- Reklama -

John Lennon smrt nečekal: Od tragédie uplynulo 40. let. Co mu do nebe vzkazují Beatles?

Už jsou to celé čtyři dekády, co tragicky zemřel zpěvák Beatles John Lennon. 8. prosince 2020 uběhlo přesně 40. let od jeho smrti.

- Reklama -

A při té příležitosti na Lennona zavzpomínali bývalí kolegové z kapely, manželka Yoko nebo jeho synové.

Na počest pochmurné příležitosti Lennonovi rodinní příslušníci a bývalí spoluhráči z Beatles vydali na sociálních sítích speciální statusy, aby se s fanoušky podělili o vzpomínky na zesnulého rockera.

„Velmi smutný den, při kterém ale vzpomínám na mého přítele Johna s velkou radostí,“ uvedl Paul McCartney ve statusi spolu s obrázkem legendárního skladatelského dua v práci. „Budu vždy hrdý a šťastný, že jsem poznal a pracoval s tímhle neuvěřitelným liverpoolčanem.“

Mír a láska pro Johna

Stejně tak Ringo Starr na Lennona nezapomněl. Zveřejnil foto, na kterém se usmívá po boku Lennona. „V úterý 8. prosince 1980 jsme se všichni s Johnem museli rozloučit,“ zavzpomínal Starr a poslal svému bývalému spoluhráči do nebe „mír a lásku“. Bubeník ještě také požádal, aby „každá hudební rozhlasová stanice na světě zahrála „Strawberry Fields Forever “.

- Reklama -

Yoko Ono, Lennonova manželka od roku 1969 až do své smrti, využila příležitosti smutného výročí a vyzvala k přísnějším zákonům o kontrole zbraní.

„Více než 1 436 000 lidí bylo v USA zabito zbraněmi od doby, kdy byl 8. prosince 1980 zastřelen a zabit John Lennon,“ píše se v grafice, co Yoko Ono zveřejnila. Poznamenala, že není nic horšího, než je ztráta milovaného člověka.

Co řekli synové?

Synové Lennona zaujali ve svých poctách trochu jemnější přístup.

Sean zveřejnil snímek z dětství, ve kterém on a nevlastní bratr Julian odpočívají na lodi s Johnem a Yoko.

Julian, který měl se svým otcem komplikovaný vztah, co se začal napravovat teprve v době jeho vraždy, zveřejnil obrázek zesnulého hudebníka s popiskem, který zněl: „Tak jde čas.“

John Lennon byl zastřelen před svým bytem v noci 8. prosince 1980. Jeho náhlou smrt oplakali fanoušci po celém světě. Marku Davidovi Chapmanovi, muži, který zabil Lennona, bylo letos v srpnu zamítnuta jedenáctá žádost o podmínečné propuštění. V současné době si odpykává doživotní trest za vraždu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -