- Reklama -

Gladiátor 2 má scénář i hlavní hvězdu, bude se točit v severní Africe

Ridley Scott se vrací do světa mečů a sandálů. Jeho další film bude Gladiátor 2, ke kterému už je hotový scénář. Snímek má i hlavního hrdinu.

- Reklama -

Scénář k filmu Gladiátor 2 napsal David Scarpa. Film natočí společnost Paramount. Jakmile se projekt připraví, přidá se i společnost Universal, která vedle DreamWorks stojí za prvním Gladiátorem, informuje deadline.com.

„Už je to napsané. Máme dobrou stopu, dobré, logické místo, kam se vydat. Nemůžete jen tak udělat další film typu Gladiátor. Musíte navázat… z prvního dílu je dost komponentů na to, abyste se chopili míče a pokračovali,“ řekl Ridley Scott.

O čem bude připravovaný Gladiátor 2?

Poté, co Ridley Scott dokončí režii Kitbagu, svého posledního filmu, začne se natáčet pokračování Gladiátora, píše collider.com. Příběh sleduje Luciuse, syna Lucilly a synovce Commoda, zlého císaře, kterého hrál v prvním dílu Joaquin Phoenix. Pokud si vzpomínáte, ve filmu z roku 2000 zachránil Maximus Lucia před jeho strýcem, protože mu kvůli povaze císaře hrozila smrt. Maximus Commoda před svou smrtí zabil, takže asi není překvapení, že se Phoenix stejně jako Russell Crowe v pokračování neobjeví.

Obsazení nabídne nové i známé tváře

Mezi herci, kteří by se do pokračování vrátit měli, stojí za zmínku především Connie Nielsen, která hrála Lucillu. A také Djimon Hounsou, který se vrátí jako dříve zotročený Juba.

- Reklama -

Jasno je i o hlavní roli. Což ovšem nebylo jen tak… Výkon Russella Crowea v roli Maxima, římského generála, který se stal gladiátorem, v létě 2000 znamenal zlom v jeho herecké kariéře. Kromě toho, že mu vynesl Oscara za nejlepší mužský herecký výkon, udělal z role Gladiátora pomyslný vrchol všech žebříčků hlavních mužských rolí. Jakmile se tedy ukázalo, že Scottův dalším projekt bude pokračování, tak se o vytouženou roli ucházeli snad všichni mužští herci, kteří se na ni hodili. Z moře kvalifikovaných, kteří se zúčastnili castingu na Gladiátora 2, nakonec nejzdárněji vyplaval Paul Mescal, kterého režisér podle serveru vulture.com vybral pro hlavní roli.

Gladiátor 2 se natočí v Africe

Nový film se pokusí navázat na kasovní senzaci z roku 2000. První Gladiátor celosvětově utržil přes 460 milionů dolarů a dočkal se nominace na 12 Oscarů, z nichž pět získal, včetně ceny za nejlepší film. I proto se s pokračovnám čekalo tak dlouho. A pokud bychom měli věřit britskému bulváru, dokonce to vypadalo, že se tento film pokračování nikdy nedočká. „Najednou koncem loňského roku produkční tým skutečně ožil poté, co se usadil na novém scénáři, který je zřejmě nadchnul,“ tvrdí největší ostrovní bulvární deník. „O několik měsíců později se vše rozběhlo a nyní je to v plném proudu. Do května by se mělo začít natáčet, což znamená, že je velká šance, že film bude hotový někdy v roce 2024.“

Natáčet by se podle britského Expressu mělo v oblasti marockého města Ouarzazate a jeho okolí. Tam se natáčela řada produkcí, včetně Lawrence z Arábie, Scottova snímku Království nebeské nebo slavné Hry o trůny.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -