- Reklama -

Film o Vietnamu, jaký tu ještě nebyl, říká o snímku „Na pivo do první linie“ režisér Peter Farrelly

Ve filmu s tematikou vietnamské války Na pivo do první linie se v hlavních rolích objeví Russell Crowe, Bill Murray a Zac Efron.

- Reklama -

Film Na pivo do první linie vypráví příběh Johna „Chickieho“ Donohuea (hraje ho Zac Efron), vlasteneckého námořníka z New Yorku, který na konci 60. let horlivě podporuje válečné úsilí ve Vietnamu.

Chickie Donohue přijme návrh barmana v jejich sousedním baru (Bill Murray), aby se vydal lodí do džungle ve Vietnamu, aby vystopoval vojáky ze sousedství a dovezl jim pivo. V průběhu této bláznivé cesty si Chickie uvědomí, jaké strašné věci se tam ve skutečnosti dějí. Ve filmu se objeví i Russell Crowe, jenž hraje válečného zpravodaje, který Donohueovi pomáhá a odhaluje neúprosnou realitu za výmysly, které americká vláda propaguje, informuje deadline.com.

„Už se natočilo hodně filmů o Vietnamu, ale žádný nebyl jako tenhle,“ řekl Farrelly magazínu TV & Satellite Week.

Film ukazuje stinnou stránku propagandy

„Myslím, že z tohoto filmu plyne ponaučení. Vietnam byla špatná válka. A my jsme to nevěděli. My Američané jsme si zpočátku mysleli, že je to 2. světová válka, ale nebyla, byla to úplně jiná věc,“ vysvětlil Peter Farrelly podle webu telegraphindia.com.

„Trvalo roky, než vyšla pravda najevo. A nakonec v 70. letech začali Američané vidět realitu, jaká ta válka byla. Byla to katastrofa. Byla špatná. Nikomu nepomohla,“ myslí si režisér. „Zemřelo mnoho Američanů a ještě více Vietnamců. Byla zbytečná. A přesně to se děje na Ukrajině. Každou noc se modlím, aby si ruské vedení uvědomilo, že tady nikdo nevyhraje. Okamžitě to zastavte. Už bylo napácháno dost škody.“

Další herecká poloha Zaca Efrona

Postava Chickieho je zatím Efronovým nejnovějším pokusem opustit postavu idola dívčích srdcí Troye Boltona z muzikálové série High School Musical poté, co si zahrál sériového vraha Teda Bundyho ve filmu Zlo s lidskou tváří z roku 2019.

„Na Chickiem se mi líbí spousta věcí jako na člověku i jako na postavě, ale ze všeho nejvíc ho motivoval čistý pocit lásky k přátelům. Nemá všechny odpovědi. Je dost odvážný na to, aby se tak trochu vrhl do akce a dotáhl do konce dost bláznivý nápad, který měl,“ svěřil se Zac Efron.

Film Na pivo do první line bude mít premiéru na Apple TV+ 30. září.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -