- Reklama -

K zemi hleď recenze: Komedie na téma, které není moc legrační

Film K zemi hleď se může pochlubit jedním z nejhvězdnějších hereckých obsazení letošního roku. Ve snímku se objeví například Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence nebo Jonah Hill. Stačí to ale na úspěch?

- Reklama -

Ani hvězdné obsazení totiž nedokáže zakrýt fakt, že film Adama McKaye má veškerou rafinovanost monster truck show. Příběh dvou vědců, kteří objeví svět ničící kometu mířící k Zemi, je jasnou analogií ke klimatickým změnám a politickému vedení, a i když je místy sžíravý, z větší části je až příliš přehnaný, než aby zanechal v divákovi silný dojem.

Astronomové Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence objeví kometu, která míří přímo k Zemi s jistou šancí na přímý zásah, a tuto informaci donesou do Bílého domu prezidentce Meryl Streepové (očividně inspirované Donaldem Trumpem).

K zemi hleď: O co ve filmu jde?

Vědci jsou v Bílém domě zesměšňování, jak už to v v dnešní době všichni tak nějak očekáváme. K dalšímu bagatelizování jejich objevu dochází pak televizními moderátory Tylerem Perrym a Cate Blanchett, kteří by byli raději, kdyby zprávu odlehčili a možná se více bavili o Arianě Grande.

Nakonec však prezidentka Streepová za velkých fanfár přijde s plánem, jak kometu odpálit.

K zemi hleď mohlo říct víc

Je toho víc – koneckonců film trvá skoro dvě a půl hodiny – a většina témat směřuje k tomu, že tito dva vědci jsou jediní, kdo skutečně chápou nebezpečí, což je sotva zastřený výraz pro změnu klimatu. Bohužel sluší se podotknout, že změna klimatu je tak drastická, existenční hrozba, že si zaslouží mnohem víc než ty nejprvoplánovější vtipy, jaké si dokážete představit.

- Reklama -

Výkřiky typu „Podívejte se na všechny ty tupce“ nemohou být základem úspěšné satiry. K zemi hleď zřejmě předpokládá, že pokud divákům vadí protivědecká kultura a nedostatečná pozornost věnovaná klimatickým změnám, budeme souhlasit i s naprostým nedostatkem snahy filmu něco skutečně říct…

Komedii K zemi hleď! můžete sledovat na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -