- Reklama -

Nové sci-fi Finch: Umírající Tom Hanks ve společnosti robota a psa

Tom Hanks se vydává na postapokalyptickou cestu se psem a robotem v nové sci-fi Finch, kterou uvede Apple TV plus.

- Reklama -

O hereckých kvalitách Toma Hankse nemůže být pochyb. Kdo by si ho nepamatoval jako Forresta Gumpa nebo v excelentní roli Trosečníka? Nyní se Hanks vydává podobnou cestou jako v druhém jmenovaném filmu. Opět bude sám, bez lidí a bez naděje. V postapokalyptickém sci-fi filmu Finch totiž zase jedná na vlastní pěst – tentokrát však v doprovodu psa a robota.

Inženýr robotiky žijící v bunkru

Ve svém nejnovějším filmu hraje Tom Hanks Finche Weinberga, inženýra robotiky, který je jedním z posledních přeživších na Zemi po kataklyzmatické sluneční události. Finch žije deset let v podzemním bunkru a vybudoval si vlastní svět, který sdílí se svým psem Goodyearem.

„Finch je sám, ale má toho nejlepšího společníka na světě, psa, kterého vychoval od štěněte,“ vysvětlil Hanks pro stránky bostonherald.com. „Pouto mezi Finchem a Goodyearem je založeno na hluboké potřebě, hluboké lásce a hluboké náklonnosti.“

Bohužel brzy vyjde najevo, že Finch umírá. Své schopnosti přežití však zúročí tím, že vytvoří robota jménem Jeff, který bude jemu i Goodyearu dělat společnost a hlavně se o jeho milovaného psíka postará, až Finch zemře.

- Reklama -

„Finch sestrojí robota, kyborga, autonomní, uměle inteligentní stroj, který má nohy, paže, prsty a ruce,“ komentuje to dvojnásobný držitel Oscara. „Jeff má schopnost učit se z obrovského množství informací a dat, v některých případech z vytržených stránek encyklopedií, které dokáže skenovat a učit se. Tak chytrý ten stroj je.“

Robot, co se má naučit žít

S blížící se prudkou bouří se Finch, Jeff a Goodyear vydávají na nebezpečnou cestu do San Francisca. Je to cesta plná výzev a humoru, protože Finch se snaží najít bezpečí pro svou nepravděpodobnou rodinu a zároveň naučit svého androida, co znamená být naživu.

Hanks říká, že si opravdu hodně užil práci se psem hrajicím Goodyeara, který se ve skutečnosti jmenuje Seamus. „Se Seamusem jsme spolu strávili strašně dlouhou dobu. Když si s ním ve filmu hrajeme, tak si opravdu hrajeme,“ usmívá se. „Trenéři mu to nenařídili. Ty scény nejsou nic jiného než pes a já, kteří se opravdu dobře baví.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -