- Reklama -

Yoko Ono: Co si o ní myslela žena, která vychovala Lennona?

John Lennon byl vychován svou tetou Mimi Smithovou, dámou, jejíž pověst naznačuje, že byla zřídka spokojená se ženami, se kterými chodil nebo se oženil. Co si myslela o Yoko Ono?

- Reklama -

John Lennon byl ženatý dvakrát: nejprve se Cynthií, kterou potkal jako spolužák v Liverpoolu, a později s Yoko Ono, japonskou umělkyní, která změnila směr jeho života.

Teta Mimi, která ho vychovala, měla velmi jasné názory na jeho volbu nevěsty, stejně jako na jeho povolání a další aspekty jeho života. Co si ale Mimi myslela o Yoko, o které fanoušci dodnes tvrdí, že může za rozpad Beatles?

Yoko Ono ho hned zaujala

John Lennon se setkal s avantgardní umělkyní Yoko Ono v roce 1966 a dvojice si okamžitě padla do oka. S tehdejší manželkou Cynthií se v důsledku toho v roce 1968 Lennon rozvedl. Některé zprávy z tehdejší doby naznačovaly, že se Cynthia vrátila z dovolené a nachytala Johna in flagranti s Yoko přímo ve svém domě. John a Yoko se pak vzali v roce 1969, ale rozešli se v roce 1973. John potom začal randit s May Pangovou, jeho osobní asistentkou.

Pár spolu vydržel celých 18 měsíců. Pak se ale kalendář přehoupl do počátku roku 1975, kdy se John znovu setkal s Yoko. Dali se znovu dohromady, přičemž Yoko neopomenula vzkázat May, aby se vrátila domů, že jí musí něco vysvětlit…

Rozchod, odloučení, usmíření

Od té doby byli Yoko a John v podstatě nerozluční. Tedy až do 8. prosince 1980, kdy byl zpěvák zastřelen před jejich domem v Dakotě v New Yorku.

A zatímco Johnovo srdce držela Yoko Ono pevně ve svých rukou až do jeho posledních chvil, u tety podobně nezapůsobila. Vyšlo to najevo, když Mimi muvila s odborníkem na Johna Lennona Davidem Starkem, který se jako teenager mnohokrát setkal s hvězdami Beatles.

Při jejich hovorech po Johnově smrti měla teta Mimi příležitost ukázat mu, jak s Yoko jedná. A z toho bylo Starkovi hned jasné, jaké jsou její pocity k Johnově druhé manželce…

Hovory s tetou

„Ona [Yoko] nebyla zrovna její oblíbená osoba, měla slabost spíše pro Cynthii,“ řekl David Stark. „Jedna věc, která je v mé knize, byla docela zábavná a stala se dnes v sobotu večer. Seděli jsme spolu, procházeli Johnovy věci a najednou zazvoní telefon.“

Volala Yoko Ono. Teta Mimi s ní mluvila tichým hlasem, jako s někým, komu nedůvěřujete. Při konverzaci se Starkem pak už ale mluvila zase normálně.

„To mi řeklo vše,“ prozradil Stark.

„Falešný“ přízvuk tety Mimi ukázal, jak chce, aby ji Yoko po Johnově smrti vnímala, což svědčí o jejich vztahu. Mimi byla údajně na Lennona celý život přísná, takže jeho volnomyšlenkářskou druhou ženu si nikdy neoblíbila.

Přísní výchova

„Pokud jde o její pověst, jsem si jistý, že byla na Johna v dětství přísná, a myslím, že svým způsobem měl typickou výchovu 50. let. Byla to rodina ze střední třídy, ne dělnické, takže John měl jistě úctyhodnou výchovu,“ dodal Stak. „Pravděpodobně ale byla docela přísná.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -