- Reklama -

Doc Antle: Jak nakonec dopadl krotitel tygrů se slabostí pro nezletilé dívky?

Doc Antle je hlavní postavou nedávno uveřejněného spin-offu k dokumentární sérii Tiger King. V samostatném dokumentu věnovanému jeho postavě se ukázalo, že měl zneužívat ještě nezletilé dívky a týrat zvířata. Co s ním teď je?

- Reklama -

Doc Antle je antihrdinou třídílného dokumentu, který sleduje život a práci v jeho safari v Myrtle Beach. Jde o silnou podívanou plnou příběhů o týrání a zastrašování zaměstnanců parku.

Doc Antle označil už původní dokument Tiger King za snůšku nesmyslů, připomíná movieweb.com. Podle něj jde o pouhý sled smyšlených událostí.

Doc Antle dnes: Jak skončil samozvaný guru?

Jak ukazuje „Tiger King: The Doc Antle story“, samozvaný guru v televizních rozhovorech dokument o kontroverzním chovateli šelem Joe Exoticovi rád zesměšňoval. Důvod? Více než prostý: dokument vrhal na chovatelské praktiky Doca Antla temný stín pochybností. Vyvoláva otázky, zda je v jeho safari všechno, jak by mělo.

Při vystupování v televizi asi ještě netušil, že nový seriál Netflixu obrátí pozornost na ošetřovatele z jeho zoo. Sebejitota by ho totiž asi opustila… Nový dokument chtěl zjistit, zda je Doc Antle legitimním provozovatelem zoo. Vzhledem k jeho chování totiž vyvstaly úvahy, jestli podobně jako Joe Exotic jenom bezcitně nezneužívá systém a lidskou lásku ke zvířatům.

- Reklama -

Jsem milovník zvířat, brání se Doc Antle

Doc Antle dlouhá léta čelil nejrůznějším obviněním z týrání zvířat ve svém parku. Vlastně téměř celou svou kariéru. Jen ho nikdy neuvěžnili, ani se úřadům nepodařilo usvědčit ho z něčeho nelegálního.

V prohlášení na poslední obvinění uvádí: „Kategoricky popírám jakýkoli čin nebo jednání, které může být považováno za ‚týrání zvířat‘. Celý svůj profesní život jsem strávil prosazováním dobrých životních podmínek a ochrany velkých koček a dalších druhů.“

A ve stejném duchu i pokračuje. „Ke zvířatům, která mám v péči, chovám hlubokou úctu a city. Nikdy bych jim neublížil, ani je nijak netýral,“ říká ve videu uvedeném v posledním díle dokumentu. „Těším se, že před soudem odpovím na tato obvinění a že očistím své dobré jméno.“

Soud nakonec obvinil Antleho i jeho dcery

V roce 2019 safari prověřovalo oddělení Jižná Karolíny pro vymáhání práva, oddělení přírodních zdrojů a policejní oddělení okresu Horry. O rok později úřady oznámily, že Doca vyšetřuje Ministerstvem zemědělství a Ministerstvem spravedlnosti Spojených států amerických. Důvod? Nelegální prodej velkých koček.

V říjnu 2020 Antle obvinila velká porota ve Virginii.

Po několikaměsíčním vyšetřování ho obvinila z trestného činu obchodování s volně žijícími zvířaty a z přestupku týrání zvířat a z porušení zákona o ohrožených druzích.

Případ stále probíhá a Antleho čeká soudní stání v červenci 2022.

Jeho dvě dcery, Tawny Antleová a Tilakam Wattersonová, jsou rovněž obviněné ze stejných přestupků, protože pracovaly pro safari, píše metro.co.uk.

Podle prokurátorů Antle způsobil, že tygři byli přepravováni „krutým, brutálním nebo nelidským způsobem, takže docházelo k jejich mučení nebo zbytečnému utrpení“.

Antle obvinění odmítá.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -