- Reklama -

Maximilian Schmidt měl doma tunu drog: Co dnes dělá nejmladší drogový baron Shiny Flakes?

Co se stalo se slavným pubertálním dealerem?

- Reklama -

Dokumentárním filmům o skutečných zločinech v posledních letech prudce stoupá sledovanost a Netflix nabízí jedny z nejlepších v tomto žánru. Tak tomu je i v případě Maximiliana Schmidta, německého drogového dealera, který v pubertálním věku skladoval ve svém dětském pokoji tunu drog!

Shiny Flakes: Příběh Maximiliana Schmidta. To je název dokumentu, který v posledních dnech trenduje na Netflixu. Vypráví příběh mladíka, jenž inspiroval seriál Jak prodávat drogy online (rychle), který nedávno divákům představil 3. sérii.

Příběh Maximiliana Schmidta je na televizní seriál ve skutečnosti téměř příliš neuvěřitelný. Přesto se ale opravdu stal. Kluk prodal drogy za miliony ze svého dětského pokoje. Co se ale stalo s mladíkem, co si na webu nechával přezdívat Shiny Flakes (lesklá vločka – americký slangový výraz pro krystaly kokainu)? Je na svobodě? A kde teď vůbec je?

Kdo je Maximilian Schmidt?

maxmilian schmidt shiny flakes 3
Maxmilan Schmidt při tom, co mu vydělalo miliony Euro… FOTO: Netflix

Maximilian Schmidt žil v německém Lipsku se svou matkou a jejím partnerem. Jako teenager se považoval za trochu nešikovného a většinu času trávil u počítače. Všechno začalo konverzací, kterou vedl s někým na internetu o Silk Road, webové stránce z Darkwebu, na které se obchodovalo s nelegálními drogami. To produbilo Maxův zájem. Rychle přemýšlel, jak by mohl vylepšit již existující systém tím, že by zákazníkům poskytl lepší služby.

- Reklama -

A tak založil vlastní obchod s drogami. Brzy pak rozšířil sortiment a kromě drog nabízel i léky na předpis. Více než úspěšně, sluší se říct.

V únoru 2015 Maximiliana v jeho 19 letech zatkli za prodej drog v hodnotě 4,1 milionu eur. A to přitom svůj obchod s drogami provozoval „jen“ 14 měsíců!

Německá policie bohužel dodnes neví, kde se většina jeho peněz nachází. Schmidt obchodoval v bitcoinech a údajně existují ještě dvě bitcoinové peněženky, ke kterým policie nezískala přístup.

Co se stalo s Maxmilianem Schmidtem?

maxmilian schmidt shiny flakes 1
Maxmilian Schmidt ve vězení. FOTO: Netflix

Po svém zatčení se Maximilian Schmidt ke svým činům přiznal. V srpnu 2015 ho odsoudili k sedmi letům vězení pro mladistvé, ačkoli mu bylo už dvacet let. Jak toho dosáhl? Prý projevoval citovou nezralost, a byl tedy souzen jako nezletilý.

Před zatčením se Maximilian Schmidt dopustil dvou klíčových chyb, které podle mravnostního oddělení přitáhly pozornost lipské policie.

První z nich bylo náhodné uvedení nesprávné adresy na jednom z jeho balíčků. Když se zásilka vrátila odesílateli, byly v ní po otevření drogy. Druhou chybou bylo, že pro své zásilky používal stejnou poštovní stanici, která se nacházela nedaleko jeho domu a byla v dohledu průmyslových kamer.

Kde je Maximilian Schmidt nyní?

maxmilian schmidt shiny flakes 2
Policie při shromažďování důkazů v Maxově pokoji. FOTO: Netflix

Po zatčení se Maximilian Schmidt policii ke všemu přiznal. Byl odsouzený podle zákona o mladistvých. Dostal 7 let vězení a povinnost zaplatit státu 3 miliony eur ze zisku, který získal prodejem drog. Úřadům se podařilo získat přístup k některým jeho peněženkám s bitcoiny, které činily asi 350 000 eur. Maximiliana z vězení propustili v polovině roku 2019 poté, co si za mřížemi odseděl 4 roky a 7 měsíců. Na svobodu se dostal díky podmínce.

Podle Redaktionsnetzwerk Deutschland, německé zpravodajské relace, Schmidta krátce po propuštění z vězení začala opět vyšetřovat policie kvůli prodeji nelegálních drog. Jediná změna proti jeho prvnímu zatčení: tentokrát v tom Shiny Flakes nejspíš nejel sám. Na to ve filmu upozorňuje i Petric Kleine, šéf Státního kriminálního úřadu (LKA) v Sasku.

Momentálně je Shiny Flakes ve vazbě. Jak upozorňují stránky lvz.de, v prosinci 2022 půjde k soudu za obchodování s drogami. Slávu, kterou mladík získal účinkováním v dokumentu Netflixu, tak vytěžil tím zřejmě nejhorším způsobem.

Režisérka dokumentu o Schmidtovi Eva Müllerová uvedla, že její štáb si uvědomoval, že Schmidt je člověk, který před spácháním závažného trestného činu nebude váhat. Bez ohledu na to je ráda, jak film dopadl. I proto, že bylo obtížné vizuálně ztvárnit zločin, který se odehrál online.

„Myslím, že se nám podařilo ukázat online zločin napínavým, zábavným a poučným způsobem,“ řekla Müllerová.

Dokument Shiny-Flakes můžete sledovat na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -