Dokument Netflixu vypráví příběh Cecilie Fjellhoyové. Je to norská studentka žijící v Londýně, která v roce 2018 na Tinderu swajpla doprava na údajného miliardáře a dědice společnosti na prodej diamanatů. Myslela si, že našla svého prince na bílém koni. Jenže z vysněného partnera, který si říkal Simon Leviev, se vyklubala hotová noční můra. Byl to mezinárodní podvodník z Tinderu, který ji obral o 250 000 dolarů a ona skončila na psychiatrii.
Dokument Podvodník z Tinderu je zaměřen především na partnera Fjellhoyové, muže jménem Shimon Hayut. Ten na Tinderu působil jako Simon Leviev, aby snáze prováděl své podvody. Kdo ale opravdu byl? A jak Simon Leviev z Podvodníka z Tinderu žije dnes?
Kdo je Podvodník z Tinderu?
Shimon Hayut vystupoval během svých promyšlených podvodů pod jménem Simon Leviev, aby své známé věrohodněji dokázal přesvědčit, že je skutečným synem rusko-izraelského diamantového magnáta Lva Levieva. Leviev, který je známý jako „diamantový král“, má pět dětí, ale žádné z nich se ve skutečnosti nejmenuje Simon.
Podvodníkovi se přesto podařilo nalákat ženy do sítě svých životů tím, že jim tvrdil, že jako Levův syn je „diamantový princ“ a dědic otcova neuvěřitelného jmění. Ve skutečnosti byl Shimon Hayut v té době již odsouzený podvodník. A mužem, který si v roce 2015 odseděl dva roky ve finském vězení za podvod na několika ženách.
Po propuštění v roce 2017 se vrátil do Izraele, kde po něm policie také pátrala. Než ho policie zatkla, znovu uprchl. Zamířil zpět do Evropy, kde dokument Podvodník z Tinderu navazuje na příběh Cecilie.
Kde žije Simon Leviev z Podvodníka z Tinderu?
Podle posledních informací z dokumentu Hayuta (alias Simona Levieva) v prosinci 2019 uvěznili v Izraeli, ale po pěti měsících ho zase propustili.
30. prosince 2019 byl podle webu digitalspy.com Hayut odsouzen k 15 měsícům vězení, přičemž ho nakonec odsoudili jen za čtyři podvody. Zaplatil pokutu a odškodné, což ho v přepočtu vyšlo asi na milion korun. Vzhledem k tomu, že podváděním žen si podle dokumentu přišel na 10 milionů dolarů, vyšel z toho nakonec docela lacino.
Zpět na svobodě díky koronaviru…
Po vynesení rozsudku v roce 2019 se Hayut podle podle zpráv z května 2020 dostal docela rychle z vězení, píše nypost.com. Za svoje zločiny si tak odseděl pouhých pět měsíců. Má se za to, že k jeho propuštění došlo díky programu zaměřenému na snížení počtu vězňů v souvislosti s pandemií koronaviru.
V prosinci 2020 se pak Hayut opět dostal na titulní stránky novin. Prý se vydával za zdravotnického pracovníka, aby získal předčasný přístup k vakcíně proti koronaviru.