- Reklama -

Quentin Tarantino chystá televizní seriál a vysvětlil, proč jeho další film bude poslední

Quentin Tarantino promluvil o svém rozhodnutí skončit s režírováním filmů. Tvůrce slavných "Pulp Fiction" také prozradil, že ještě před svým posledním filmem chce v roce 2023 natočit svůj první televizní seriál.

- Reklama -

Quentin Tarantino se po letech vrací k televizní práci, informuje variety.com. Po režírování dvou epizod seriálu Kriminálka Las Vegas v roce 2005 hodlá v roce 2023 zahájit produkci osmidílného seriálu. Slavný režisér to prozradil na poslední zastávce svého turné ke knize „Cinema Speculation“, která je kompilací esejů o filmech, které ovlivnily Tarantinův život.

V rozhovoru pro CNN se Tarantino rovněž zmínil o svém plánu úplně přestat po svém dalším filmu s tvorbou filmů. „Dělám to už 30 let. Je na čase to zabalit,“ řekl Tarantino. „Jsem bavič, chci odejít, zatímco chcete víc.“

„Nechci se stát tím starým chlápkem, co je úplně mimo,“ přiznal. „Už teď si připadám trochu jako stařík, který je mimo, pokud jde o současné filmy, které právě vycházejí. A to se [v průmyslu] stává, to je přesně to, co se stává.“

Tarantino momentálně „neví, co je to film“

Vzhledem k rapidním změnám v diváckých návycích totiž podle Tarantina v tuto chvíli není pro filmy v kinech takový prostor. A je zřejmé, že to režisérovi vadí. „Je film něco, co se hraje na Netflixu? Je to něco, co se přehrává na Amazonu a lidé se na to dívají na gauči se svou ženou nebo manželem? To je film? Protože můj poslední film měl premiéru ve třech tisících kinech a hrál se několik měsíců po celém světě.“

Uznávaný režisér dále uvedl, že zatím se zahájením produkce svého posledního snímku nijak nespěchá. Vyvíjející se stav kinematografie podle všeho nutí Tarantina přehodnotit jeho způsob natáčení. „Právě teď ani nevím, co je to film,“ řekl.

Nejasné zprávy o posledním snímku

Zatím není bohužel ani jasné, o čem by měl jeho film vyprávět. Není známý ani jeho název, což možná s ohledem na režisérova slova není až takové překvapení. Režisér přitom ještě poměrně nedávno zvažoval produkci a potenciální režii dalšího dílu „Star Treku“, nicméně následně prohlásil, že se od tohoto konceptu „odklání“.

Snad mu práce na seriálu alespoň trochu vynahradí zklamání a vrátí mu radost z filmařiny. Bez jeho tvorby by totiž byl filmový umělecký svět o poznání chudší.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.

Regé-Jean Page promluvil o svém odchodu ze seriálu Bridgertonovi

Odchod Regé-Jean Page ze seriálu Bridgertonovi šokoval fanoušky po celém světě. Navzdory obrovskému úspěchu jeho vévody z Hastingsu se herec do seriálu neplánuje vrátit. V rozhovoru pro Vanity Fair Page prozradil, proč ze seriálu odešel a proč si myslí, že to bylo správné rozhodnutí.

Daisy Jones & the Six: Příběh o slávě, štěstí a zlomených srdcích

Koncem 70. let svět zachvátila elektrizující hudba folkrockové skupiny Daisy Jones & the Six, která se z neznámého prostředí stala jednou z největších světových kapel. V zákulisí však kapelu sužovaly hádky, závislost a bolest srdce, což nakonec vedlo k jejímu dramatickému rozpadu.

1923 2. série: Návrat synovce Spencera. Co prozradil jeho představitel?

Složitá časová osa Yellowstonu se v prequelu s Harrisonem Fordem a Helen Mirrenovou v hlavních rolích odehrává v roce 1923. Co přinese 2. série tohoto úspěšného seriálu?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -