- Reklama -

Macbeth jako film roku? Denzel Washington září v novém dramatu

Ústředním tématem je smrtelná ctižádost. A na poslední verzi je patrné, že ani plynutí času neubralo na aktuálnosti slavného dramatu Macbath od Williama Shakespeara.

- Reklama -

V nové filmové Shakespearově adaptaci režiséra Joela Coena Macbeth a Lady Macbeth ztvárnili Denzel Washington a Frances McDormandová starší pár, který se snaží využít poslední možnost, jak získat poslední.

Macbeth, tehdejší Thane of Cawdoru, je přesvědčen trojicí čarodějnic, že je předurčen k tomu stát se příštím králem Skotska. Ale aby se jím stal, musí zabít současného vládce, krále Duncana (Brendan Gleeson), a současně s tím každého, kdo se mu postaví do cesty.

Nový Macbeth? Shakespeare jinak, slibuje režisér


Celý film je černobílá. A režisér Coen sestříhal klasický text tak, aby zůstal zachován Shakespearův smysl pro verš, ale zároveň aby plynul obraz na plátně.

„Nechtěl jsem z toho udělat do moderní verzi nebo něco podobného,“ říká Coen. „Místo toho jsem jsem začal přemýšlet, jak představení zasadit do kontextu, ve kterém by si lidé mohli vychutnat bohatství jazyka. Je to thriller, takže jsem vynechal text pouze v místech, kde jsem chtěl udržet tempo.“

Washington i McDormandová si filmem splnily sny

Denzel Washington do projektu s bohatými zkušenostmi s hraním Shakespeara, Hrál už ve filmu Julius Caesara, Othella a Richarda III. si zahrál na jevišti – přímo s Macbethem ale zkušenosti neměl.


„Líbí se mi, že hlavní role jsou starší – to vystihuje Macbethovo zoufalství,“ liboval si Washington v rozhovoru pro magazín TV and Satellite week. „Myslí si, že je na nich řada, a tak se snaží využijí příležitosti a zaplatí za to. Často se říká, že Lady Macbeth vede svou manžela k vraždě krále, ale to on měl vraždu na svědomí. V srdci. Byl připraven to udělat. Temnotu v sobě budoval už dlouho.“


Jeho herecká kolegyně se k hraní Macbetha nenechala dlouho přemlouvat. Sama se totiž na herectví dala právě díky tomu, že Macbetha hrála na škole.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -