- Reklama -

O čem je Zaklínač? Důležitá fakta pro ty, co nevědí nic o Geraltovi z Rivie

Co všechno byste měli vědět o seriálu Zaklínač?

- Reklama -

Odpověď na otázku, o čem je Zaklínač, je velmi jednoduchá. Zaklínač je televizní fantasy seriál, který pro Netflix vytvořila Lauren Schmidt Hissrich. Natáčí se podle stejnojmenné knižní série polského spisovatele Andrzeje Sapkowského.

Zaklínač od Netflixu je seriál podobný svému hlavnímu hrdinovi: velký, drsný a nerad něco vysvětluje.

Kdo hraje Zaklínače?

Ve fantasy eposu hraje stříbrnovlasého fešáka Geralta z Rivie, drsného poutníka a titulního Zaklínače, Henry Cavill. A kdo dabuje Zaklínače? Do češtiny roli Zaklínače namluvil herec Jiří Dvořák.

O čem je Zaklínač?

Zaklínač vypráví příběhy o osamělého lovce příšer, Geralta z Rivie, který se snaží najít své místo ve světě, kde se lidé často ukazují jako zlejší než příšery a zvířata. Když ho však osud přivede k mocné čarodějce a mladé princezně se zvláštním darem, musí se všichni tři naučit samostatně proplouvat stále proměnlivějším kontinentem.

Geralt z Rivie se přitom snaží zachovat si lidskost ve středověkém temném fantasy světě, kde vládnou zkorumpovaní králové, královny a mágové, kde bují chudoba, násilí a nesnášenlivost, kde jsou normální lidé někdy horší než skutečná monstra a kde většina dobře placených zaměstnání zahrnuje ty nejtemnější lidské emoce a touhy.

Jako zaklínač a mutant se zvláštními schopnostmi zabíjí příšery za peníze. V zemi panuje neklid, protože říše Nilfgaard se snaží rozšířit své území. Mezi uprchlíky tohoto boje je i Cirilla, princezna z Cintry, jedna z obětí Nilfgaardu. Ona a Geralt mají společný osud. Mezitím se v Geraltových dobrodružstvích objevuje další postava: Yennefer, čarodějka.

Je víc Zaklínačů?

Zaklínači jsou vzácní, ale Geralt není jediný. Jeden z prvních dílů začíná Geraltovým lovem na nestvůru, která zabila jiného zaklínače, a v 2. řadě se objevují i další Zaklínači, stejně jako Vesemir, zaklínač, který ostatní pomocí lektvarů stvořil.

Postavy Zaklínač

Geralt z Rivie – hraje ho Henry Cavill

Ciri – hraje ji Freya Allan

Yennefer – hraje ji Anya Chalotra

Fringilla – hraje ji Mimi Ndiweni

Cahir – Eamon Farren

Tissaia – MyAnna Buring

Dara – Wilson Mbomio

Triss – Anna Shaffer

Marigold – Joey Batey

Istredd – Royce Pierreson

Je Zaklínač vhodný pro děti?

Bohužel není. Seriál má rating TV-MA, což znamená, že obsah je nevhodný pro děti mladší 17 let. Ani knižní předloha není pro malé děti, obsahuje totiž velmi názorné popisy témat pro dospělé.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -