- Reklama -

Nové sci-fi Finch: Umírající Tom Hanks ve společnosti robota a psa

Tom Hanks se vydává na postapokalyptickou cestu se psem a robotem v nové sci-fi Finch, kterou uvede Apple TV plus.

- Reklama -

O hereckých kvalitách Toma Hankse nemůže být pochyb. Kdo by si ho nepamatoval jako Forresta Gumpa nebo v excelentní roli Trosečníka? Nyní se Hanks vydává podobnou cestou jako v druhém jmenovaném filmu. Opět bude sám, bez lidí a bez naděje. V postapokalyptickém sci-fi filmu Finch totiž zase jedná na vlastní pěst – tentokrát však v doprovodu psa a robota.

Inženýr robotiky žijící v bunkru

Ve svém nejnovějším filmu hraje Tom Hanks Finche Weinberga, inženýra robotiky, který je jedním z posledních přeživších na Zemi po kataklyzmatické sluneční události. Finch žije deset let v podzemním bunkru a vybudoval si vlastní svět, který sdílí se svým psem Goodyearem.

„Finch je sám, ale má toho nejlepšího společníka na světě, psa, kterého vychoval od štěněte,“ vysvětlil Hanks pro stránky bostonherald.com. „Pouto mezi Finchem a Goodyearem je založeno na hluboké potřebě, hluboké lásce a hluboké náklonnosti.“

Bohužel brzy vyjde najevo, že Finch umírá. Své schopnosti přežití však zúročí tím, že vytvoří robota jménem Jeff, který bude jemu i Goodyearu dělat společnost a hlavně se o jeho milovaného psíka postará, až Finch zemře.

„Finch sestrojí robota, kyborga, autonomní, uměle inteligentní stroj, který má nohy, paže, prsty a ruce,“ komentuje to dvojnásobný držitel Oscara. „Jeff má schopnost učit se z obrovského množství informací a dat, v některých případech z vytržených stránek encyklopedií, které dokáže skenovat a učit se. Tak chytrý ten stroj je.“

Robot, co se má naučit žít

S blížící se prudkou bouří se Finch, Jeff a Goodyear vydávají na nebezpečnou cestu do San Francisca. Je to cesta plná výzev a humoru, protože Finch se snaží najít bezpečí pro svou nepravděpodobnou rodinu a zároveň naučit svého androida, co znamená být naživu.

Hanks říká, že si opravdu hodně užil práci se psem hrajicím Goodyeara, který se ve skutečnosti jmenuje Seamus. „Se Seamusem jsme spolu strávili strašně dlouhou dobu. Když si s ním ve filmu hrajeme, tak si opravdu hrajeme,“ usmívá se. „Trenéři mu to nenařídili. Ty scény nejsou nic jiného než pes a já, kteří se opravdu dobře baví.“

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -