- Reklama -

Elisabeth Mossová z Příběhu služebnice se cítí v depresi při porovnání seriálu se skutečností

Elisabeth Mossová, která hraje hlavní roli v antiutopickém seriálu Příběh služebnice, nedávno přiznala, že současný stav společnosti ji přiměl přemýšlet o své práci na seriálu a označila jej za "depresivní".

- Reklama -

„Ano, je to tak, jinak se to říct nedá,“ řekla Elisabeth Mossová v rozhovoru pro Page Six. „Myslím, že se [teď] děje spousta věcí, které jsou depresivní, ale myslím, že je to velmi důležitý rok. Lidé by měli hlavně jít volit a vyjádřit svůj názor. Teď je ten správný čas.“

Mossová, která v seriálu ztvárňuje vzpurnou služebnou June Osbornovou, uvedla, že by měl Příběh služebnice sloužit hlavně jako „varovný příběh pro ženy“.

„Celá myšlenka seriálu spočívá v tom, že lidé mají tendenci chodit kolem a myslet si, že tohle by se u nás stát nemohlo,“ vysvětlila herečka. „Celý základ seriálu je ale v tom, že děláme díry do myšlenky, že tohle by se tady stát nemohlo. A v páté sérii to prozkoumáváme ještě víc,“ uvedla herečka.

Snad se lidé zamyslí, doufá Elisabeth Mossová

Příběh služebnice vychází ze stejnojmenného románu kanadské autorky Margaret Atwoodové z roku 1985. Dystopický seriál se odehrává po druhé americké občanské válce, kde vládne totalitní teokracie podrobující si plodné ženy jako „služebnice“. Adaptace klasického románu Margaret Atwoodové je tak především příběhem o životě v dystopii Gileád, totalitní společnosti v bývalých Spojených státech. June zde funguje jako jedna z mála plodných žen známých jako Služebnice, která se v utlačovatelské republice Gileád snaží přežít jako reprodukční náhradnice mocného velitele a jeho uražené manželky.

- Reklama -

„Doufejme, že to lidi přiměje zamyslet se nad svými hodnotami,“ dodala Mossová.

Blíží se závěrečná řada celého seriálu

Seriál Příběh služebnice, jehož 5. série se právě vysílá, nedávno HBO obnovilo pro závěrečnou šestou řadu.

Elisabeth Mossová o připravovaném konci seriálu promluvila v rozhovoru s tvinsider.com. „Víte, už nějakou dobu jsme věděli, že je konec na dohled. S Brucem Millerem (spolutvůrcem) mluvíme o tom, že jde o příběh June, ale je to také jen výsek jejího života. Takže neodvyprávíme celý příběh všeho, co se v Gileadu stane; budeme vyprávět tuto část života této ženy, takže jsme vždycky věděli, že to jednou skončí,“ řekla herečka.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -