- Reklama -

Beatles: Nový snímek Midas Man o pátém „broukovi“. Zničí film o Epsteinovi pověst kapely?

Díky novému připravovanému filmu Midas Man by mohla vyplavat na hladinu světové pozornosti dlouho utajovaná tajemství z počátků slavné skupiny Beatles.

- Reklama -

V návaznosti na precizní 468minutový dokument Petera Jacksona The Beatles: Get back, přichází Midas Man, nový životopisný film zaměřený na život Briana Epsteina. A kdybyste náhodou nevěděli: Epstein byl ten chlápek, který Beatles slíbil, že budou „slavnější než Elvis“ – a splnil to.

Nezodpovězenou otázkou zatím zůstává, co na připravovaný film řeknou přeživší členové kapely Sir Paul McCartney a Ringo Starr. Na rozdíl od jiných hudebních biografií z poslední doby, jako jsou Bohemian Rhapsody a Rocketman, které vznikly ve spolupráci se členy Queen a Eltonem Johnem, totiž Beatles do Midas Mana nemohli nijak zasáhnout.

Přitom, vzhledem k Epsteinově životopisu, vznikne film o člověku, který objevil Beatles a zemřel na předávkování ve 32 letech. Už jen díky tomu se zdá nepravděpodobné, že půjde o příjemně nostalgickou procházku vzpomínkami.

McCartney pátému broukovi vůbec nesedl…

Brian Epstein se stal manažerem The Beatles v roce 1961. Právě v době, kdy Beatles pracovali na své první desce. Slíbil jim zajistit nahrávací smlouvu s velmi uznávanou nahrávací společností EMI Records.

Brianův příchod se však ne všem líbil. Třeba takový Paul McCartney zpočátku nebyl pro.
Při jedné příležitosti se pak Beatles sešli se svým budoucím manažerem a Paul přišel pozdě,
o téměř hodinu – Brian zuřil. George Harrison proto zavolal Paulovi domů, který se zrovna koupal. Nakonec dorazil s téměř dvouhodinovým zpožděním.

„No, možná má zpoždění, ale je velmi čistotný,“ komentoval to tehdy Harrison podle webu express.co.uk.

Dobře utajená svatba Johna Lennona

Období, které by 81letý Ringo i 79letý Paul nejspíš rádi vymazali z historie Beatles, je manželství Johna Lennona se Cynthií Powellovou a následné narození jejich syna Juliana. Brian neústupně trval na tom, aby Johnova žena a dítě zůstaly utajeny, a dokonce zaplatil soukromou nemocnici, kde došlo v roce 1963 k Julianovu narození. Zprávy o tom se však tehdy vůbec nedostaly na veřejnost.

Julian přišel na svět v době, kdy byl John na turné. Svého syna tak poprvé viděl až tři dny po jeho narození. Cynthia ho po rozvodu získala do péče. Manželství skončilo v roce 1968, když John navázal vztah s Yoko Ono.

Odchod jeho syna navždy poznamenal. Jak připomíná web brainyquotes.com, v roce 1998 Julian řekl: „Táta dokázal o míru a lásce mluvit nahlas celému světu, ale nikdy to nedokázal ukázat lidem, kteří pro něj údajně znamenali nejvíc: své ženě a synovi.“

Úzkosti a deprese kvůli hrozbě vězení?

Brian Epstein byl velmi ambiciózní, ale také extrémně nejistý člověk, který bojoval s úzkostmi a vypěstoval si závislost na sedativech. Svou roli v tom mohla hrát i skutečnost, že byl homosexuál, Být gay bylo ve Velké Británii během 60. letech 20. století stále ještě trestným činem, takže Brianova homosexualita byla tajemstvím, o kterém věděli jen nejbližší.

Říkalo se o něm, že volal svým spolupracovníkům, aby si postěžoval na nedostatek lásky a na to, pod jakým tlakem je jako manažer největší popové skupiny na světě. Nakonec byl tlak na „pátého Beatla“ příliš velký. 27. srpna 1967 zemřel na předávkování alkoholem a barbituráty. Beatles na jeho pohřeb v Liverpoolu, zúčastnili se ale aspoň smutečního obřadu.

Nyní se Epsteinův příběh dočká hollywoodského zpracování. Ve filmu Midas Man, jehož premiéra je naplánována na příští rok, se objeví Jonah Lees, Blake Richardson, Campbell Wallace a Leo Harvey Elledge v rolích Beatles. Ve snímku si také zahraje na Oscara nominovaná Emily Watsonová.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -