- Reklama -

K zemi hleď recenze: Komedie na téma, které není moc legrační

Film K zemi hleď se může pochlubit jedním z nejhvězdnějších hereckých obsazení letošního roku. Ve snímku se objeví například Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence nebo Jonah Hill. Stačí to ale na úspěch?

- Reklama -

Ani hvězdné obsazení totiž nedokáže zakrýt fakt, že film Adama McKaye má veškerou rafinovanost monster truck show. Příběh dvou vědců, kteří objeví svět ničící kometu mířící k Zemi, je jasnou analogií ke klimatickým změnám a politickému vedení, a i když je místy sžíravý, z větší části je až příliš přehnaný, než aby zanechal v divákovi silný dojem.

Astronomové Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence objeví kometu, která míří přímo k Zemi s jistou šancí na přímý zásah, a tuto informaci donesou do Bílého domu prezidentce Meryl Streepové (očividně inspirované Donaldem Trumpem).

K zemi hleď: O co ve filmu jde?

Vědci jsou v Bílém domě zesměšňování, jak už to v v dnešní době všichni tak nějak očekáváme. K dalšímu bagatelizování jejich objevu dochází pak televizními moderátory Tylerem Perrym a Cate Blanchett, kteří by byli raději, kdyby zprávu odlehčili a možná se více bavili o Arianě Grande.

Nakonec však prezidentka Streepová za velkých fanfár přijde s plánem, jak kometu odpálit.

K zemi hleď mohlo říct víc

Je toho víc – koneckonců film trvá skoro dvě a půl hodiny – a většina témat směřuje k tomu, že tito dva vědci jsou jediní, kdo skutečně chápou nebezpečí, což je sotva zastřený výraz pro změnu klimatu. Bohužel sluší se podotknout, že změna klimatu je tak drastická, existenční hrozba, že si zaslouží mnohem víc než ty nejprvoplánovější vtipy, jaké si dokážete představit.

- Reklama -

Výkřiky typu „Podívejte se na všechny ty tupce“ nemohou být základem úspěšné satiry. K zemi hleď zřejmě předpokládá, že pokud divákům vadí protivědecká kultura a nedostatečná pozornost věnovaná klimatickým změnám, budeme souhlasit i s naprostým nedostatkem snahy filmu něco skutečně říct…

Komedii K zemi hleď! můžete sledovat na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -