- Reklama -

Maximilian Schmidt měl doma tunu drog: Co dnes dělá nejmladší drogový baron Shiny Flakes?

Co se stalo se slavným pubertálním dealerem?

- Reklama -

Dokumentárním filmům o skutečných zločinech v posledních letech prudce stoupá sledovanost a Netflix nabízí jedny z nejlepších v tomto žánru. Tak tomu je i v případě Maximiliana Schmidta, německého drogového dealera, který v pubertálním věku skladoval ve svém dětském pokoji tunu drog!

Shiny Flakes: Příběh Maximiliana Schmidta. To je název dokumentu, který v posledních dnech trenduje na Netflixu. Vypráví příběh mladíka, jenž inspiroval seriál Jak prodávat drogy online (rychle), který nedávno divákům představil 3. sérii.

Příběh Maximiliana Schmidta je na televizní seriál ve skutečnosti téměř příliš neuvěřitelný. Přesto se ale opravdu stal. Kluk prodal drogy za miliony ze svého dětského pokoje. Co se ale stalo s mladíkem, co si na webu nechával přezdívat Shiny Flakes (lesklá vločka – americký slangový výraz pro krystaly kokainu)? Je na svobodě? A kde teď vůbec je?

Kdo je Maximilian Schmidt?

maxmilian schmidt shiny flakes 3
Maxmilan Schmidt při tom, co mu vydělalo miliony Euro… FOTO: Netflix

Maximilian Schmidt žil v německém Lipsku se svou matkou a jejím partnerem. Jako teenager se považoval za trochu nešikovného a většinu času trávil u počítače. Všechno začalo konverzací, kterou vedl s někým na internetu o Silk Road, webové stránce z Darkwebu, na které se obchodovalo s nelegálními drogami. To produbilo Maxův zájem. Rychle přemýšlel, jak by mohl vylepšit již existující systém tím, že by zákazníkům poskytl lepší služby.

- Reklama -

A tak založil vlastní obchod s drogami. Brzy pak rozšířil sortiment a kromě drog nabízel i léky na předpis. Více než úspěšně, sluší se říct.

V únoru 2015 Maximiliana v jeho 19 letech zatkli za prodej drog v hodnotě 4,1 milionu eur. A to přitom svůj obchod s drogami provozoval „jen“ 14 měsíců!

Německá policie bohužel dodnes neví, kde se většina jeho peněz nachází. Schmidt obchodoval v bitcoinech a údajně existují ještě dvě bitcoinové peněženky, ke kterým policie nezískala přístup.

Co se stalo s Maxmilianem Schmidtem?

maxmilian schmidt shiny flakes 1
Maxmilian Schmidt ve vězení. FOTO: Netflix

Po svém zatčení se Maximilian Schmidt ke svým činům přiznal. V srpnu 2015 ho odsoudili k sedmi letům vězení pro mladistvé, ačkoli mu bylo už dvacet let. Jak toho dosáhl? Prý projevoval citovou nezralost, a byl tedy souzen jako nezletilý.

Před zatčením se Maximilian Schmidt dopustil dvou klíčových chyb, které podle mravnostního oddělení přitáhly pozornost lipské policie.

První z nich bylo náhodné uvedení nesprávné adresy na jednom z jeho balíčků. Když se zásilka vrátila odesílateli, byly v ní po otevření drogy. Druhou chybou bylo, že pro své zásilky používal stejnou poštovní stanici, která se nacházela nedaleko jeho domu a byla v dohledu průmyslových kamer.

Kde je Maximilian Schmidt nyní?

maxmilian schmidt shiny flakes 2
Policie při shromažďování důkazů v Maxově pokoji. FOTO: Netflix

Po zatčení se Maximilian Schmidt policii ke všemu přiznal. Byl odsouzený podle zákona o mladistvých. Dostal 7 let vězení a povinnost zaplatit státu 3 miliony eur ze zisku, který získal prodejem drog. Úřadům se podařilo získat přístup k některým jeho peněženkám s bitcoiny, které činily asi 350 000 eur. Maximiliana z vězení propustili v polovině roku 2019 poté, co si za mřížemi odseděl 4 roky a 7 měsíců. Na svobodu se dostal díky podmínce.

Podle Redaktionsnetzwerk Deutschland, německé zpravodajské relace, Schmidta krátce po propuštění z vězení začala opět vyšetřovat policie kvůli prodeji nelegálních drog. Jediná změna proti jeho prvnímu zatčení: tentokrát v tom Shiny Flakes nejspíš nejel sám. Na to ve filmu upozorňuje i Petric Kleine, šéf Státního kriminálního úřadu (LKA) v Sasku.

Momentálně je Shiny Flakes ve vazbě. Jak upozorňují stránky lvz.de, v prosinci 2022 půjde k soudu za obchodování s drogami. Slávu, kterou mladík získal účinkováním v dokumentu Netflixu, tak vytěžil tím zřejmě nejhorším způsobem.

Režisérka dokumentu o Schmidtovi Eva Müllerová uvedla, že její štáb si uvědomoval, že Schmidt je člověk, který před spácháním závažného trestného činu nebude váhat. Bez ohledu na to je ráda, jak film dopadl. I proto, že bylo obtížné vizuálně ztvárnit zločin, který se odehrál online.

„Myslím, že se nám podařilo ukázat online zločin napínavým, zábavným a poučným způsobem,“ řekla Müllerová.

Dokument Shiny-Flakes můžete sledovat na Netflixu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -