- Reklama -

Gladiátor 2 má scénář i hlavní hvězdu, bude se točit v severní Africe

Ridley Scott se vrací do světa mečů a sandálů. Jeho další film bude Gladiátor 2, ke kterému už je hotový scénář. Snímek má i hlavního hrdinu.

- Reklama -

Scénář k filmu Gladiátor 2 napsal David Scarpa. Film natočí společnost Paramount. Jakmile se projekt připraví, přidá se i společnost Universal, která vedle DreamWorks stojí za prvním Gladiátorem, informuje deadline.com.

„Už je to napsané. Máme dobrou stopu, dobré, logické místo, kam se vydat. Nemůžete jen tak udělat další film typu Gladiátor. Musíte navázat… z prvního dílu je dost komponentů na to, abyste se chopili míče a pokračovali,“ řekl Ridley Scott.

O čem bude připravovaný Gladiátor 2?

Poté, co Ridley Scott dokončí režii Kitbagu, svého posledního filmu, začne se natáčet pokračování Gladiátora, píše collider.com. Příběh sleduje Luciuse, syna Lucilly a synovce Commoda, zlého císaře, kterého hrál v prvním dílu Joaquin Phoenix. Pokud si vzpomínáte, ve filmu z roku 2000 zachránil Maximus Lucia před jeho strýcem, protože mu kvůli povaze císaře hrozila smrt. Maximus Commoda před svou smrtí zabil, takže asi není překvapení, že se Phoenix stejně jako Russell Crowe v pokračování neobjeví.

Obsazení nabídne nové i známé tváře

Mezi herci, kteří by se do pokračování vrátit měli, stojí za zmínku především Connie Nielsen, která hrála Lucillu. A také Djimon Hounsou, který se vrátí jako dříve zotročený Juba.

Jasno je i o hlavní roli. Což ovšem nebylo jen tak… Výkon Russella Crowea v roli Maxima, římského generála, který se stal gladiátorem, v létě 2000 znamenal zlom v jeho herecké kariéře. Kromě toho, že mu vynesl Oscara za nejlepší mužský herecký výkon, udělal z role Gladiátora pomyslný vrchol všech žebříčků hlavních mužských rolí. Jakmile se tedy ukázalo, že Scottův dalším projekt bude pokračování, tak se o vytouženou roli ucházeli snad všichni mužští herci, kteří se na ni hodili. Z moře kvalifikovaných, kteří se zúčastnili castingu na Gladiátora 2, nakonec nejzdárněji vyplaval Paul Mescal, kterého režisér podle serveru vulture.com vybral pro hlavní roli.

Gladiátor 2 se natočí v Africe

Nový film se pokusí navázat na kasovní senzaci z roku 2000. První Gladiátor celosvětově utržil přes 460 milionů dolarů a dočkal se nominace na 12 Oscarů, z nichž pět získal, včetně ceny za nejlepší film. I proto se s pokračovnám čekalo tak dlouho. A pokud bychom měli věřit britskému bulváru, dokonce to vypadalo, že se tento film pokračování nikdy nedočká. „Najednou koncem loňského roku produkční tým skutečně ožil poté, co se usadil na novém scénáři, který je zřejmě nadchnul,“ tvrdí největší ostrovní bulvární deník. „O několik měsíců později se vše rozběhlo a nyní je to v plném proudu. Do května by se mělo začít natáčet, což znamená, že je velká šance, že film bude hotový někdy v roce 2024.“

Natáčet by se podle britského Expressu mělo v oblasti marockého města Ouarzazate a jeho okolí. Tam se natáčela řada produkcí, včetně Lawrence z Arábie, Scottova snímku Království nebeské nebo slavné Hry o trůny.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -