- Reklama -

Felix Krammerer z filmu Na západní frontě klid promluvil o extrémní náročnosti natáčení

Dnes na Netflix vstoupil německý válečný film Na západní frontě klid podle slavného románu Ericha Maria Remarquea, ve kterém hraje hlavní roli Paula Baümera divadelní herec Felix Krammerer. Ten přiznal, že natáčení filmu z první světové války bylo více než vyčerpávající.

- Reklama -

Herec Felix Krammerer čím dál razantněji vstupuje do podvědomí televizních diváků. Před nedávnem zazářil v novém zpracování císařovny Sissi – seriálu Císařovna – a nyní září ve válečném dramatu Na západní frontě klid. Jak přiznává, v rámci přípravy na roli si musel příběh knihy oživit.

„Bohužel jsem knihu ve škole neměl a četl jsem ji až během studia, prostě ze zájmu. Tehdy jsem ji však spíše přelétl,“ přiznal Krammerer v rozhovoru pro netflixwoche.de. „V rámci přípravy na film jsem si knihu znovu pečlivě přečetl a zhlédl jsem i obě filmové verze. A docela mě to odrovnalo. Poté jsem potřeboval trochu času, abych to zpracoval.“

Současnost celého tématu, zvláště s přihlédnutím k současné situace na Ukrajině, herce až trochu děsí. „Vidíme, že téma neztrácí na aktuálnosti. Skoro by se mohlo zdát, že se stává stále aktuálnějším. Ale válka probíhala po celá ta léta. Možná bychom si měli položit otázku: Co ještě musíme udělat, abychom si navzájem nerozbili hlavy?“ ptá se.

Stačila mu totiž i jen pouhá příprava na náročnou roli, aby si rychle uvědomil, jaké hrůzy přináší válka.

Desítky kilometrů se zátěžovou vestou jako trénink nestačily

„Měl jsem trenéra dialektu, hereckého trenéra a pracoval jsem s trenérem zbraní,“ popsal připravu na roli vojáka z první světové války. „Protože jsem věděl, že to bude i fyzicky velmi náročné, chodil jsem po dobu čtyř měsíců třikrát týdně běhat desetikilometrový běh s desetikilovou zátěžovou vestou, která simulovala vybavení.“

Běhání se zátěžovou vestou se nakonec ukázalo být jen slabým odvarem toho, co Krammerera čekalo ve skutečnosti. „Bylo to ode mě příliš optimistické. Když jsme totiž po natáčecím dni poprvé zvážili kostýmy – plné bláta a mokra – zjistili jsme, že váží 45 kilo. A běháte s nimi 14 hodin denně,“ přiblížil, jak moc dostal při natáčení zabrat.

My šli do hotelu, vojáci nemohli, uvědomuje si Felix Krammerer

„Vše, co ve filmu vypadá vyčerpávající, bylo skutečně vyčerpávající. Byli jsme opravdu na konci sil. Vše bylo mokré a špinavé, všechno drhne, ruce jsme měli odřené, stejně tak paže. Všechno je roztrhané, protože hlína a zrnka písku všechno poškrábou. Teplota: Vždy mezi čtyřmi a deseti stupni. Ale, a to je třeba opakovat, prostě jsme se pak vrátili do hotelu a objednali si něco dobrého k jídlu. Protože hrajeme hru na fikci. Tehdy a v posledních letech to lidé nedokázali,“ připomněl v rozhovoru pro stránky prisma.de.

Stejně jako knižní hrdina si tak Felix Krammerer uvědomil, že dokázat cokoli válečným tažením, je holý nesmysl, který jen stojí život a síly mnoha lidí. Možná i díky tomu je jeho Pavel Baümer ve snímku Na západní frontě klid tak přesvědčivý…

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -