- Reklama -

Gabriel Basso: V jakých filmech ještě hrála hvězda Nočního agenta?

Americký herec Gabriel Basso se ocitl v kurzu díky roli v seriálu Noční agent.

- Reklama -

Gabriel Basso si v poslední době užívá rostoucí popularitu díky své roli v seriálu Noční agent společnosti Netflix. Basso, který hraje postavu Petera Sutherlanda, je v seriálu agentem FBI na nízké úrovni, který se zaplete do složitého spiknutí. A Basso ho sehrál tak dobře, že nyní každého zajímá, kdo vlastně tenhle muž ve skutečnosti je.

Ve filmech a seriálech hraje už 16 let

Osmadvacetiletý americký herec, který se narodil jako Louis Gabriel Basso III. Poprvé se objevil před kamerou v roce 2007, kdy si zahrál menší roli ve filmu Bill. Do povědomí diváků se ale dostal až rolí Adama Jamisona v komediálním seriálu Ve znamení raka z roku 2010. Jak připomínají stránky sportskeeda.com, Basso se objevil i ve filmech Super 8, Králové léta, Barely Lethal, American wrestler: The Wizard nebo Americká elegie.

K seriálu Noční agent ho přitahovala vize jeho tvůrce Shawna Ryana. Ryanovo přání udržet seriál při zemi a v jakési obdobě drsného obrazu staré americké detektivní školy. Právě pro dnešní dobu neobvyklé pojetí připomínající detektivy z minulosti, co se nebojí pár ran rozdat, ale také nějakou tu ránu schytat, bylo tím, co Bassa zaujalo. „Nemám rád, když se násilí tak nějak romantizuje. A dělá se z něj něco jako… ‚Aha, já se tlemím, i když jsem dostal ránu‘,“ svěřil se herec pro people.com. „Takže jsem rád, že Shawnova vize tohoto seriálu byla opravdu drsná.“

Kaskadéra Gabriel Basso skoro nepotřebuje

Při vytváření postavy Petera Sutherlanda Basso s Ryanem úzce spolupracoval, aby Peter Sutherland byl co nejvíce osobitý a působil důvěryhodně. „Myslím, že to, aby Peter zůstal člověkem po celou dobu seriálu a nestal se superhrdinou, kterého nic nemůže ovlivnit a vyvést z míry, bylo pro Shawna i pro mě hodně důležité,“ svěřil se Gabriel Basso.

- Reklama -

Ten navíc sám absolvoval mnoho akčních scén, včetně soubojů, kaskadér za něj obstarával pouze ty nesložitější kousky. A přestože se Basso objevil před kamerou již dříve, až svým výkonem v Nočním agentovi se dočkal zasloužené pozornosti.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -