- Reklama -

Paul McCartney: Kdo může za rozpad Beatles? Zavinil to Lennon!

Hudební ikona Paul McCartney trvá na tom, že před více než 50 lety nerozdělil Beatles – podle něj to totiž udělal John Lennon!

- Reklama -

Fanoušci už léta diskutují o tom, kdo vyvolal rozpad Fab Four na vrcholu jejich popularity v roce 1970. Někteří z konce skupiny viní Paula nebo Lennonovu milenku Yoko Ono. Nyní 79letý spoluautor hitu Yesterday tvrdí, že nemohl za šokující konec Beatles, které mnozí považují za nejlepší rock’n’rollovou kapelu všech dob. McCartney a bubeník Ringo Starr jsou posledními žijícími členy superskupiny.

„Já jsem ten konec nepodnítil,“ prohlásil Paul, který tvrdí, že chtěl, aby skupina pokračovala.

Ale místo toho „John Lennon vešel do místnosti a řekl: ‚Opouštím Beatles'“.

A John, kterého o deset let později v New Yorku zavraždil Mark David Chapman, byl podle McCartneyho jediný viník konce kapely.

- Reklama -

McCartney podle CNN tvrdí, že Ringo a George Harrison, který zemřel v roce 2001 na rakovinu, také chtěli, aby Beatles „pokračovali“.

A také připustil, že Yoko Ono opravdu „mohla být“ příčinou rozpadu kapely.

„Ve skutečnosti šlo o to, že John si s Yoko vytvářel nový život,“ vzpomíná Paul. „John se vždycky chtěl tak trochu vymanit ze společnosti, protože ho vychovávala teta Mimi, která byla dost represivní, takže se vždycky chtěl vymanit. Řekl nám: ‚Je to docela vzrušující. Je to spíš jako rozvod. A my jsme prostě byli odkázáni na to, abychom se z toho vzpamatovali.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -