- Reklama -

Macbeth jako film roku? Denzel Washington září v novém dramatu

Ústředním tématem je smrtelná ctižádost. A na poslední verzi je patrné, že ani plynutí času neubralo na aktuálnosti slavného dramatu Macbath od Williama Shakespeara.

- Reklama -

V nové filmové Shakespearově adaptaci režiséra Joela Coena Macbeth a Lady Macbeth ztvárnili Denzel Washington a Frances McDormandová starší pár, který se snaží využít poslední možnost, jak získat poslední.

Macbeth, tehdejší Thane of Cawdoru, je přesvědčen trojicí čarodějnic, že je předurčen k tomu stát se příštím králem Skotska. Ale aby se jím stal, musí zabít současného vládce, krále Duncana (Brendan Gleeson), a současně s tím každého, kdo se mu postaví do cesty.

Nový Macbeth? Shakespeare jinak, slibuje režisér


Celý film je černobílá. A režisér Coen sestříhal klasický text tak, aby zůstal zachován Shakespearův smysl pro verš, ale zároveň aby plynul obraz na plátně.

„Nechtěl jsem z toho udělat do moderní verzi nebo něco podobného,“ říká Coen. „Místo toho jsem jsem začal přemýšlet, jak představení zasadit do kontextu, ve kterém by si lidé mohli vychutnat bohatství jazyka. Je to thriller, takže jsem vynechal text pouze v místech, kde jsem chtěl udržet tempo.“

- Reklama -

Washington i McDormandová si filmem splnily sny

Denzel Washington do projektu s bohatými zkušenostmi s hraním Shakespeara, Hrál už ve filmu Julius Caesara, Othella a Richarda III. si zahrál na jevišti – přímo s Macbethem ale zkušenosti neměl.


„Líbí se mi, že hlavní role jsou starší – to vystihuje Macbethovo zoufalství,“ liboval si Washington v rozhovoru pro magazín TV and Satellite week. „Myslí si, že je na nich řada, a tak se snaží využijí příležitosti a zaplatí za to. Často se říká, že Lady Macbeth vede svou manžela k vraždě krále, ale to on měl vraždu na svědomí. V srdci. Byl připraven to udělat. Temnotu v sobě budoval už dlouho.“


Jeho herecká kolegyně se k hraní Macbetha nenechala dlouho přemlouvat. Sama se totiž na herectví dala právě díky tomu, že Macbetha hrála na škole.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -