- Reklama -

O čem je Zaklínač? Důležitá fakta pro ty, co nevědí nic o Geraltovi z Rivie

Co všechno byste měli vědět o seriálu Zaklínač?

- Reklama -

Odpověď na otázku, o čem je Zaklínač, je velmi jednoduchá. Zaklínač je televizní fantasy seriál, který pro Netflix vytvořila Lauren Schmidt Hissrich. Natáčí se podle stejnojmenné knižní série polského spisovatele Andrzeje Sapkowského.

Zaklínač od Netflixu je seriál podobný svému hlavnímu hrdinovi: velký, drsný a nerad něco vysvětluje.

Kdo hraje Zaklínače?

Ve fantasy eposu hraje stříbrnovlasého fešáka Geralta z Rivie, drsného poutníka a titulního Zaklínače, Henry Cavill. A kdo dabuje Zaklínače? Do češtiny roli Zaklínače namluvil herec Jiří Dvořák.

O čem je Zaklínač?

Zaklínač vypráví příběhy o osamělého lovce příšer, Geralta z Rivie, který se snaží najít své místo ve světě, kde se lidé často ukazují jako zlejší než příšery a zvířata. Když ho však osud přivede k mocné čarodějce a mladé princezně se zvláštním darem, musí se všichni tři naučit samostatně proplouvat stále proměnlivějším kontinentem.

Geralt z Rivie se přitom snaží zachovat si lidskost ve středověkém temném fantasy světě, kde vládnou zkorumpovaní králové, královny a mágové, kde bují chudoba, násilí a nesnášenlivost, kde jsou normální lidé někdy horší než skutečná monstra a kde většina dobře placených zaměstnání zahrnuje ty nejtemnější lidské emoce a touhy.

Jako zaklínač a mutant se zvláštními schopnostmi zabíjí příšery za peníze. V zemi panuje neklid, protože říše Nilfgaard se snaží rozšířit své území. Mezi uprchlíky tohoto boje je i Cirilla, princezna z Cintry, jedna z obětí Nilfgaardu. Ona a Geralt mají společný osud. Mezitím se v Geraltových dobrodružstvích objevuje další postava: Yennefer, čarodějka.

- Reklama -

Je víc Zaklínačů?

Zaklínači jsou vzácní, ale Geralt není jediný. Jeden z prvních dílů začíná Geraltovým lovem na nestvůru, která zabila jiného zaklínače, a v 2. řadě se objevují i další Zaklínači, stejně jako Vesemir, zaklínač, který ostatní pomocí lektvarů stvořil.

Postavy Zaklínač

Geralt z Rivie – hraje ho Henry Cavill

Ciri – hraje ji Freya Allan

Yennefer – hraje ji Anya Chalotra

Fringilla – hraje ji Mimi Ndiweni

Cahir – Eamon Farren

Tissaia – MyAnna Buring

Dara – Wilson Mbomio

Triss – Anna Shaffer

Marigold – Joey Batey

Istredd – Royce Pierreson

Je Zaklínač vhodný pro děti?

Bohužel není. Seriál má rating TV-MA, což znamená, že obsah je nevhodný pro děti mladší 17 let. Ani knižní předloha není pro malé děti, obsahuje totiž velmi názorné popisy témat pro dospělé.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -