- Reklama -

John Lennon smrt nečekal: Od tragédie uplynulo 40. let. Co mu do nebe vzkazují Beatles?

Už jsou to celé čtyři dekády, co tragicky zemřel zpěvák Beatles John Lennon. 8. prosince 2020 uběhlo přesně 40. let od jeho smrti.

- Reklama -

A při té příležitosti na Lennona zavzpomínali bývalí kolegové z kapely, manželka Yoko nebo jeho synové.

Na počest pochmurné příležitosti Lennonovi rodinní příslušníci a bývalí spoluhráči z Beatles vydali na sociálních sítích speciální statusy, aby se s fanoušky podělili o vzpomínky na zesnulého rockera.

„Velmi smutný den, při kterém ale vzpomínám na mého přítele Johna s velkou radostí,“ uvedl Paul McCartney ve statusi spolu s obrázkem legendárního skladatelského dua v práci. „Budu vždy hrdý a šťastný, že jsem poznal a pracoval s tímhle neuvěřitelným liverpoolčanem.“

Mír a láska pro Johna

Stejně tak Ringo Starr na Lennona nezapomněl. Zveřejnil foto, na kterém se usmívá po boku Lennona. „V úterý 8. prosince 1980 jsme se všichni s Johnem museli rozloučit,“ zavzpomínal Starr a poslal svému bývalému spoluhráči do nebe „mír a lásku“. Bubeník ještě také požádal, aby „každá hudební rozhlasová stanice na světě zahrála „Strawberry Fields Forever “.

Yoko Ono, Lennonova manželka od roku 1969 až do své smrti, využila příležitosti smutného výročí a vyzvala k přísnějším zákonům o kontrole zbraní.

„Více než 1 436 000 lidí bylo v USA zabito zbraněmi od doby, kdy byl 8. prosince 1980 zastřelen a zabit John Lennon,“ píše se v grafice, co Yoko Ono zveřejnila. Poznamenala, že není nic horšího, než je ztráta milovaného člověka.

Co řekli synové?

Synové Lennona zaujali ve svých poctách trochu jemnější přístup.

Sean zveřejnil snímek z dětství, ve kterém on a nevlastní bratr Julian odpočívají na lodi s Johnem a Yoko.

Julian, který měl se svým otcem komplikovaný vztah, co se začal napravovat teprve v době jeho vraždy, zveřejnil obrázek zesnulého hudebníka s popiskem, který zněl: „Tak jde čas.“

John Lennon byl zastřelen před svým bytem v noci 8. prosince 1980. Jeho náhlou smrt oplakali fanoušci po celém světě. Marku Davidovi Chapmanovi, muži, který zabil Lennona, bylo letos v srpnu zamítnuta jedenáctá žádost o podmínečné propuštění. V současné době si odpykává doživotní trest za vraždu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jenna Ortega září jako Wednesday Addamsová: Při natáčení strašila svou předchůdkyni

Jenna Ortega hraje hlavní roli v seriálu Wednesday, ve kterém Netflix a režisér Tim Burton po 30 letech oživili legendární Addamsovu rodinu.

Andor 2. řada: Premiéra nových dílů přijde až v roce 2024

Očekávaná 2. řada seriálu Andor se právě začala natáčet. Vyjít na Disney+ by mohla už za dva roky, záležet ale bude především na penězích.

Záhada seriálu 1899: Proč v něm tvůrci používají tolik různých jazyků?

Nový seriál Netflixu nazvaný prostě 1899 pojednává o skupině lidí, kteří nastoupí na loď ve snaze uniknout své problematické minulosti, ale nakonec se ocitnou v hotové noční můře.

Quentin Tarantino chystá televizní seriál a vysvětlil, proč jeho další film bude poslední

Quentin Tarantino promluvil o svém rozhodnutí skončit s režírováním filmů. Tvůrce slavných "Pulp Fiction" také prozradil, že ještě před svým posledním filmem chce v roce 2023 natočit svůj první televizní seriál.

„Tampongate“ v seriálu Koruna peskují jen ti, co epizodu neviděli, tvrdí Dominic West

Slavná „Tampongate“ se v seriálu Koruna probírá poměrně detailně. Podle představitele prince Charlese, Dominica Westa, ale mohou seriálovou sekvenci, která zachycuje intimní hovor mezi Charlesem a Camillou zachycuje, kritizovat jen lidé, co ji ještě neviděli.

Black Panther 2 už vydělal přes půl miliardy dolarů

Odhaduje se, že Black Panther: Wakanda nechť žije do neděle vydělal 546,3 milionu dolarů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -