- Reklama -

Elisabeth Mossová z Příběhu služebnice se cítí v depresi při porovnání seriálu se skutečností

Elisabeth Mossová, která hraje hlavní roli v antiutopickém seriálu Příběh služebnice, nedávno přiznala, že současný stav společnosti ji přiměl přemýšlet o své práci na seriálu a označila jej za "depresivní".

- Reklama -

„Ano, je to tak, jinak se to říct nedá,“ řekla Elisabeth Mossová v rozhovoru pro Page Six. „Myslím, že se [teď] děje spousta věcí, které jsou depresivní, ale myslím, že je to velmi důležitý rok. Lidé by měli hlavně jít volit a vyjádřit svůj názor. Teď je ten správný čas.“

Mossová, která v seriálu ztvárňuje vzpurnou služebnou June Osbornovou, uvedla, že by měl Příběh služebnice sloužit hlavně jako „varovný příběh pro ženy“.

„Celá myšlenka seriálu spočívá v tom, že lidé mají tendenci chodit kolem a myslet si, že tohle by se u nás stát nemohlo,“ vysvětlila herečka. „Celý základ seriálu je ale v tom, že děláme díry do myšlenky, že tohle by se tady stát nemohlo. A v páté sérii to prozkoumáváme ještě víc,“ uvedla herečka.

Snad se lidé zamyslí, doufá Elisabeth Mossová

Příběh služebnice vychází ze stejnojmenného románu kanadské autorky Margaret Atwoodové z roku 1985. Dystopický seriál se odehrává po druhé americké občanské válce, kde vládne totalitní teokracie podrobující si plodné ženy jako „služebnice“. Adaptace klasického románu Margaret Atwoodové je tak především příběhem o životě v dystopii Gileád, totalitní společnosti v bývalých Spojených státech. June zde funguje jako jedna z mála plodných žen známých jako Služebnice, která se v utlačovatelské republice Gileád snaží přežít jako reprodukční náhradnice mocného velitele a jeho uražené manželky.

„Doufejme, že to lidi přiměje zamyslet se nad svými hodnotami,“ dodala Mossová.

Blíží se závěrečná řada celého seriálu

Seriál Příběh služebnice, jehož 5. série se právě vysílá, nedávno HBO obnovilo pro závěrečnou šestou řadu.

Elisabeth Mossová o připravovaném konci seriálu promluvila v rozhovoru s tvinsider.com. „Víte, už nějakou dobu jsme věděli, že je konec na dohled. S Brucem Millerem (spolutvůrcem) mluvíme o tom, že jde o příběh June, ale je to také jen výsek jejího života. Takže neodvyprávíme celý příběh všeho, co se v Gileadu stane; budeme vyprávět tuto část života této ženy, takže jsme vždycky věděli, že to jednou skončí,“ řekla herečka.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -