- Reklama -

Yoko Ono: Co si o ní myslela žena, která vychovala Lennona?

John Lennon byl vychován svou tetou Mimi Smithovou, dámou, jejíž pověst naznačuje, že byla zřídka spokojená se ženami, se kterými chodil nebo se oženil. Co si myslela o Yoko Ono?

- Reklama -

John Lennon byl ženatý dvakrát: nejprve se Cynthií, kterou potkal jako spolužák v Liverpoolu, a později s Yoko Ono, japonskou umělkyní, která změnila směr jeho života.

Teta Mimi, která ho vychovala, měla velmi jasné názory na jeho volbu nevěsty, stejně jako na jeho povolání a další aspekty jeho života. Co si ale Mimi myslela o Yoko, o které fanoušci dodnes tvrdí, že může za rozpad Beatles?

Yoko Ono ho hned zaujala

John Lennon se setkal s avantgardní umělkyní Yoko Ono v roce 1966 a dvojice si okamžitě padla do oka. S tehdejší manželkou Cynthií se v důsledku toho v roce 1968 Lennon rozvedl. Některé zprávy z tehdejší doby naznačovaly, že se Cynthia vrátila z dovolené a nachytala Johna in flagranti s Yoko přímo ve svém domě. John a Yoko se pak vzali v roce 1969, ale rozešli se v roce 1973. John potom začal randit s May Pangovou, jeho osobní asistentkou.

- Reklama -

Pár spolu vydržel celých 18 měsíců. Pak se ale kalendář přehoupl do počátku roku 1975, kdy se John znovu setkal s Yoko. Dali se znovu dohromady, přičemž Yoko neopomenula vzkázat May, aby se vrátila domů, že jí musí něco vysvětlit…

Rozchod, odloučení, usmíření

Od té doby byli Yoko a John v podstatě nerozluční. Tedy až do 8. prosince 1980, kdy byl zpěvák zastřelen před jejich domem v Dakotě v New Yorku.

A zatímco Johnovo srdce držela Yoko Ono pevně ve svých rukou až do jeho posledních chvil, u tety podobně nezapůsobila. Vyšlo to najevo, když Mimi muvila s odborníkem na Johna Lennona Davidem Starkem, který se jako teenager mnohokrát setkal s hvězdami Beatles.

Při jejich hovorech po Johnově smrti měla teta Mimi příležitost ukázat mu, jak s Yoko jedná. A z toho bylo Starkovi hned jasné, jaké jsou její pocity k Johnově druhé manželce…

Hovory s tetou

„Ona [Yoko] nebyla zrovna její oblíbená osoba, měla slabost spíše pro Cynthii,“ řekl David Stark. „Jedna věc, která je v mé knize, byla docela zábavná a stala se dnes v sobotu večer. Seděli jsme spolu, procházeli Johnovy věci a najednou zazvoní telefon.“

Volala Yoko Ono. Teta Mimi s ní mluvila tichým hlasem, jako s někým, komu nedůvěřujete. Při konverzaci se Starkem pak už ale mluvila zase normálně.

„To mi řeklo vše,“ prozradil Stark.

„Falešný“ přízvuk tety Mimi ukázal, jak chce, aby ji Yoko po Johnově smrti vnímala, což svědčí o jejich vztahu. Mimi byla údajně na Lennona celý život přísná, takže jeho volnomyšlenkářskou druhou ženu si nikdy neoblíbila.

Přísní výchova

„Pokud jde o její pověst, jsem si jistý, že byla na Johna v dětství přísná, a myslím, že svým způsobem měl typickou výchovu 50. let. Byla to rodina ze střední třídy, ne dělnické, takže John měl jistě úctyhodnou výchovu,“ dodal Stak. „Pravděpodobně ale byla docela přísná.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -