- Reklama -

Nové sci-fi Finch: Umírající Tom Hanks ve společnosti robota a psa

Tom Hanks se vydává na postapokalyptickou cestu se psem a robotem v nové sci-fi Finch, kterou uvede Apple TV plus.

- Reklama -

O hereckých kvalitách Toma Hankse nemůže být pochyb. Kdo by si ho nepamatoval jako Forresta Gumpa nebo v excelentní roli Trosečníka? Nyní se Hanks vydává podobnou cestou jako v druhém jmenovaném filmu. Opět bude sám, bez lidí a bez naděje. V postapokalyptickém sci-fi filmu Finch totiž zase jedná na vlastní pěst – tentokrát však v doprovodu psa a robota.

Inženýr robotiky žijící v bunkru

Ve svém nejnovějším filmu hraje Tom Hanks Finche Weinberga, inženýra robotiky, který je jedním z posledních přeživších na Zemi po kataklyzmatické sluneční události. Finch žije deset let v podzemním bunkru a vybudoval si vlastní svět, který sdílí se svým psem Goodyearem.

„Finch je sám, ale má toho nejlepšího společníka na světě, psa, kterého vychoval od štěněte,“ vysvětlil Hanks pro stránky bostonherald.com. „Pouto mezi Finchem a Goodyearem je založeno na hluboké potřebě, hluboké lásce a hluboké náklonnosti.“

Bohužel brzy vyjde najevo, že Finch umírá. Své schopnosti přežití však zúročí tím, že vytvoří robota jménem Jeff, který bude jemu i Goodyearu dělat společnost a hlavně se o jeho milovaného psíka postará, až Finch zemře.

„Finch sestrojí robota, kyborga, autonomní, uměle inteligentní stroj, který má nohy, paže, prsty a ruce,“ komentuje to dvojnásobný držitel Oscara. „Jeff má schopnost učit se z obrovského množství informací a dat, v některých případech z vytržených stránek encyklopedií, které dokáže skenovat a učit se. Tak chytrý ten stroj je.“

Robot, co se má naučit žít

S blížící se prudkou bouří se Finch, Jeff a Goodyear vydávají na nebezpečnou cestu do San Francisca. Je to cesta plná výzev a humoru, protože Finch se snaží najít bezpečí pro svou nepravděpodobnou rodinu a zároveň naučit svého androida, co znamená být naživu.

Hanks říká, že si opravdu hodně užil práci se psem hrajicím Goodyeara, který se ve skutečnosti jmenuje Seamus. „Se Seamusem jsme spolu strávili strašně dlouhou dobu. Když si s ním ve filmu hrajeme, tak si opravdu hrajeme,“ usmívá se. „Trenéři mu to nenařídili. Ty scény nejsou nic jiného než pes a já, kteří se opravdu dobře baví.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -