- Reklama -

Robert Downey jr. si zahraje hlavní roli v remaku Hitchcockova filmu Vertigo

Nová verze klasického thrilleru Alfreda Hitchcocka Vertigo z roku 1958 se brzy objeví na plátnech kin. A hlavní role se údajně ujme Robert Downey jr..

- Reklama -

Podle zpráv serveru Deadline.com dalo studio Paramount Pictures produkci remaku filmu Vertigo zelenou a Robert Downey jr. by měl být producentem a možná i představitelem hlavní role posedlého detektiva, kterého kdysi hrál James Stewart.

Bude Vertigo znamenat návrat Downeyho jr.?

Od uvedení jednoho z nejvýdělečnějších filmů v dějinách, snímku Avengers: Endgame, se Robert Downey jr. jako herec držel poměrně stranou. Objevil se vlastně jen v remaku doktora Dolittla z roku 2020, který si ale v pokladnách kin nevedl nijak zvlášť dobře. Podílel se také na produkci zajímavého dokumentu „Sr.“, který je jakousi hercovou poctou jeho otci. Kromě toho se má ještě v červenci objevit v připravovaném filmu Christophera Nolana „Oppenheimer“ po boku Cilliana Murphyho. I přes tato angažmá ale zůstává natáčecí kalendář Roberta Downeyho jr. překvapivě zaplněný volnými dny.

Původní film „Vertigo“ vypráví příběh sanfranciského policejního detektiva Johna „Scottieho“ Fergusona v podání Jamese Stewarta. Ten odchází do důchodu kvůli ochromujícímu strachu z výšek. Poté, co je najat, aby vyšetřil případ manželky svého známého Madeleine (hrála ji Kim Novak), se jí Scottie stane posedlý. Jenže jeho strach ho činí bezmocným, aby ji zachránil, když vyleze na věž španělské misie a zřítí se k zemi.

Jeden z nejoblíběnějších filmů Alfreda Hitchcocka

Remake filmu „Vertigo“ napíše Steven Knight, tvůrce veleúspěšného seriálu „Peaky Blinders„. Knight má na svém kontě také filmy Spencer, Locke a Východní přísliby. Angažmá na Vertigu získal těsně poté, co web variety.com oznámil, že Knighta najali k napsání nových Star Wars poté, co odešli scénáristé Damon Lindelof a Justin Britt-Gibson.

Původní Vertigo po svém uvedení do kin sklidilo smíšené ohlasy. Brzy se ale stalo jedním z nejoblíbenějších Hitchcockových filmů. V aktuální anketě časopisu Sight & Sound o nejlepší filmy všech dob se umístil dokonce na druhém místě. Fanoušci původního filmu tak budou jistě zvědaví, jak Downey Jr. a Knight uchopí novou, modernější verzi.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -