- Reklama -

Felix Krammerer z filmu Na západní frontě klid promluvil o extrémní náročnosti natáčení

Dnes na Netflix vstoupil německý válečný film Na západní frontě klid podle slavného románu Ericha Maria Remarquea, ve kterém hraje hlavní roli Paula Baümera divadelní herec Felix Krammerer. Ten přiznal, že natáčení filmu z první světové války bylo více než vyčerpávající.

- Reklama -

Herec Felix Krammerer čím dál razantněji vstupuje do podvědomí televizních diváků. Před nedávnem zazářil v novém zpracování císařovny Sissi – seriálu Císařovna – a nyní září ve válečném dramatu Na západní frontě klid. Jak přiznává, v rámci přípravy na roli si musel příběh knihy oživit.

„Bohužel jsem knihu ve škole neměl a četl jsem ji až během studia, prostě ze zájmu. Tehdy jsem ji však spíše přelétl,“ přiznal Krammerer v rozhovoru pro netflixwoche.de. „V rámci přípravy na film jsem si knihu znovu pečlivě přečetl a zhlédl jsem i obě filmové verze. A docela mě to odrovnalo. Poté jsem potřeboval trochu času, abych to zpracoval.“

Současnost celého tématu, zvláště s přihlédnutím k současné situace na Ukrajině, herce až trochu děsí. „Vidíme, že téma neztrácí na aktuálnosti. Skoro by se mohlo zdát, že se stává stále aktuálnějším. Ale válka probíhala po celá ta léta. Možná bychom si měli položit otázku: Co ještě musíme udělat, abychom si navzájem nerozbili hlavy?“ ptá se.

Stačila mu totiž i jen pouhá příprava na náročnou roli, aby si rychle uvědomil, jaké hrůzy přináší válka.

- Reklama -

Desítky kilometrů se zátěžovou vestou jako trénink nestačily

„Měl jsem trenéra dialektu, hereckého trenéra a pracoval jsem s trenérem zbraní,“ popsal připravu na roli vojáka z první světové války. „Protože jsem věděl, že to bude i fyzicky velmi náročné, chodil jsem po dobu čtyř měsíců třikrát týdně běhat desetikilometrový běh s desetikilovou zátěžovou vestou, která simulovala vybavení.“

Běhání se zátěžovou vestou se nakonec ukázalo být jen slabým odvarem toho, co Krammerera čekalo ve skutečnosti. „Bylo to ode mě příliš optimistické. Když jsme totiž po natáčecím dni poprvé zvážili kostýmy – plné bláta a mokra – zjistili jsme, že váží 45 kilo. A běháte s nimi 14 hodin denně,“ přiblížil, jak moc dostal při natáčení zabrat.

My šli do hotelu, vojáci nemohli, uvědomuje si Felix Krammerer

„Vše, co ve filmu vypadá vyčerpávající, bylo skutečně vyčerpávající. Byli jsme opravdu na konci sil. Vše bylo mokré a špinavé, všechno drhne, ruce jsme měli odřené, stejně tak paže. Všechno je roztrhané, protože hlína a zrnka písku všechno poškrábou. Teplota: Vždy mezi čtyřmi a deseti stupni. Ale, a to je třeba opakovat, prostě jsme se pak vrátili do hotelu a objednali si něco dobrého k jídlu. Protože hrajeme hru na fikci. Tehdy a v posledních letech to lidé nedokázali,“ připomněl v rozhovoru pro stránky prisma.de.

Stejně jako knižní hrdina si tak Felix Krammerer uvědomil, že dokázat cokoli válečným tažením, je holý nesmysl, který jen stojí život a síly mnoha lidí. Možná i díky tomu je jeho Pavel Baümer ve snímku Na západní frontě klid tak přesvědčivý…

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -