- Reklama -

Robert Downey jr. si zahraje hlavní roli v remaku Hitchcockova filmu Vertigo

Nová verze klasického thrilleru Alfreda Hitchcocka Vertigo z roku 1958 se brzy objeví na plátnech kin. A hlavní role se údajně ujme Robert Downey jr..

- Reklama -

Podle zpráv serveru Deadline.com dalo studio Paramount Pictures produkci remaku filmu Vertigo zelenou a Robert Downey jr. by měl být producentem a možná i představitelem hlavní role posedlého detektiva, kterého kdysi hrál James Stewart.

Bude Vertigo znamenat návrat Downeyho jr.?

Od uvedení jednoho z nejvýdělečnějších filmů v dějinách, snímku Avengers: Endgame, se Robert Downey jr. jako herec držel poměrně stranou. Objevil se vlastně jen v remaku doktora Dolittla z roku 2020, který si ale v pokladnách kin nevedl nijak zvlášť dobře. Podílel se také na produkci zajímavého dokumentu „Sr.“, který je jakousi hercovou poctou jeho otci. Kromě toho se má ještě v červenci objevit v připravovaném filmu Christophera Nolana „Oppenheimer“ po boku Cilliana Murphyho. I přes tato angažmá ale zůstává natáčecí kalendář Roberta Downeyho jr. překvapivě zaplněný volnými dny.

Původní film „Vertigo“ vypráví příběh sanfranciského policejního detektiva Johna „Scottieho“ Fergusona v podání Jamese Stewarta. Ten odchází do důchodu kvůli ochromujícímu strachu z výšek. Poté, co je najat, aby vyšetřil případ manželky svého známého Madeleine (hrála ji Kim Novak), se jí Scottie stane posedlý. Jenže jeho strach ho činí bezmocným, aby ji zachránil, když vyleze na věž španělské misie a zřítí se k zemi.

Jeden z nejoblíběnějších filmů Alfreda Hitchcocka

Remake filmu „Vertigo“ napíše Steven Knight, tvůrce veleúspěšného seriálu „Peaky Blinders„. Knight má na svém kontě také filmy Spencer, Locke a Východní přísliby. Angažmá na Vertigu získal těsně poté, co web variety.com oznámil, že Knighta najali k napsání nových Star Wars poté, co odešli scénáristé Damon Lindelof a Justin Britt-Gibson.

- Reklama -

Původní Vertigo po svém uvedení do kin sklidilo smíšené ohlasy. Brzy se ale stalo jedním z nejoblíbenějších Hitchcockových filmů. V aktuální anketě časopisu Sight & Sound o nejlepší filmy všech dob se umístil dokonce na druhém místě. Fanoušci původního filmu tak budou jistě zvědaví, jak Downey Jr. a Knight uchopí novou, modernější verzi.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -