- Reklama -

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

- Reklama -

Připravte se skočit do světa lovců duchů, protože Netflix uvádí velmi očekávaný seriál Lockwood a spol. Osmidílný detektivní thriller bere diváky za skupinou tří nadpřirozeně nadaných teenagerů. Ti jsou předurčení k odhalení záhady, jež změní běh dějin. Ve hvězdném obsazení, včetně Ruby Stokesové z Bridgertonových v roli Lucy, Camerona Chapmana jako Anthonyho Lockwooda a Aliho Hadji-Heshmatiho jako George Karima, se trojice vydává do ulic Londýna bojovat se smrtícími duchy a přízraky.

Seriál Lockwood a spol. vychází ze stejnojmenné populární knižní série Jonathana Strouda. Na obrazovku ho tvůrci adaptovali s velkou pečlivostí, takže fanoušky knih nečeká žádné zklamání. Ovšem ačkoli byla do seriálu zakomponována velká část původního příběhu, jedna velká část druhé knihy se do seriálu nedostala. Scénárista seriálu Joe Cornish vysvětlil, že velkou bojovou scénu mezi Georgem a Lockwoodem a Kippsovou posádkou museli tvůrci vystřihnout kvůli omezení nákladů.

Bojová scéna zmizela kvůli snížení nákladů

V rozhovoru pro RadioTimes.com Cornish uvedl: „Na začátku druhé knihy je velká sekvence, kdy George a Lockwood bojují s přízraky a porazí je Kippsova posádkou. Je to jen obrovská kulisa, která vlastně neposunuje příběh, a my jsme na ni neměli čas ani peníze. Na druhou stranu jsme měli čas a peníze na úplně všechny ostatní kulisy v knihách. Ale na tenhle boj jsme se nedostali.“

Fanoušci knihy se však nemusí obávat, že by se při sledování seriálu cítili ochuzení. Režisér totiž vysvětlil, že dějová linie je stále stejná. Diváci tak mají stále možnost vidět postavy diskutovat o boji, i když samotný boj neuvidí. „Místo toho postavy přijdou a budou o tom mluvit. Bylo by krásné, kdyby to byla dvacetidílná série s 20 miliony liber na epizodu. Pak bychom udělali všechny věci, co byly v předloze,“ vysvětlil Cornish.

- Reklama -

Pokud tedy hledáte nový thriller, ve kterém byste se mohli na chvíli ztratit, vyzkoušejte Lockwood a spol., který se vysílá na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -