- Reklama -

K zemi hleď recenze: Komedie na téma, které není moc legrační

Film K zemi hleď se může pochlubit jedním z nejhvězdnějších hereckých obsazení letošního roku. Ve snímku se objeví například Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence nebo Jonah Hill. Stačí to ale na úspěch?

- Reklama -

Ani hvězdné obsazení totiž nedokáže zakrýt fakt, že film Adama McKaye má veškerou rafinovanost monster truck show. Příběh dvou vědců, kteří objeví svět ničící kometu mířící k Zemi, je jasnou analogií ke klimatickým změnám a politickému vedení, a i když je místy sžíravý, z větší části je až příliš přehnaný, než aby zanechal v divákovi silný dojem.

Astronomové Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence objeví kometu, která míří přímo k Zemi s jistou šancí na přímý zásah, a tuto informaci donesou do Bílého domu prezidentce Meryl Streepové (očividně inspirované Donaldem Trumpem).

K zemi hleď: O co ve filmu jde?

Vědci jsou v Bílém domě zesměšňování, jak už to v v dnešní době všichni tak nějak očekáváme. K dalšímu bagatelizování jejich objevu dochází pak televizními moderátory Tylerem Perrym a Cate Blanchett, kteří by byli raději, kdyby zprávu odlehčili a možná se více bavili o Arianě Grande.

Nakonec však prezidentka Streepová za velkých fanfár přijde s plánem, jak kometu odpálit.

K zemi hleď mohlo říct víc

Je toho víc – koneckonců film trvá skoro dvě a půl hodiny – a většina témat směřuje k tomu, že tito dva vědci jsou jediní, kdo skutečně chápou nebezpečí, což je sotva zastřený výraz pro změnu klimatu. Bohužel sluší se podotknout, že změna klimatu je tak drastická, existenční hrozba, že si zaslouží mnohem víc než ty nejprvoplánovější vtipy, jaké si dokážete představit.

Výkřiky typu „Podívejte se na všechny ty tupce“ nemohou být základem úspěšné satiry. K zemi hleď zřejmě předpokládá, že pokud divákům vadí protivědecká kultura a nedostatečná pozornost věnovaná klimatickým změnám, budeme souhlasit i s naprostým nedostatkem snahy filmu něco skutečně říct…

Komedii K zemi hleď! můžete sledovat na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -