- Reklama -

John Lennon smrt nečekal: Od tragédie uplynulo 40. let. Co mu do nebe vzkazují Beatles?

Už jsou to celé čtyři dekády, co tragicky zemřel zpěvák Beatles John Lennon. 8. prosince 2020 uběhlo přesně 40. let od jeho smrti.

- Reklama -

A při té příležitosti na Lennona zavzpomínali bývalí kolegové z kapely, manželka Yoko nebo jeho synové.

Na počest pochmurné příležitosti Lennonovi rodinní příslušníci a bývalí spoluhráči z Beatles vydali na sociálních sítích speciální statusy, aby se s fanoušky podělili o vzpomínky na zesnulého rockera.

„Velmi smutný den, při kterém ale vzpomínám na mého přítele Johna s velkou radostí,“ uvedl Paul McCartney ve statusi spolu s obrázkem legendárního skladatelského dua v práci. „Budu vždy hrdý a šťastný, že jsem poznal a pracoval s tímhle neuvěřitelným liverpoolčanem.“

Mír a láska pro Johna

Stejně tak Ringo Starr na Lennona nezapomněl. Zveřejnil foto, na kterém se usmívá po boku Lennona. „V úterý 8. prosince 1980 jsme se všichni s Johnem museli rozloučit,“ zavzpomínal Starr a poslal svému bývalému spoluhráči do nebe „mír a lásku“. Bubeník ještě také požádal, aby „každá hudební rozhlasová stanice na světě zahrála „Strawberry Fields Forever “.

- Reklama -

Yoko Ono, Lennonova manželka od roku 1969 až do své smrti, využila příležitosti smutného výročí a vyzvala k přísnějším zákonům o kontrole zbraní.

„Více než 1 436 000 lidí bylo v USA zabito zbraněmi od doby, kdy byl 8. prosince 1980 zastřelen a zabit John Lennon,“ píše se v grafice, co Yoko Ono zveřejnila. Poznamenala, že není nic horšího, než je ztráta milovaného člověka.

Co řekli synové?

Synové Lennona zaujali ve svých poctách trochu jemnější přístup.

Sean zveřejnil snímek z dětství, ve kterém on a nevlastní bratr Julian odpočívají na lodi s Johnem a Yoko.

Julian, který měl se svým otcem komplikovaný vztah, co se začal napravovat teprve v době jeho vraždy, zveřejnil obrázek zesnulého hudebníka s popiskem, který zněl: „Tak jde čas.“

John Lennon byl zastřelen před svým bytem v noci 8. prosince 1980. Jeho náhlou smrt oplakali fanoušci po celém světě. Marku Davidovi Chapmanovi, muži, který zabil Lennona, bylo letos v srpnu zamítnuta jedenáctá žádost o podmínečné propuštění. V současné době si odpykává doživotní trest za vraždu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Westworld 4. řada: Proměna Dolores a nečekané návraty

Po konci 3. série Westworldu se zdálo více než nepravděpodobné, že by se v seriálu ještě někdy objevil Dolores, hlavní robotí hrdinka. Jenže přesně to se dá čekat. Dolores totiž bude i v další řadě oblíbeného sci-fi.

The Boys 4. série: Amazon potvrdil pokračování. Explodující genitálie přinesly úspěch

Rekordní sledovanost nových dílů 3. řady seriálu The Boys donutila producenty rovnou schválit další pokračování.

Rowan Atkinson se vrací v nové roli: Čeká ho nelítostný souboj se včelou!

Komediální legenda Rowan Atkinson uvede na Netflixu svůj nový seriál.

Ve jménu našeho pána 3. série: Danny McBride prozradil, o čem budou další epizody

Stanice HBO potvrdila pokračování oblíbeného seriálu ještě před uvedením jeho druhé řady. Ve jménu našeho pána 3. série se bude hlouběji zabývat tím, jak Gemstoneovi přišli ke svému bohatství, prozradil tvůrce Danny McBride, který je zároveň jednou z hvězd seriálu.

Matrix má skrytý význam: Neo a jeho důležitá změna jména!

Geniální sci-fi, která upozorňuje na skryté hrozby nastupujícího přetechnizovaného světa? Ale kdepak! Série Matrix je ve skutečnosti o tom, jaké to je být trans, potvrdila režisérka Lilly Wachowski.

Je seriál Stranger Things podle skutečnosti? Tvůrci se inspirovali reálným příběhem

Koho by napadlo, že by seriál Stranger Things mohl vycházet ze skutečnosti? Jenže to tak vážně je. Bratři Dufferové totiž na obrazovky přenesli notně upravený příběh z laboratoří Camp Hero.
Reklama

Oblíbené články

- Reklama -