Seriál „Sweet Tooth: Chlapec s parožím“ sleduje příběh Guse, desetiletého kluka s rysy jelena, který se pohybuje ve světě zpustošeném smrtícím virem a zaplaveném jemu podobnými hybridy. Ve druhé sérii se Gus ocitá ve vězení s dalšími hybridy, kteří společně naplánují útěk. S pomocí svých spoluvězňů, mezi nimiž je i malý hraboš, dívka s opičím ocasem, holčička s prasečím nosem nebo děcko podobné slonovi, se tak Gus vydává na strastiplnou cestu za svobodou.
Dobře prodané násilí
Ačkoli premisa seriálu může znít, jako by byl Sweet Tooth výhradně pro mladší publikum, opak je pravdou. Chlapec s parožím se i v druhé řadě profiluje jako seriál, který dokáže oslovit diváky všech věkových kategorií. Děj je komplexní a poutavý a postavy dobře propracované, přičemž dospělí do příběhu vnášejí nuance a hloubku, které seriál povyšují nad obvyklé pořady pro děti. Temností se Sweet Tooth přitom vyrovná i vlajkové lodi Netflixu – seriálu Stranger Things.
Násilí zobrazené v seriálu rozhodně není pro slabé povahy. Mladším divákům může snadno připadat příliš intenzivní, brutální a syrové. Seriál se ale prostě jen nikdy nevyhýbá drsné realitě postapokalyptického světa a umně vyvažuje brutalitu okamžiky opravdové něhy a nezlomné lásky k někomu blízkému.
Nové postavy si získaly pozornost
Druhá řada spojuje dříve nesourodé dějové linie a přináší nové zajímavé informace, které diváky udržují v zájmu o osudy postav. Herecké obsazení, včetně Christiana Converyho, Nonso Anozieho a Danii Ramirezové, podalo vynikající výkony a nové přírůstky, jako Neil Sandilands a Adeel Akhtar, ještě více okořenili již tak přesvědčivý ansámbl.
Závěr řady mistrně směřuje k zúčtování s několika bravurně nekompromisními odplatami. A náznakem možného pokračování. Které snad bude… Seriál totiž ví a umí kvalitně odvyprávět, že děti, ať už s rohy, tlapkami nebo ocásky, nebo bez nich, není radno podceňovat.