- Reklama -

Felix Krammerer z filmu Na západní frontě klid promluvil o extrémní náročnosti natáčení

Dnes na Netflix vstoupil německý válečný film Na západní frontě klid podle slavného románu Ericha Maria Remarquea, ve kterém hraje hlavní roli Paula Baümera divadelní herec Felix Krammerer. Ten přiznal, že natáčení filmu z první světové války bylo více než vyčerpávající.

- Reklama -

Herec Felix Krammerer čím dál razantněji vstupuje do podvědomí televizních diváků. Před nedávnem zazářil v novém zpracování císařovny Sissi – seriálu Císařovna – a nyní září ve válečném dramatu Na západní frontě klid. Jak přiznává, v rámci přípravy na roli si musel příběh knihy oživit.

„Bohužel jsem knihu ve škole neměl a četl jsem ji až během studia, prostě ze zájmu. Tehdy jsem ji však spíše přelétl,“ přiznal Krammerer v rozhovoru pro netflixwoche.de. „V rámci přípravy na film jsem si knihu znovu pečlivě přečetl a zhlédl jsem i obě filmové verze. A docela mě to odrovnalo. Poté jsem potřeboval trochu času, abych to zpracoval.“

Současnost celého tématu, zvláště s přihlédnutím k současné situace na Ukrajině, herce až trochu děsí. „Vidíme, že téma neztrácí na aktuálnosti. Skoro by se mohlo zdát, že se stává stále aktuálnějším. Ale válka probíhala po celá ta léta. Možná bychom si měli položit otázku: Co ještě musíme udělat, abychom si navzájem nerozbili hlavy?“ ptá se.

Stačila mu totiž i jen pouhá příprava na náročnou roli, aby si rychle uvědomil, jaké hrůzy přináší válka.

- Reklama -

Desítky kilometrů se zátěžovou vestou jako trénink nestačily

„Měl jsem trenéra dialektu, hereckého trenéra a pracoval jsem s trenérem zbraní,“ popsal připravu na roli vojáka z první světové války. „Protože jsem věděl, že to bude i fyzicky velmi náročné, chodil jsem po dobu čtyř měsíců třikrát týdně běhat desetikilometrový běh s desetikilovou zátěžovou vestou, která simulovala vybavení.“

Běhání se zátěžovou vestou se nakonec ukázalo být jen slabým odvarem toho, co Krammerera čekalo ve skutečnosti. „Bylo to ode mě příliš optimistické. Když jsme totiž po natáčecím dni poprvé zvážili kostýmy – plné bláta a mokra – zjistili jsme, že váží 45 kilo. A běháte s nimi 14 hodin denně,“ přiblížil, jak moc dostal při natáčení zabrat.

My šli do hotelu, vojáci nemohli, uvědomuje si Felix Krammerer

„Vše, co ve filmu vypadá vyčerpávající, bylo skutečně vyčerpávající. Byli jsme opravdu na konci sil. Vše bylo mokré a špinavé, všechno drhne, ruce jsme měli odřené, stejně tak paže. Všechno je roztrhané, protože hlína a zrnka písku všechno poškrábou. Teplota: Vždy mezi čtyřmi a deseti stupni. Ale, a to je třeba opakovat, prostě jsme se pak vrátili do hotelu a objednali si něco dobrého k jídlu. Protože hrajeme hru na fikci. Tehdy a v posledních letech to lidé nedokázali,“ připomněl v rozhovoru pro stránky prisma.de.

Stejně jako knižní hrdina si tak Felix Krammerer uvědomil, že dokázat cokoli válečným tažením, je holý nesmysl, který jen stojí život a síly mnoha lidí. Možná i díky tomu je jeho Pavel Baümer ve snímku Na západní frontě klid tak přesvědčivý…

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -