- Reklama -

Macbeth jako film roku? Denzel Washington září v novém dramatu

Ústředním tématem je smrtelná ctižádost. A na poslední verzi je patrné, že ani plynutí času neubralo na aktuálnosti slavného dramatu Macbath od Williama Shakespeara.

- Reklama -

V nové filmové Shakespearově adaptaci režiséra Joela Coena Macbeth a Lady Macbeth ztvárnili Denzel Washington a Frances McDormandová starší pár, který se snaží využít poslední možnost, jak získat poslední.

Macbeth, tehdejší Thane of Cawdoru, je přesvědčen trojicí čarodějnic, že je předurčen k tomu stát se příštím králem Skotska. Ale aby se jím stal, musí zabít současného vládce, krále Duncana (Brendan Gleeson), a současně s tím každého, kdo se mu postaví do cesty.

Nový Macbeth? Shakespeare jinak, slibuje režisér


Celý film je černobílá. A režisér Coen sestříhal klasický text tak, aby zůstal zachován Shakespearův smysl pro verš, ale zároveň aby plynul obraz na plátně.

„Nechtěl jsem z toho udělat do moderní verzi nebo něco podobného,“ říká Coen. „Místo toho jsem jsem začal přemýšlet, jak představení zasadit do kontextu, ve kterém by si lidé mohli vychutnat bohatství jazyka. Je to thriller, takže jsem vynechal text pouze v místech, kde jsem chtěl udržet tempo.“

- Reklama -

Washington i McDormandová si filmem splnily sny

Denzel Washington do projektu s bohatými zkušenostmi s hraním Shakespeara, Hrál už ve filmu Julius Caesara, Othella a Richarda III. si zahrál na jevišti – přímo s Macbethem ale zkušenosti neměl.


„Líbí se mi, že hlavní role jsou starší – to vystihuje Macbethovo zoufalství,“ liboval si Washington v rozhovoru pro magazín TV and Satellite week. „Myslí si, že je na nich řada, a tak se snaží využijí příležitosti a zaplatí za to. Často se říká, že Lady Macbeth vede svou manžela k vraždě krále, ale to on měl vraždu na svědomí. V srdci. Byl připraven to udělat. Temnotu v sobě budoval už dlouho.“


Jeho herecká kolegyně se k hraní Macbetha nenechala dlouho přemlouvat. Sama se totiž na herectví dala právě díky tomu, že Macbetha hrála na škole.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -