- Reklama -

Quentin Tarantino chystá televizní seriál a vysvětlil, proč jeho další film bude poslední

Quentin Tarantino promluvil o svém rozhodnutí skončit s režírováním filmů. Tvůrce slavných "Pulp Fiction" také prozradil, že ještě před svým posledním filmem chce v roce 2023 natočit svůj první televizní seriál.

- Reklama -

Quentin Tarantino se po letech vrací k televizní práci, informuje variety.com. Po režírování dvou epizod seriálu Kriminálka Las Vegas v roce 2005 hodlá v roce 2023 zahájit produkci osmidílného seriálu. Slavný režisér to prozradil na poslední zastávce svého turné ke knize „Cinema Speculation“, která je kompilací esejů o filmech, které ovlivnily Tarantinův život.

V rozhovoru pro CNN se Tarantino rovněž zmínil o svém plánu úplně přestat po svém dalším filmu s tvorbou filmů. „Dělám to už 30 let. Je na čase to zabalit,“ řekl Tarantino. „Jsem bavič, chci odejít, zatímco chcete víc.“

„Nechci se stát tím starým chlápkem, co je úplně mimo,“ přiznal. „Už teď si připadám trochu jako stařík, který je mimo, pokud jde o současné filmy, které právě vycházejí. A to se [v průmyslu] stává, to je přesně to, co se stává.“

Tarantino momentálně „neví, co je to film“

Vzhledem k rapidním změnám v diváckých návycích totiž podle Tarantina v tuto chvíli není pro filmy v kinech takový prostor. A je zřejmé, že to režisérovi vadí. „Je film něco, co se hraje na Netflixu? Je to něco, co se přehrává na Amazonu a lidé se na to dívají na gauči se svou ženou nebo manželem? To je film? Protože můj poslední film měl premiéru ve třech tisících kinech a hrál se několik měsíců po celém světě.“

- Reklama -

Uznávaný režisér dále uvedl, že zatím se zahájením produkce svého posledního snímku nijak nespěchá. Vyvíjející se stav kinematografie podle všeho nutí Tarantina přehodnotit jeho způsob natáčení. „Právě teď ani nevím, co je to film,“ řekl.

Nejasné zprávy o posledním snímku

Zatím není bohužel ani jasné, o čem by měl jeho film vyprávět. Není známý ani jeho název, což možná s ohledem na režisérova slova není až takové překvapení. Režisér přitom ještě poměrně nedávno zvažoval produkci a potenciální režii dalšího dílu „Star Treku“, nicméně následně prohlásil, že se od tohoto konceptu „odklání“.

Snad mu práce na seriálu alespoň trochu vynahradí zklamání a vrátí mu radost z filmařiny. Bez jeho tvorby by totiž byl filmový umělecký svět o poznání chudší.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -