- Reklama -

Felix Krammerer z filmu Na západní frontě klid promluvil o extrémní náročnosti natáčení

Dnes na Netflix vstoupil německý válečný film Na západní frontě klid podle slavného románu Ericha Maria Remarquea, ve kterém hraje hlavní roli Paula Baümera divadelní herec Felix Krammerer. Ten přiznal, že natáčení filmu z první světové války bylo více než vyčerpávající.

- Reklama -

Herec Felix Krammerer čím dál razantněji vstupuje do podvědomí televizních diváků. Před nedávnem zazářil v novém zpracování císařovny Sissi – seriálu Císařovna – a nyní září ve válečném dramatu Na západní frontě klid. Jak přiznává, v rámci přípravy na roli si musel příběh knihy oživit.

„Bohužel jsem knihu ve škole neměl a četl jsem ji až během studia, prostě ze zájmu. Tehdy jsem ji však spíše přelétl,“ přiznal Krammerer v rozhovoru pro netflixwoche.de. „V rámci přípravy na film jsem si knihu znovu pečlivě přečetl a zhlédl jsem i obě filmové verze. A docela mě to odrovnalo. Poté jsem potřeboval trochu času, abych to zpracoval.“

Současnost celého tématu, zvláště s přihlédnutím k současné situace na Ukrajině, herce až trochu děsí. „Vidíme, že téma neztrácí na aktuálnosti. Skoro by se mohlo zdát, že se stává stále aktuálnějším. Ale válka probíhala po celá ta léta. Možná bychom si měli položit otázku: Co ještě musíme udělat, abychom si navzájem nerozbili hlavy?“ ptá se.

Stačila mu totiž i jen pouhá příprava na náročnou roli, aby si rychle uvědomil, jaké hrůzy přináší válka.

- Reklama -

Desítky kilometrů se zátěžovou vestou jako trénink nestačily

„Měl jsem trenéra dialektu, hereckého trenéra a pracoval jsem s trenérem zbraní,“ popsal připravu na roli vojáka z první světové války. „Protože jsem věděl, že to bude i fyzicky velmi náročné, chodil jsem po dobu čtyř měsíců třikrát týdně běhat desetikilometrový běh s desetikilovou zátěžovou vestou, která simulovala vybavení.“

Běhání se zátěžovou vestou se nakonec ukázalo být jen slabým odvarem toho, co Krammerera čekalo ve skutečnosti. „Bylo to ode mě příliš optimistické. Když jsme totiž po natáčecím dni poprvé zvážili kostýmy – plné bláta a mokra – zjistili jsme, že váží 45 kilo. A běháte s nimi 14 hodin denně,“ přiblížil, jak moc dostal při natáčení zabrat.

My šli do hotelu, vojáci nemohli, uvědomuje si Felix Krammerer

„Vše, co ve filmu vypadá vyčerpávající, bylo skutečně vyčerpávající. Byli jsme opravdu na konci sil. Vše bylo mokré a špinavé, všechno drhne, ruce jsme měli odřené, stejně tak paže. Všechno je roztrhané, protože hlína a zrnka písku všechno poškrábou. Teplota: Vždy mezi čtyřmi a deseti stupni. Ale, a to je třeba opakovat, prostě jsme se pak vrátili do hotelu a objednali si něco dobrého k jídlu. Protože hrajeme hru na fikci. Tehdy a v posledních letech to lidé nedokázali,“ připomněl v rozhovoru pro stránky prisma.de.

Stejně jako knižní hrdina si tak Felix Krammerer uvědomil, že dokázat cokoli válečným tažením, je holý nesmysl, který jen stojí život a síly mnoha lidí. Možná i díky tomu je jeho Pavel Baümer ve snímku Na západní frontě klid tak přesvědčivý…

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -