- Reklama -

Film o Vietnamu, jaký tu ještě nebyl, říká o snímku „Na pivo do první linie“ režisér Peter Farrelly

Ve filmu s tematikou vietnamské války Na pivo do první linie se v hlavních rolích objeví Russell Crowe, Bill Murray a Zac Efron.

- Reklama -

Film Na pivo do první linie vypráví příběh Johna „Chickieho“ Donohuea (hraje ho Zac Efron), vlasteneckého námořníka z New Yorku, který na konci 60. let horlivě podporuje válečné úsilí ve Vietnamu.

Chickie Donohue přijme návrh barmana v jejich sousedním baru (Bill Murray), aby se vydal lodí do džungle ve Vietnamu, aby vystopoval vojáky ze sousedství a dovezl jim pivo. V průběhu této bláznivé cesty si Chickie uvědomí, jaké strašné věci se tam ve skutečnosti dějí. Ve filmu se objeví i Russell Crowe, jenž hraje válečného zpravodaje, který Donohueovi pomáhá a odhaluje neúprosnou realitu za výmysly, které americká vláda propaguje, informuje deadline.com.

„Už se natočilo hodně filmů o Vietnamu, ale žádný nebyl jako tenhle,“ řekl Farrelly magazínu TV & Satellite Week.

Film ukazuje stinnou stránku propagandy

„Myslím, že z tohoto filmu plyne ponaučení. Vietnam byla špatná válka. A my jsme to nevěděli. My Američané jsme si zpočátku mysleli, že je to 2. světová válka, ale nebyla, byla to úplně jiná věc,“ vysvětlil Peter Farrelly podle webu telegraphindia.com.

- Reklama -

„Trvalo roky, než vyšla pravda najevo. A nakonec v 70. letech začali Američané vidět realitu, jaká ta válka byla. Byla to katastrofa. Byla špatná. Nikomu nepomohla,“ myslí si režisér. „Zemřelo mnoho Američanů a ještě více Vietnamců. Byla zbytečná. A přesně to se děje na Ukrajině. Každou noc se modlím, aby si ruské vedení uvědomilo, že tady nikdo nevyhraje. Okamžitě to zastavte. Už bylo napácháno dost škody.“

Další herecká poloha Zaca Efrona

Postava Chickieho je zatím Efronovým nejnovějším pokusem opustit postavu idola dívčích srdcí Troye Boltona z muzikálové série High School Musical poté, co si zahrál sériového vraha Teda Bundyho ve filmu Zlo s lidskou tváří z roku 2019.

„Na Chickiem se mi líbí spousta věcí jako na člověku i jako na postavě, ale ze všeho nejvíc ho motivoval čistý pocit lásky k přátelům. Nemá všechny odpovědi. Je dost odvážný na to, aby se tak trochu vrhl do akce a dotáhl do konce dost bláznivý nápad, který měl,“ svěřil se Zac Efron.

Film Na pivo do první line bude mít premiéru na Apple TV+ 30. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -