- Reklama -

Film o Vietnamu, jaký tu ještě nebyl, říká o snímku „Na pivo do první linie“ režisér Peter Farrelly

Ve filmu s tematikou vietnamské války Na pivo do první linie se v hlavních rolích objeví Russell Crowe, Bill Murray a Zac Efron.

- Reklama -

Film Na pivo do první linie vypráví příběh Johna „Chickieho“ Donohuea (hraje ho Zac Efron), vlasteneckého námořníka z New Yorku, který na konci 60. let horlivě podporuje válečné úsilí ve Vietnamu.

Chickie Donohue přijme návrh barmana v jejich sousedním baru (Bill Murray), aby se vydal lodí do džungle ve Vietnamu, aby vystopoval vojáky ze sousedství a dovezl jim pivo. V průběhu této bláznivé cesty si Chickie uvědomí, jaké strašné věci se tam ve skutečnosti dějí. Ve filmu se objeví i Russell Crowe, jenž hraje válečného zpravodaje, který Donohueovi pomáhá a odhaluje neúprosnou realitu za výmysly, které americká vláda propaguje, informuje deadline.com.

„Už se natočilo hodně filmů o Vietnamu, ale žádný nebyl jako tenhle,“ řekl Farrelly magazínu TV & Satellite Week.

Film ukazuje stinnou stránku propagandy

„Myslím, že z tohoto filmu plyne ponaučení. Vietnam byla špatná válka. A my jsme to nevěděli. My Američané jsme si zpočátku mysleli, že je to 2. světová válka, ale nebyla, byla to úplně jiná věc,“ vysvětlil Peter Farrelly podle webu telegraphindia.com.

- Reklama -

„Trvalo roky, než vyšla pravda najevo. A nakonec v 70. letech začali Američané vidět realitu, jaká ta válka byla. Byla to katastrofa. Byla špatná. Nikomu nepomohla,“ myslí si režisér. „Zemřelo mnoho Američanů a ještě více Vietnamců. Byla zbytečná. A přesně to se děje na Ukrajině. Každou noc se modlím, aby si ruské vedení uvědomilo, že tady nikdo nevyhraje. Okamžitě to zastavte. Už bylo napácháno dost škody.“

Další herecká poloha Zaca Efrona

Postava Chickieho je zatím Efronovým nejnovějším pokusem opustit postavu idola dívčích srdcí Troye Boltona z muzikálové série High School Musical poté, co si zahrál sériového vraha Teda Bundyho ve filmu Zlo s lidskou tváří z roku 2019.

„Na Chickiem se mi líbí spousta věcí jako na člověku i jako na postavě, ale ze všeho nejvíc ho motivoval čistý pocit lásky k přátelům. Nemá všechny odpovědi. Je dost odvážný na to, aby se tak trochu vrhl do akce a dotáhl do konce dost bláznivý nápad, který měl,“ svěřil se Zac Efron.

Film Na pivo do první line bude mít premiéru na Apple TV+ 30. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -