- Reklama -

Netflix chystá dokument o černé Barbie

V dnešním době, kdy se po uvedení filmu stala panenka Barbie neoficiálně průvodcem dětství a fantazie každé dívky, se chystá výjimečný dokument s názvem "Černá Barbie". Nejedná se o běžné líčení této ikonické figurky, nýbrž o nový pohled na její společenský význam.

- Reklama -

Dokument o Barbie nás nepřekvapivě zavede do světa panenek a vysvětlí, jaký význam nesly pro formování dívčí identity na přelomu dvacátého a jedenadvacátého století. Právě v té době se objevila myšlenka, že panenky nejsou pouze hračky, nýbrž klíčové symboly dívčího mládí.

Jak píší stránky Netflix.com, příběh dokumentu se bude točit kolem tří nezapomenutelných žen, Beulah Mae Mitchellové, Kitty Black Perkinsové a Stacey McBride Irbyové, které stály v čele Mattelu. Právě tyto ženy byly těmi, které přivedly černou variantu Barbie na trh. Pro mnohé děti, hledající reprezentaci a sebeidentifikaci, to bylo výjimečně důležité. Zvlášť v prostředí Ameriky, která se koncem devadesátých let stále ještě potýkala s následky dlouholetého rasismu.

Hlubší význam Černé Barbie

Panenka Barbie se stala ikonou a symbolem nespočetných generací. Avšak připravovaný dokument „Černá Barbie“ nám hodlá ukázat, jak tato černá verze měla a má hlubší význam v životech mnoha lidí.

Zatímco první filmová verze Barbie zaplavila kina, spustila celosvětové šílenství a vydělala obrovské sumy, „Černá Barbie“ není jen dalším pokusem o finanční úspěch. Místo toho nás tento film chce dovést k hlubšímu porozumění toho, jak hračky mohou ovlivnit naše dětství.

- Reklama -

Zatím není jasné, kdy tento tajemný dokument dorazí na Netflix a dočká se premiéry, ale jisté je, že by mohl přinést důležitý pohled na náš dívčí k panenkám, které je provázely celým jejich dětstvím.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -