- Reklama -

O čem je Zaklínač? Důležitá fakta pro ty, co nevědí nic o Geraltovi z Rivie

Co všechno byste měli vědět o seriálu Zaklínač?

- Reklama -

Odpověď na otázku, o čem je Zaklínač, je velmi jednoduchá. Zaklínač je televizní fantasy seriál, který pro Netflix vytvořila Lauren Schmidt Hissrich. Natáčí se podle stejnojmenné knižní série polského spisovatele Andrzeje Sapkowského.

Zaklínač od Netflixu je seriál podobný svému hlavnímu hrdinovi: velký, drsný a nerad něco vysvětluje.

Kdo hraje Zaklínače?

Ve fantasy eposu hraje stříbrnovlasého fešáka Geralta z Rivie, drsného poutníka a titulního Zaklínače, Henry Cavill. A kdo dabuje Zaklínače? Do češtiny roli Zaklínače namluvil herec Jiří Dvořák.

O čem je Zaklínač?

Zaklínač vypráví příběhy o osamělého lovce příšer, Geralta z Rivie, který se snaží najít své místo ve světě, kde se lidé často ukazují jako zlejší než příšery a zvířata. Když ho však osud přivede k mocné čarodějce a mladé princezně se zvláštním darem, musí se všichni tři naučit samostatně proplouvat stále proměnlivějším kontinentem.

Geralt z Rivie se přitom snaží zachovat si lidskost ve středověkém temném fantasy světě, kde vládnou zkorumpovaní králové, královny a mágové, kde bují chudoba, násilí a nesnášenlivost, kde jsou normální lidé někdy horší než skutečná monstra a kde většina dobře placených zaměstnání zahrnuje ty nejtemnější lidské emoce a touhy.

Jako zaklínač a mutant se zvláštními schopnostmi zabíjí příšery za peníze. V zemi panuje neklid, protože říše Nilfgaard se snaží rozšířit své území. Mezi uprchlíky tohoto boje je i Cirilla, princezna z Cintry, jedna z obětí Nilfgaardu. Ona a Geralt mají společný osud. Mezitím se v Geraltových dobrodružstvích objevuje další postava: Yennefer, čarodějka.

Je víc Zaklínačů?

Zaklínači jsou vzácní, ale Geralt není jediný. Jeden z prvních dílů začíná Geraltovým lovem na nestvůru, která zabila jiného zaklínače, a v 2. řadě se objevují i další Zaklínači, stejně jako Vesemir, zaklínač, který ostatní pomocí lektvarů stvořil.

Postavy Zaklínač

Geralt z Rivie – hraje ho Henry Cavill

Ciri – hraje ji Freya Allan

Yennefer – hraje ji Anya Chalotra

Fringilla – hraje ji Mimi Ndiweni

Cahir – Eamon Farren

Tissaia – MyAnna Buring

Dara – Wilson Mbomio

Triss – Anna Shaffer

Marigold – Joey Batey

Istredd – Royce Pierreson

Je Zaklínač vhodný pro děti?

Bohužel není. Seriál má rating TV-MA, což znamená, že obsah je nevhodný pro děti mladší 17 let. Ani knižní předloha není pro malé děti, obsahuje totiž velmi názorné popisy témat pro dospělé.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -