- Reklama -

Yoko Ono: Co si o ní myslela žena, která vychovala Lennona?

John Lennon byl vychován svou tetou Mimi Smithovou, dámou, jejíž pověst naznačuje, že byla zřídka spokojená se ženami, se kterými chodil nebo se oženil. Co si myslela o Yoko Ono?

- Reklama -

John Lennon byl ženatý dvakrát: nejprve se Cynthií, kterou potkal jako spolužák v Liverpoolu, a později s Yoko Ono, japonskou umělkyní, která změnila směr jeho života.

Teta Mimi, která ho vychovala, měla velmi jasné názory na jeho volbu nevěsty, stejně jako na jeho povolání a další aspekty jeho života. Co si ale Mimi myslela o Yoko, o které fanoušci dodnes tvrdí, že může za rozpad Beatles?

Yoko Ono ho hned zaujala

John Lennon se setkal s avantgardní umělkyní Yoko Ono v roce 1966 a dvojice si okamžitě padla do oka. S tehdejší manželkou Cynthií se v důsledku toho v roce 1968 Lennon rozvedl. Některé zprávy z tehdejší doby naznačovaly, že se Cynthia vrátila z dovolené a nachytala Johna in flagranti s Yoko přímo ve svém domě. John a Yoko se pak vzali v roce 1969, ale rozešli se v roce 1973. John potom začal randit s May Pangovou, jeho osobní asistentkou.

- Reklama -

Pár spolu vydržel celých 18 měsíců. Pak se ale kalendář přehoupl do počátku roku 1975, kdy se John znovu setkal s Yoko. Dali se znovu dohromady, přičemž Yoko neopomenula vzkázat May, aby se vrátila domů, že jí musí něco vysvětlit…

Rozchod, odloučení, usmíření

Od té doby byli Yoko a John v podstatě nerozluční. Tedy až do 8. prosince 1980, kdy byl zpěvák zastřelen před jejich domem v Dakotě v New Yorku.

A zatímco Johnovo srdce držela Yoko Ono pevně ve svých rukou až do jeho posledních chvil, u tety podobně nezapůsobila. Vyšlo to najevo, když Mimi muvila s odborníkem na Johna Lennona Davidem Starkem, který se jako teenager mnohokrát setkal s hvězdami Beatles.

Při jejich hovorech po Johnově smrti měla teta Mimi příležitost ukázat mu, jak s Yoko jedná. A z toho bylo Starkovi hned jasné, jaké jsou její pocity k Johnově druhé manželce…

Hovory s tetou

„Ona [Yoko] nebyla zrovna její oblíbená osoba, měla slabost spíše pro Cynthii,“ řekl David Stark. „Jedna věc, která je v mé knize, byla docela zábavná a stala se dnes v sobotu večer. Seděli jsme spolu, procházeli Johnovy věci a najednou zazvoní telefon.“

Volala Yoko Ono. Teta Mimi s ní mluvila tichým hlasem, jako s někým, komu nedůvěřujete. Při konverzaci se Starkem pak už ale mluvila zase normálně.

„To mi řeklo vše,“ prozradil Stark.

„Falešný“ přízvuk tety Mimi ukázal, jak chce, aby ji Yoko po Johnově smrti vnímala, což svědčí o jejich vztahu. Mimi byla údajně na Lennona celý život přísná, takže jeho volnomyšlenkářskou druhou ženu si nikdy neoblíbila.

Přísní výchova

„Pokud jde o její pověst, jsem si jistý, že byla na Johna v dětství přísná, a myslím, že svým způsobem měl typickou výchovu 50. let. Byla to rodina ze střední třídy, ne dělnické, takže John měl jistě úctyhodnou výchovu,“ dodal Stak. „Pravděpodobně ale byla docela přísná.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -