- Reklama -

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

- Reklama -

Připravte se skočit do světa lovců duchů, protože Netflix uvádí velmi očekávaný seriál Lockwood a spol. Osmidílný detektivní thriller bere diváky za skupinou tří nadpřirozeně nadaných teenagerů. Ti jsou předurčení k odhalení záhady, jež změní běh dějin. Ve hvězdném obsazení, včetně Ruby Stokesové z Bridgertonových v roli Lucy, Camerona Chapmana jako Anthonyho Lockwooda a Aliho Hadji-Heshmatiho jako George Karima, se trojice vydává do ulic Londýna bojovat se smrtícími duchy a přízraky.

Seriál Lockwood a spol. vychází ze stejnojmenné populární knižní série Jonathana Strouda. Na obrazovku ho tvůrci adaptovali s velkou pečlivostí, takže fanoušky knih nečeká žádné zklamání. Ovšem ačkoli byla do seriálu zakomponována velká část původního příběhu, jedna velká část druhé knihy se do seriálu nedostala. Scénárista seriálu Joe Cornish vysvětlil, že velkou bojovou scénu mezi Georgem a Lockwoodem a Kippsovou posádkou museli tvůrci vystřihnout kvůli omezení nákladů.

Bojová scéna zmizela kvůli snížení nákladů

V rozhovoru pro RadioTimes.com Cornish uvedl: „Na začátku druhé knihy je velká sekvence, kdy George a Lockwood bojují s přízraky a porazí je Kippsova posádkou. Je to jen obrovská kulisa, která vlastně neposunuje příběh, a my jsme na ni neměli čas ani peníze. Na druhou stranu jsme měli čas a peníze na úplně všechny ostatní kulisy v knihách. Ale na tenhle boj jsme se nedostali.“

Fanoušci knihy se však nemusí obávat, že by se při sledování seriálu cítili ochuzení. Režisér totiž vysvětlil, že dějová linie je stále stejná. Diváci tak mají stále možnost vidět postavy diskutovat o boji, i když samotný boj neuvidí. „Místo toho postavy přijdou a budou o tom mluvit. Bylo by krásné, kdyby to byla dvacetidílná série s 20 miliony liber na epizodu. Pak bychom udělali všechny věci, co byly v předloze,“ vysvětlil Cornish.

Pokud tedy hledáte nový thriller, ve kterém byste se mohli na chvíli ztratit, vyzkoušejte Lockwood a spol., který se vysílá na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -