou do Bílého domu prezidentce Meryl Streepové (očividně inspirované Donaldem Trumpem).

K zemi hleď: O co ve filmu jde?

Vědci jsou v Bílém domě zesměšňování, jak už to v v dnešní době všichni tak nějak očekáváme. K dalšímu bagatelizování jejich objevu dochází pak televizními moderátory Tylerem Perrym a Cate Blanchett, kteří by byli raději, kdyby zprávu odlehčili a možná se více bavili o Arianě Grande.

Nakonec však prezidentka Streepová za velkých fanfár přijde s plánem, jak kometu odpálit.

K zemi hleď mohlo říct víc

Je toho víc – koneckonců film trvá skoro dvě a půl hodiny – a většina témat směřuje k tomu, že tito dva vědci jsou jediní, kdo skutečně chápou nebezpečí, což je sotva zastřený výraz pro změnu klimatu. Bohužel sluší se podotknout, že změna klimatu je tak drastická, existenční hrozba, že si zaslouží mnohem víc než ty nejprvoplánovější vtipy, jaké si dokážete představit.

Výkřiky typu „Podívejte se na všechny ty tupce“ nemohou být základem úspěšné satiry. K zemi hleď zřejmě předpokládá, že pokud divákům vadí protivědecká kultura a nedostatečná pozornost věnovaná klimatickým změnám, budeme souhlasit i s naprostým nedostatkem snahy filmu něco skutečně říct…

Komedii K zemi hleď! můžete sledovat na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -