- Reklama -

1923 2. série: Návrat synovce Spencera. Co prozradil jeho představitel?

Složitá časová osa Yellowstonu se v prequelu s Harrisonem Fordem a Helen Mirrenovou v hlavních rolích odehrává v roce 1923. Co přinese 2. série tohoto úspěšného seriálu?

- Reklama -

Příběh rodiny Duttonových ze světa seriálu Yellowstone působí jako velmi složitá skládačka. Zdá se to jako jednoduchý příběh o kovbojích a životě na ranči. Jenže tvůrce Taylor Sheridan k němu upletl síť prequelů, sequelů a spin-offů, ve kterých se diváci jen těžko orientují. Kolik je vlastně seriálů kolem Yellowstone? V první řadě tu máme omezený prequelový seriál 1883. Pak zatím ještě stále chystaný spinoff 6666. A nakonec aktuální prequel 1923 s Harrisonem Fordem a Helen Mirren. Ke všem kouskům příběhu a členům rančerské rodiny se přitom přistupuje stejně vážně jako k rodokmenu seriálu Hra o trůny.

O čem je seriál 1923?

V nejnovějším přírůstku celé ságy sleduje seriál 1923 Duttony v bouřlivém období hladomoru, hospodářské krize a lovu velké zvěře v Africe. Prequel je jakási předehra k hlavnímu dílu – seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Seriál 1923 je ale zároveň jakýsi pseudonásledek událostí z dalšího prequelu nazvaného 1883, což je období, ve kterém se odehrává. Děj příběhu rodiny Duttonových je ale tak hustý a složitý, že i tvůrce Taylor Sheridan přiznal, že rozplést historii rodiny v Montaně může trvat v seriálu 1923 ještě dvě další série.

První řada seriálu přinesla Duttonovým jen problémy

(Upozornění: článek v dalším textu obsahuje spoilery 1. řady seriálu 1923)

Po strhujícím finále první řady seriálu 1923 se seriál rychle dočkal obnovení pro druhou řadu. V první řadě se Jacob Dutton v podání Harrisona Forda zotavoval z útoku pasáka ovcí Bannera Creightona. Cara Duttonová přitom prosila svého synovce Spencera, aby se vrátil domů a bránil rodinný ranč. Došlo však k tragédii. Při útoku byl zabit John Dutton starší a Spencerova nová manželka Alexandra je od něj odtržena po souboji se svým bývalým snoubencem.

- Reklama -

Mezitím se Duttonovi potýkají s finančními problémy. Bojují totiž proti Whitfieldovým silám a jejich banka jim odmítá pomoci v kruté zimě.

Dvě verze vracejícího se synovce

S výhledem na druhou sezónu tak Duttonovi zoufale potřebují Spencerův návrat. Zima rodinu nesmírně finančně zatěžuje, a navíc nemají dostatek mužů, aby mohli bojovat proti Whitfeldovým silám. Spencer naštěstí přijde. Jeho příběh je prý „v podstatě Homérova Odyssea a cesta hrdiny“ a očekává se, že jeho návrat bude hodně výbušný. „Muž, kterého potkáme v prvním díle druhé série, je mnohem jiný než ten, kterého uvidíme na konci této série,“ přiznal Spencerův představitel Brandon Sklenar webu Esquire.com. „Bude vzrušující proniknout do této nové verze Spencera,“ dodal.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -