- Reklama -

O čem je Zaklínač? Důležitá fakta pro ty, co nevědí nic o Geraltovi z Rivie

Co všechno byste měli vědět o seriálu Zaklínač?

- Reklama -

Odpověď na otázku, o čem je Zaklínač, je velmi jednoduchá. Zaklínač je televizní fantasy seriál, který pro Netflix vytvořila Lauren Schmidt Hissrich. Natáčí se podle stejnojmenné knižní série polského spisovatele Andrzeje Sapkowského.

Zaklínač od Netflixu je seriál podobný svému hlavnímu hrdinovi: velký, drsný a nerad něco vysvětluje.

Kdo hraje Zaklínače?

Ve fantasy eposu hraje stříbrnovlasého fešáka Geralta z Rivie, drsného poutníka a titulního Zaklínače, Henry Cavill. A kdo dabuje Zaklínače? Do češtiny roli Zaklínače namluvil herec Jiří Dvořák.

O čem je Zaklínač?

Zaklínač vypráví příběhy o osamělého lovce příšer, Geralta z Rivie, který se snaží najít své místo ve světě, kde se lidé často ukazují jako zlejší než příšery a zvířata. Když ho však osud přivede k mocné čarodějce a mladé princezně se zvláštním darem, musí se všichni tři naučit samostatně proplouvat stále proměnlivějším kontinentem.

Geralt z Rivie se přitom snaží zachovat si lidskost ve středověkém temném fantasy světě, kde vládnou zkorumpovaní králové, královny a mágové, kde bují chudoba, násilí a nesnášenlivost, kde jsou normální lidé někdy horší než skutečná monstra a kde většina dobře placených zaměstnání zahrnuje ty nejtemnější lidské emoce a touhy.

Jako zaklínač a mutant se zvláštními schopnostmi zabíjí příšery za peníze. V zemi panuje neklid, protože říše Nilfgaard se snaží rozšířit své území. Mezi uprchlíky tohoto boje je i Cirilla, princezna z Cintry, jedna z obětí Nilfgaardu. Ona a Geralt mají společný osud. Mezitím se v Geraltových dobrodružstvích objevuje další postava: Yennefer, čarodějka.

- Reklama -

Je víc Zaklínačů?

Zaklínači jsou vzácní, ale Geralt není jediný. Jeden z prvních dílů začíná Geraltovým lovem na nestvůru, která zabila jiného zaklínače, a v 2. řadě se objevují i další Zaklínači, stejně jako Vesemir, zaklínač, který ostatní pomocí lektvarů stvořil.

Postavy Zaklínač

Geralt z Rivie – hraje ho Henry Cavill

Ciri – hraje ji Freya Allan

Yennefer – hraje ji Anya Chalotra

Fringilla – hraje ji Mimi Ndiweni

Cahir – Eamon Farren

Tissaia – MyAnna Buring

Dara – Wilson Mbomio

Triss – Anna Shaffer

Marigold – Joey Batey

Istredd – Royce Pierreson

Je Zaklínač vhodný pro děti?

Bohužel není. Seriál má rating TV-MA, což znamená, že obsah je nevhodný pro děti mladší 17 let. Ani knižní předloha není pro malé děti, obsahuje totiž velmi názorné popisy témat pro dospělé.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -