- Reklama -

Film o Vietnamu, jaký tu ještě nebyl, říká o snímku „Na pivo do první linie“ režisér Peter Farrelly

Ve filmu s tematikou vietnamské války Na pivo do první linie se v hlavních rolích objeví Russell Crowe, Bill Murray a Zac Efron.

- Reklama -

Film Na pivo do první linie vypráví příběh Johna „Chickieho“ Donohuea (hraje ho Zac Efron), vlasteneckého námořníka z New Yorku, který na konci 60. let horlivě podporuje válečné úsilí ve Vietnamu.

Chickie Donohue přijme návrh barmana v jejich sousedním baru (Bill Murray), aby se vydal lodí do džungle ve Vietnamu, aby vystopoval vojáky ze sousedství a dovezl jim pivo. V průběhu této bláznivé cesty si Chickie uvědomí, jaké strašné věci se tam ve skutečnosti dějí. Ve filmu se objeví i Russell Crowe, jenž hraje válečného zpravodaje, který Donohueovi pomáhá a odhaluje neúprosnou realitu za výmysly, které americká vláda propaguje, informuje deadline.com.

„Už se natočilo hodně filmů o Vietnamu, ale žádný nebyl jako tenhle,“ řekl Farrelly magazínu TV & Satellite Week.

Film ukazuje stinnou stránku propagandy

„Myslím, že z tohoto filmu plyne ponaučení. Vietnam byla špatná válka. A my jsme to nevěděli. My Američané jsme si zpočátku mysleli, že je to 2. světová válka, ale nebyla, byla to úplně jiná věc,“ vysvětlil Peter Farrelly podle webu telegraphindia.com.

„Trvalo roky, než vyšla pravda najevo. A nakonec v 70. letech začali Američané vidět realitu, jaká ta válka byla. Byla to katastrofa. Byla špatná. Nikomu nepomohla,“ myslí si režisér. „Zemřelo mnoho Američanů a ještě více Vietnamců. Byla zbytečná. A přesně to se děje na Ukrajině. Každou noc se modlím, aby si ruské vedení uvědomilo, že tady nikdo nevyhraje. Okamžitě to zastavte. Už bylo napácháno dost škody.“

Další herecká poloha Zaca Efrona

Postava Chickieho je zatím Efronovým nejnovějším pokusem opustit postavu idola dívčích srdcí Troye Boltona z muzikálové série High School Musical poté, co si zahrál sériového vraha Teda Bundyho ve filmu Zlo s lidskou tváří z roku 2019.

„Na Chickiem se mi líbí spousta věcí jako na člověku i jako na postavě, ale ze všeho nejvíc ho motivoval čistý pocit lásky k přátelům. Nemá všechny odpovědi. Je dost odvážný na to, aby se tak trochu vrhl do akce a dotáhl do konce dost bláznivý nápad, který měl,“ svěřil se Zac Efron.

Film Na pivo do první line bude mít premiéru na Apple TV+ 30. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -