- Reklama -

Robert Downey jr. si zahraje hlavní roli v remaku Hitchcockova filmu Vertigo

Nová verze klasického thrilleru Alfreda Hitchcocka Vertigo z roku 1958 se brzy objeví na plátnech kin. A hlavní role se údajně ujme Robert Downey jr..

- Reklama -

Podle zpráv serveru Deadline.com dalo studio Paramount Pictures produkci remaku filmu Vertigo zelenou a Robert Downey jr. by měl být producentem a možná i představitelem hlavní role posedlého detektiva, kterého kdysi hrál James Stewart.

Bude Vertigo znamenat návrat Downeyho jr.?

Od uvedení jednoho z nejvýdělečnějších filmů v dějinách, snímku Avengers: Endgame, se Robert Downey jr. jako herec držel poměrně stranou. Objevil se vlastně jen v remaku doktora Dolittla z roku 2020, který si ale v pokladnách kin nevedl nijak zvlášť dobře. Podílel se také na produkci zajímavého dokumentu „Sr.“, který je jakousi hercovou poctou jeho otci. Kromě toho se má ještě v červenci objevit v připravovaném filmu Christophera Nolana „Oppenheimer“ po boku Cilliana Murphyho. I přes tato angažmá ale zůstává natáčecí kalendář Roberta Downeyho jr. překvapivě zaplněný volnými dny.

Původní film „Vertigo“ vypráví příběh sanfranciského policejního detektiva Johna „Scottieho“ Fergusona v podání Jamese Stewarta. Ten odchází do důchodu kvůli ochromujícímu strachu z výšek. Poté, co je najat, aby vyšetřil případ manželky svého známého Madeleine (hrála ji Kim Novak), se jí Scottie stane posedlý. Jenže jeho strach ho činí bezmocným, aby ji zachránil, když vyleze na věž španělské misie a zřítí se k zemi.

Jeden z nejoblíběnějších filmů Alfreda Hitchcocka

Remake filmu „Vertigo“ napíše Steven Knight, tvůrce veleúspěšného seriálu „Peaky Blinders„. Knight má na svém kontě také filmy Spencer, Locke a Východní přísliby. Angažmá na Vertigu získal těsně poté, co web variety.com oznámil, že Knighta najali k napsání nových Star Wars poté, co odešli scénáristé Damon Lindelof a Justin Britt-Gibson.

- Reklama -

Původní Vertigo po svém uvedení do kin sklidilo smíšené ohlasy. Brzy se ale stalo jedním z nejoblíbenějších Hitchcockových filmů. V aktuální anketě časopisu Sight & Sound o nejlepší filmy všech dob se umístil dokonce na druhém místě. Fanoušci původního filmu tak budou jistě zvědaví, jak Downey Jr. a Knight uchopí novou, modernější verzi.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -