- Reklama -

Projekt Adam má stejnou atmosféru jako E.T, tvrdí o novém sci-fi Ryan Reynolds

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku společnosti Netflix se představí 11. března. To je den, kdy hvězda Deadpoola Ryan Reynolds ztvární Adama, cestovatele časem, který se vrací do své minulosti, v srdceryvném rodinném sci-fi dramatu Projekt Adam.

- Reklama -

Na začátku filmu zjišťujeme, že šikanovaný dvanáctiletý Adam Reed (Walker Scobell) stále truchlí nad náhlou smrtí svého otce (Mark Ruffalo). Když jednoho večera vejde do rodinné garáže, najde tam zraněného pilota, který se ukrývá u otcových starých věcí. Ukáže se, že tajemný muž je starší verzí Adama z roku 2050. To je doba, ze které přichází, a také období, kdy bylo cestování v čase teprve v plenkách, informuje collider.com.

Adam z budoucnosti riskoval vše, aby se mohl vrátit v čase na tajnou misi. Společně se vydávají na dobrodružnou cestu, aby našli svého otce a dali věci do pořádku. Ale jak se oba Adamové snaží zahojit rány, které je formovaly, zjišťují, že se nemají moc rádi. A uvědomují si, že musí přijít na to, jak spolu vycházet, pokud chtějí zachránit svět…

„Je to příběh, se kterým se může ztotožnit každý člověk,“ říká pětačtyřicetiletý Reynolds. „Působí to jako jeden z těch velkých filmů o splněných přáních, ale ve skutečnosti je to i o něčem velmi osobním. Co kdybyste se mohli vrátit a říct svému mladšímu já, že budete v pořádku? Co kdybyste se mohli vrátit a pochopit svou mámu nebo svého tátu ve věku, v jakém jste teď? To jsou opravdu zajímavé otázky, které tento film zkoumá, ale s cestováním v čase a spoustou velké akce.

Film plný zajímavých hvězd

Film režíruje Shawn Levy, který s Reynoldsem spolupracoval na snímku Free Guy. To je stejný chlap, co produkuje seriál Stranger Things. V hereckém obsazení vyníká Jennifer Garnerová v roli maminky mladého Adama Ellie, a hvězda Strážců Galaxie a Avatara Zoe Saldana jako budoucí Adamova nakopnutá kolegyně Laura. Hlavní hvězdou je však mladý Walker Scobell, který na plátně debutuje.

Producenti na roli vyzkoušeli stovky mladých lidí, ale Reynolds během několika minut věděl, že Scobell je pro ni ideální. „Walker je jako mladý Adam skvělý, je tak živý. Jeho výběr bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme kdy udělali,“ vysvětlil herec pro Variety.com. ‚Opravdu rozuměl tomu, jak přepínat emoce. Věděl, že film vyžaduje opravdu těžké emoce, stejně jako všechny ty vtipné zábavné věci.“

Bude Projekt Adam stejně úspěšný jako Návrat do budoucnosti?

„Projekt Adam má stejnou atmosféru, jakou jsem miloval na filmech z 80. let. Je jako Návrat do budoucnosti, E.T. a Rošťáci. Vrací se k tomuto druhu filmové tvorby – k oldschoolovému, hřejivému a nostalgickému stylu. Mám pocit, že něco takového právě teď nutně potřebujeme, protože všechno, na co se díváme, je takové pochmurné,“ dodal Reynolds.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -