- Reklama -

John Lennon smrt nečekal: Od tragédie uplynulo 40. let. Co mu do nebe vzkazují Beatles?

Už jsou to celé čtyři dekády, co tragicky zemřel zpěvák Beatles John Lennon. 8. prosince 2020 uběhlo přesně 40. let od jeho smrti.

- Reklama -

A při té příležitosti na Lennona zavzpomínali bývalí kolegové z kapely, manželka Yoko nebo jeho synové.

Na počest pochmurné příležitosti Lennonovi rodinní příslušníci a bývalí spoluhráči z Beatles vydali na sociálních sítích speciální statusy, aby se s fanoušky podělili o vzpomínky na zesnulého rockera.

„Velmi smutný den, při kterém ale vzpomínám na mého přítele Johna s velkou radostí,“ uvedl Paul McCartney ve statusi spolu s obrázkem legendárního skladatelského dua v práci. „Budu vždy hrdý a šťastný, že jsem poznal a pracoval s tímhle neuvěřitelným liverpoolčanem.“

Mír a láska pro Johna

Stejně tak Ringo Starr na Lennona nezapomněl. Zveřejnil foto, na kterém se usmívá po boku Lennona. „V úterý 8. prosince 1980 jsme se všichni s Johnem museli rozloučit,“ zavzpomínal Starr a poslal svému bývalému spoluhráči do nebe „mír a lásku“. Bubeník ještě také požádal, aby „každá hudební rozhlasová stanice na světě zahrála „Strawberry Fields Forever “.

- Reklama -

Yoko Ono, Lennonova manželka od roku 1969 až do své smrti, využila příležitosti smutného výročí a vyzvala k přísnějším zákonům o kontrole zbraní.

„Více než 1 436 000 lidí bylo v USA zabito zbraněmi od doby, kdy byl 8. prosince 1980 zastřelen a zabit John Lennon,“ píše se v grafice, co Yoko Ono zveřejnila. Poznamenala, že není nic horšího, než je ztráta milovaného člověka.

Co řekli synové?

Synové Lennona zaujali ve svých poctách trochu jemnější přístup.

Sean zveřejnil snímek z dětství, ve kterém on a nevlastní bratr Julian odpočívají na lodi s Johnem a Yoko.

Julian, který měl se svým otcem komplikovaný vztah, co se začal napravovat teprve v době jeho vraždy, zveřejnil obrázek zesnulého hudebníka s popiskem, který zněl: „Tak jde čas.“

John Lennon byl zastřelen před svým bytem v noci 8. prosince 1980. Jeho náhlou smrt oplakali fanoušci po celém světě. Marku Davidovi Chapmanovi, muži, který zabil Lennona, bylo letos v srpnu zamítnuta jedenáctá žádost o podmínečné propuštění. V současné době si odpykává doživotní trest za vraždu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -