- Reklama -

Gladiátor 2 má scénář i hlavní hvězdu, bude se točit v severní Africe

Ridley Scott se vrací do světa mečů a sandálů. Jeho další film bude Gladiátor 2, ke kterému už je hotový scénář. Snímek má i hlavního hrdinu.

- Reklama -

Scénář k filmu Gladiátor 2 napsal David Scarpa. Film natočí společnost Paramount. Jakmile se projekt připraví, přidá se i společnost Universal, která vedle DreamWorks stojí za prvním Gladiátorem, informuje deadline.com.

„Už je to napsané. Máme dobrou stopu, dobré, logické místo, kam se vydat. Nemůžete jen tak udělat další film typu Gladiátor. Musíte navázat… z prvního dílu je dost komponentů na to, abyste se chopili míče a pokračovali,“ řekl Ridley Scott.

O čem bude připravovaný Gladiátor 2?

Poté, co Ridley Scott dokončí režii Kitbagu, svého posledního filmu, začne se natáčet pokračování Gladiátora, píše collider.com. Příběh sleduje Luciuse, syna Lucilly a synovce Commoda, zlého císaře, kterého hrál v prvním dílu Joaquin Phoenix. Pokud si vzpomínáte, ve filmu z roku 2000 zachránil Maximus Lucia před jeho strýcem, protože mu kvůli povaze císaře hrozila smrt. Maximus Commoda před svou smrtí zabil, takže asi není překvapení, že se Phoenix stejně jako Russell Crowe v pokračování neobjeví.

Obsazení nabídne nové i známé tváře

Mezi herci, kteří by se do pokračování vrátit měli, stojí za zmínku především Connie Nielsen, která hrála Lucillu. A také Djimon Hounsou, který se vrátí jako dříve zotročený Juba.

Jasno je i o hlavní roli. Což ovšem nebylo jen tak… Výkon Russella Crowea v roli Maxima, římského generála, který se stal gladiátorem, v létě 2000 znamenal zlom v jeho herecké kariéře. Kromě toho, že mu vynesl Oscara za nejlepší mužský herecký výkon, udělal z role Gladiátora pomyslný vrchol všech žebříčků hlavních mužských rolí. Jakmile se tedy ukázalo, že Scottův dalším projekt bude pokračování, tak se o vytouženou roli ucházeli snad všichni mužští herci, kteří se na ni hodili. Z moře kvalifikovaných, kteří se zúčastnili castingu na Gladiátora 2, nakonec nejzdárněji vyplaval Paul Mescal, kterého režisér podle serveru vulture.com vybral pro hlavní roli.

Gladiátor 2 se natočí v Africe

Nový film se pokusí navázat na kasovní senzaci z roku 2000. První Gladiátor celosvětově utržil přes 460 milionů dolarů a dočkal se nominace na 12 Oscarů, z nichž pět získal, včetně ceny za nejlepší film. I proto se s pokračovnám čekalo tak dlouho. A pokud bychom měli věřit britskému bulváru, dokonce to vypadalo, že se tento film pokračování nikdy nedočká. „Najednou koncem loňského roku produkční tým skutečně ožil poté, co se usadil na novém scénáři, který je zřejmě nadchnul,“ tvrdí největší ostrovní bulvární deník. „O několik měsíců později se vše rozběhlo a nyní je to v plném proudu. Do května by se mělo začít natáčet, což znamená, že je velká šance, že film bude hotový někdy v roce 2024.“

Natáčet by se podle britského Expressu mělo v oblasti marockého města Ouarzazate a jeho okolí. Tam se natáčela řada produkcí, včetně Lawrence z Arábie, Scottova snímku Království nebeské nebo slavné Hry o trůny.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -