- Reklama -

Nové sci-fi Finch: Umírající Tom Hanks ve společnosti robota a psa

Tom Hanks se vydává na postapokalyptickou cestu se psem a robotem v nové sci-fi Finch, kterou uvede Apple TV plus.

- Reklama -

O hereckých kvalitách Toma Hankse nemůže být pochyb. Kdo by si ho nepamatoval jako Forresta Gumpa nebo v excelentní roli Trosečníka? Nyní se Hanks vydává podobnou cestou jako v druhém jmenovaném filmu. Opět bude sám, bez lidí a bez naděje. V postapokalyptickém sci-fi filmu Finch totiž zase jedná na vlastní pěst – tentokrát však v doprovodu psa a robota.

Inženýr robotiky žijící v bunkru

Ve svém nejnovějším filmu hraje Tom Hanks Finche Weinberga, inženýra robotiky, který je jedním z posledních přeživších na Zemi po kataklyzmatické sluneční události. Finch žije deset let v podzemním bunkru a vybudoval si vlastní svět, který sdílí se svým psem Goodyearem.

„Finch je sám, ale má toho nejlepšího společníka na světě, psa, kterého vychoval od štěněte,“ vysvětlil Hanks pro stránky bostonherald.com. „Pouto mezi Finchem a Goodyearem je založeno na hluboké potřebě, hluboké lásce a hluboké náklonnosti.“

Bohužel brzy vyjde najevo, že Finch umírá. Své schopnosti přežití však zúročí tím, že vytvoří robota jménem Jeff, který bude jemu i Goodyearu dělat společnost a hlavně se o jeho milovaného psíka postará, až Finch zemře.

- Reklama -

„Finch sestrojí robota, kyborga, autonomní, uměle inteligentní stroj, který má nohy, paže, prsty a ruce,“ komentuje to dvojnásobný držitel Oscara. „Jeff má schopnost učit se z obrovského množství informací a dat, v některých případech z vytržených stránek encyklopedií, které dokáže skenovat a učit se. Tak chytrý ten stroj je.“

Robot, co se má naučit žít

S blížící se prudkou bouří se Finch, Jeff a Goodyear vydávají na nebezpečnou cestu do San Francisca. Je to cesta plná výzev a humoru, protože Finch se snaží najít bezpečí pro svou nepravděpodobnou rodinu a zároveň naučit svého androida, co znamená být naživu.

Hanks říká, že si opravdu hodně užil práci se psem hrajicím Goodyeara, který se ve skutečnosti jmenuje Seamus. „Se Seamusem jsme spolu strávili strašně dlouhou dobu. Když si s ním ve filmu hrajeme, tak si opravdu hrajeme,“ usmívá se. „Trenéři mu to nenařídili. Ty scény nejsou nic jiného než pes a já, kteří se opravdu dobře baví.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -