- Reklama -

Doc Antle: Jak nakonec dopadl krotitel tygrů se slabostí pro nezletilé dívky?

Doc Antle je hlavní postavou nedávno uveřejněného spin-offu k dokumentární sérii Tiger King. V samostatném dokumentu věnovanému jeho postavě se ukázalo, že měl zneužívat ještě nezletilé dívky a týrat zvířata. Co s ním teď je?

- Reklama -

Doc Antle je antihrdinou třídílného dokumentu, který sleduje život a práci v jeho safari v Myrtle Beach. Jde o silnou podívanou plnou příběhů o týrání a zastrašování zaměstnanců parku.

Doc Antle označil už původní dokument Tiger King za snůšku nesmyslů, připomíná movieweb.com. Podle něj jde o pouhý sled smyšlených událostí.

Doc Antle dnes: Jak skončil samozvaný guru?

Jak ukazuje „Tiger King: The Doc Antle story“, samozvaný guru v televizních rozhovorech dokument o kontroverzním chovateli šelem Joe Exoticovi rád zesměšňoval. Důvod? Více než prostý: dokument vrhal na chovatelské praktiky Doca Antla temný stín pochybností. Vyvoláva otázky, zda je v jeho safari všechno, jak by mělo.

Při vystupování v televizi asi ještě netušil, že nový seriál Netflixu obrátí pozornost na ošetřovatele z jeho zoo. Sebejitota by ho totiž asi opustila… Nový dokument chtěl zjistit, zda je Doc Antle legitimním provozovatelem zoo. Vzhledem k jeho chování totiž vyvstaly úvahy, jestli podobně jako Joe Exotic jenom bezcitně nezneužívá systém a lidskou lásku ke zvířatům.

- Reklama -

Jsem milovník zvířat, brání se Doc Antle

Doc Antle dlouhá léta čelil nejrůznějším obviněním z týrání zvířat ve svém parku. Vlastně téměř celou svou kariéru. Jen ho nikdy neuvěžnili, ani se úřadům nepodařilo usvědčit ho z něčeho nelegálního.

V prohlášení na poslední obvinění uvádí: „Kategoricky popírám jakýkoli čin nebo jednání, které může být považováno za ‚týrání zvířat‘. Celý svůj profesní život jsem strávil prosazováním dobrých životních podmínek a ochrany velkých koček a dalších druhů.“

A ve stejném duchu i pokračuje. „Ke zvířatům, která mám v péči, chovám hlubokou úctu a city. Nikdy bych jim neublížil, ani je nijak netýral,“ říká ve videu uvedeném v posledním díle dokumentu. „Těším se, že před soudem odpovím na tato obvinění a že očistím své dobré jméno.“

Soud nakonec obvinil Antleho i jeho dcery

V roce 2019 safari prověřovalo oddělení Jižná Karolíny pro vymáhání práva, oddělení přírodních zdrojů a policejní oddělení okresu Horry. O rok později úřady oznámily, že Doca vyšetřuje Ministerstvem zemědělství a Ministerstvem spravedlnosti Spojených států amerických. Důvod? Nelegální prodej velkých koček.

V říjnu 2020 Antle obvinila velká porota ve Virginii.

Po několikaměsíčním vyšetřování ho obvinila z trestného činu obchodování s volně žijícími zvířaty a z přestupku týrání zvířat a z porušení zákona o ohrožených druzích.

Případ stále probíhá a Antleho čeká soudní stání v červenci 2022.

Jeho dvě dcery, Tawny Antleová a Tilakam Wattersonová, jsou rovněž obviněné ze stejných přestupků, protože pracovaly pro safari, píše metro.co.uk.

Podle prokurátorů Antle způsobil, že tygři byli přepravováni „krutým, brutálním nebo nelidským způsobem, takže docházelo k jejich mučení nebo zbytečnému utrpení“.

Antle obvinění odmítá.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -