- Reklama -

Doc Antle: Jak nakonec dopadl krotitel tygrů se slabostí pro nezletilé dívky?

Doc Antle je hlavní postavou nedávno uveřejněného spin-offu k dokumentární sérii Tiger King. V samostatném dokumentu věnovanému jeho postavě se ukázalo, že měl zneužívat ještě nezletilé dívky a týrat zvířata. Co s ním teď je?

- Reklama -

Doc Antle je antihrdinou třídílného dokumentu, který sleduje život a práci v jeho safari v Myrtle Beach. Jde o silnou podívanou plnou příběhů o týrání a zastrašování zaměstnanců parku.

Doc Antle označil už původní dokument Tiger King za snůšku nesmyslů, připomíná movieweb.com. Podle něj jde o pouhý sled smyšlených událostí.

Doc Antle dnes: Jak skončil samozvaný guru?

Jak ukazuje „Tiger King: The Doc Antle story“, samozvaný guru v televizních rozhovorech dokument o kontroverzním chovateli šelem Joe Exoticovi rád zesměšňoval. Důvod? Více než prostý: dokument vrhal na chovatelské praktiky Doca Antla temný stín pochybností. Vyvoláva otázky, zda je v jeho safari všechno, jak by mělo.

Při vystupování v televizi asi ještě netušil, že nový seriál Netflixu obrátí pozornost na ošetřovatele z jeho zoo. Sebejitota by ho totiž asi opustila… Nový dokument chtěl zjistit, zda je Doc Antle legitimním provozovatelem zoo. Vzhledem k jeho chování totiž vyvstaly úvahy, jestli podobně jako Joe Exotic jenom bezcitně nezneužívá systém a lidskou lásku ke zvířatům.

Jsem milovník zvířat, brání se Doc Antle

Doc Antle dlouhá léta čelil nejrůznějším obviněním z týrání zvířat ve svém parku. Vlastně téměř celou svou kariéru. Jen ho nikdy neuvěžnili, ani se úřadům nepodařilo usvědčit ho z něčeho nelegálního.

V prohlášení na poslední obvinění uvádí: „Kategoricky popírám jakýkoli čin nebo jednání, které může být považováno za ‚týrání zvířat‘. Celý svůj profesní život jsem strávil prosazováním dobrých životních podmínek a ochrany velkých koček a dalších druhů.“

A ve stejném duchu i pokračuje. „Ke zvířatům, která mám v péči, chovám hlubokou úctu a city. Nikdy bych jim neublížil, ani je nijak netýral,“ říká ve videu uvedeném v posledním díle dokumentu. „Těším se, že před soudem odpovím na tato obvinění a že očistím své dobré jméno.“

Soud nakonec obvinil Antleho i jeho dcery

V roce 2019 safari prověřovalo oddělení Jižná Karolíny pro vymáhání práva, oddělení přírodních zdrojů a policejní oddělení okresu Horry. O rok později úřady oznámily, že Doca vyšetřuje Ministerstvem zemědělství a Ministerstvem spravedlnosti Spojených států amerických. Důvod? Nelegální prodej velkých koček.

V říjnu 2020 Antle obvinila velká porota ve Virginii.

Po několikaměsíčním vyšetřování ho obvinila z trestného činu obchodování s volně žijícími zvířaty a z přestupku týrání zvířat a z porušení zákona o ohrožených druzích.

Případ stále probíhá a Antleho čeká soudní stání v červenci 2022.

Jeho dvě dcery, Tawny Antleová a Tilakam Wattersonová, jsou rovněž obviněné ze stejných přestupků, protože pracovaly pro safari, píše metro.co.uk.

Podle prokurátorů Antle způsobil, že tygři byli přepravováni „krutým, brutálním nebo nelidským způsobem, takže docházelo k jejich mučení nebo zbytečnému utrpení“.

Antle obvinění odmítá.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -