- Reklama -

Elisabeth Mossová z Příběhu služebnice se cítí v depresi při porovnání seriálu se skutečností

Elisabeth Mossová, která hraje hlavní roli v antiutopickém seriálu Příběh služebnice, nedávno přiznala, že současný stav společnosti ji přiměl přemýšlet o své práci na seriálu a označila jej za "depresivní".

- Reklama -

„Ano, je to tak, jinak se to říct nedá,“ řekla Elisabeth Mossová v rozhovoru pro Page Six. „Myslím, že se [teď] děje spousta věcí, které jsou depresivní, ale myslím, že je to velmi důležitý rok. Lidé by měli hlavně jít volit a vyjádřit svůj názor. Teď je ten správný čas.“

Mossová, která v seriálu ztvárňuje vzpurnou služebnou June Osbornovou, uvedla, že by měl Příběh služebnice sloužit hlavně jako „varovný příběh pro ženy“.

„Celá myšlenka seriálu spočívá v tom, že lidé mají tendenci chodit kolem a myslet si, že tohle by se u nás stát nemohlo,“ vysvětlila herečka. „Celý základ seriálu je ale v tom, že děláme díry do myšlenky, že tohle by se tady stát nemohlo. A v páté sérii to prozkoumáváme ještě víc,“ uvedla herečka.

Snad se lidé zamyslí, doufá Elisabeth Mossová

Příběh služebnice vychází ze stejnojmenného románu kanadské autorky Margaret Atwoodové z roku 1985. Dystopický seriál se odehrává po druhé americké občanské válce, kde vládne totalitní teokracie podrobující si plodné ženy jako „služebnice“. Adaptace klasického románu Margaret Atwoodové je tak především příběhem o životě v dystopii Gileád, totalitní společnosti v bývalých Spojených státech. June zde funguje jako jedna z mála plodných žen známých jako Služebnice, která se v utlačovatelské republice Gileád snaží přežít jako reprodukční náhradnice mocného velitele a jeho uražené manželky.

- Reklama -

„Doufejme, že to lidi přiměje zamyslet se nad svými hodnotami,“ dodala Mossová.

Blíží se závěrečná řada celého seriálu

Seriál Příběh služebnice, jehož 5. série se právě vysílá, nedávno HBO obnovilo pro závěrečnou šestou řadu.

Elisabeth Mossová o připravovaném konci seriálu promluvila v rozhovoru s tvinsider.com. „Víte, už nějakou dobu jsme věděli, že je konec na dohled. S Brucem Millerem (spolutvůrcem) mluvíme o tom, že jde o příběh June, ale je to také jen výsek jejího života. Takže neodvyprávíme celý příběh všeho, co se v Gileadu stane; budeme vyprávět tuto část života této ženy, takže jsme vždycky věděli, že to jednou skončí,“ řekla herečka.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -