- Reklama -

Film o Vietnamu, jaký tu ještě nebyl, říká o snímku „Na pivo do první linie“ režisér Peter Farrelly

Ve filmu s tematikou vietnamské války Na pivo do první linie se v hlavních rolích objeví Russell Crowe, Bill Murray a Zac Efron.

- Reklama -

Film Na pivo do první linie vypráví příběh Johna „Chickieho“ Donohuea (hraje ho Zac Efron), vlasteneckého námořníka z New Yorku, který na konci 60. let horlivě podporuje válečné úsilí ve Vietnamu.

Chickie Donohue přijme návrh barmana v jejich sousedním baru (Bill Murray), aby se vydal lodí do džungle ve Vietnamu, aby vystopoval vojáky ze sousedství a dovezl jim pivo. V průběhu této bláznivé cesty si Chickie uvědomí, jaké strašné věci se tam ve skutečnosti dějí. Ve filmu se objeví i Russell Crowe, jenž hraje válečného zpravodaje, který Donohueovi pomáhá a odhaluje neúprosnou realitu za výmysly, které americká vláda propaguje, informuje deadline.com.

„Už se natočilo hodně filmů o Vietnamu, ale žádný nebyl jako tenhle,“ řekl Farrelly magazínu TV & Satellite Week.

Film ukazuje stinnou stránku propagandy

„Myslím, že z tohoto filmu plyne ponaučení. Vietnam byla špatná válka. A my jsme to nevěděli. My Američané jsme si zpočátku mysleli, že je to 2. světová válka, ale nebyla, byla to úplně jiná věc,“ vysvětlil Peter Farrelly podle webu telegraphindia.com.

- Reklama -

„Trvalo roky, než vyšla pravda najevo. A nakonec v 70. letech začali Američané vidět realitu, jaká ta válka byla. Byla to katastrofa. Byla špatná. Nikomu nepomohla,“ myslí si režisér. „Zemřelo mnoho Američanů a ještě více Vietnamců. Byla zbytečná. A přesně to se děje na Ukrajině. Každou noc se modlím, aby si ruské vedení uvědomilo, že tady nikdo nevyhraje. Okamžitě to zastavte. Už bylo napácháno dost škody.“

Další herecká poloha Zaca Efrona

Postava Chickieho je zatím Efronovým nejnovějším pokusem opustit postavu idola dívčích srdcí Troye Boltona z muzikálové série High School Musical poté, co si zahrál sériového vraha Teda Bundyho ve filmu Zlo s lidskou tváří z roku 2019.

„Na Chickiem se mi líbí spousta věcí jako na člověku i jako na postavě, ale ze všeho nejvíc ho motivoval čistý pocit lásky k přátelům. Nemá všechny odpovědi. Je dost odvážný na to, aby se tak trochu vrhl do akce a dotáhl do konce dost bláznivý nápad, který měl,“ svěřil se Zac Efron.

Film Na pivo do první line bude mít premiéru na Apple TV+ 30. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -