- Reklama -

Matka z Vychováni vlky: Kvůli roli přišla o vlasy. Jak předtím vypadala?

V roli matky uchvátila svět, jaká je ale Amanda Collin, když zrovna nehraje robotku?

- Reklama -

Seriál Vychováni vlky se rychle po uvedení stal kultovní záležitostí. Sci-fi z produkce Ridleyho Scotta zároveň představilo světu nové herecké hvězdy. Největším překvapením byla představitelka Matky Amanda Collin.

Seriál HBO Raised By Wolves je napínavá, divoká jízda, která až do konce 2. řady nepřestala diváky šokovat. Kdo si získal nejvíc pozornosti? Matka v podání Amandy Collin. Androidka posedlá ochranou svých lidských dětí (pro kterou neváhá zabít vlastně kohokoli).

Matka je totiž i Nekromantka, největší zbraň lidského ničení, jakou lidstvo poznalo. Ničitelkou se stane jen tím, že si vymění oči – a může pak dělat opravdu podivuhodné kousky. Když má Matka své „superoči“, promění se v hotového agenta chaosu, který je schopen zničit křikem, který v mžiku promění lidské tělo na louži krvi.

Kdo je Nekromant ve skutečnosti?

Raised By Wolves 105 6/20/19 ph: Coco Van Opens RBW3_200619_Ep5-3659 Raised By Wolves SD19 Scenes: 524pt

Dánská herečka díky svému fenomenálnímu výkonu v roli Matka upoutala pozornost celého světa. Pravdou je, že předtím byla známá především v rodném Dánsku. Tam si vybudovala poměrně stabilní kariéru. Vše se pro herečku změnilo na irském filmovém festivalu Subtitles 2018, kde dostala svou životní příležitost. Během návštěvy festivalu ji oslovila produkční seriálu Vychováni vlky a požádala ji o konkurz.

- Reklama -

„Bylo to pro mě štěstí, protože jsem neměla čas přemýšlet o tom, jak je to šílené. Prostě jsem se naučila svůj text a šla tam se bez nějakého velkého očekávání,“ zavzpomínala s odstupem času.

Přiznává, že teprve po konkurzu pochopila, o jak jedinečný projekt se jedná.

„Abych byla upřímná, když vám dají scénář k novému sci-fi seriálu Ridleyho Scotta a vy se den poté chystáte na casting, moc nepřemýšlíte o tom, o čem ten scénář je. Jen si ho přečtete a naučíte se své repliky,“ zavzpomínala Collin pro web Decider.com. „Teprve potom jsem začala o scénáři přemýšlet… V žádném případě mě ale nenapadlo, jaký je tahle role dar. Jsem neuvěřitelně šťastná, že zrovna já mohu hrát matku.“

Amanda Collin si chválí spolupráci s Ridley Scottem

A herečka si životní rozhodnutí nemůže vychválit i z jiného důvodu. Stejně jako pro mnoho herců je pro ni obrovským zážitkem spolupráce s legendárním režisérem Vetřelce. „Ridley je prostě ten nejlepší režisér, jakého si můžete přát. Postykne vám bezpečí a svobody, za poznáním s ním jdete hravou cestou. On má na všechno odpověď, ale zároveň vás nechává rozhodnout.“

A o rozhodnutích herečka něco ví. Před natáčením seriálu se totiž pyšnila dlouhými vlasy do půli zad. Jenže ty musely pryč. A tak se s nimi talentovaná Dánka – byť nerada – rozloučila. Amanda Collin toho asi nelituje. Ale při pohledu na to, jak jí to slušelo, člověka stejně napadne, jestli to nebyla škoda…

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -