- Reklama -

Harrison Ford je nadšený technikou omlazování obličeje v nadcházejícím filmu o Indiana Jonesovi

Harrison Ford se vrací jako Indiana Jones v nadcházejícím filmu "Indiana Jones a disk osudu". Film začíná retrospektivní scénou odehrávající se v roce 1944, v níž tvůrci použili technologii odstraňující stárnutí, která Fordovi digitálně ubrala 35 let. Přes počáteční skepsi Ford označuje technologii za "fantastickou".

- Reklama -

Až film Indiana Jones a disk osudu vstoupí letos v létě do kin, uplyne více než 50 let od doby, kdy Harrison Ford poprvé oživil Indiana Jonese ve filmu „Dobyvatelé ztracené archy“. Fanoušci se však s mladým Indiana Jonesem ještě nemusí loučit. Úvodní scéna nového filmu je totiž retrospektivní a odehrává se v roce 1944, píše digitalspy.com. Tvůrčí tým filmu proto použil technologii pro odstranění stárnutí, aby Fordovi digitálně ubral 35 let.

Omlazený Indiana Jones bude jako skutečný

Producentka a prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedyová má za to, že použití takzvané de-aging technologie přenese fanoušky do časů prvních dobrodružství Indiany Jonese.

„Doufám, že ačkoli se o tom bude mluvit v souvislosti s technologií, vy se na to prostě podíváte a řeknete si: ‚Panebože, oni prostě našli nové záběry mladého Indyho. Tohle natočili před 40 lety,'“ řekla Kennedyová stránkám indiewire.com. „Vrhneme vás do dobrodružství, do něčeho, co Indy hledá, a okamžitě máte ten pocit: ‚Jsem ve filmu o Indiana Jonesovi‘.“

Harrison Ford popsal proces omlazování

Technologie filmového omlazování je nová a inovativní technika, takže je jasné, že z představ téměř osmdesátiletého muže vydávajícího se za o polovinu mladšího byli fanoušci zpočátku pochopitelně rozpačití. Ford netají, že do téhle skupiny patřil také. Nyní je však fanouškem omlazovacího procesu. Nedávno vystoupil v pořadu „The Late Show with Stephen Colbert“ a promluvil o technologii odstraňování stárnutí použité ve filmu.

- Reklama -

„To je můj skutečný obličej v tom věku,“ komentoval Ford omlazené záběry. „Mají na to program umělé inteligence. Dokáže projít každou stopu filmu, který Lucasfilm vlastní. Protože jsem pro ně natočil několik filmů, mají všechny tyto záběry, včetně filmů, které nebyly vydané. Mohli z nich vydolovat, odkud přichází světlo, výraz. Ale je to můj skutečný obličej. Mám přitom po obličeji malé černé tečky, odříkávám text a oni to udělají. Je to fantastické.“

Navzdory počáteční skepsi je tak Ford přesvědčený, že úvodní scéna filmu bude mít u fanoušků úspěch. Díky moderní technologii totiž všichni ještě jednou uvidí mladého Indiana Jonese v akci. A určitě to bude nezapomenutelný zážitek.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -