- Reklama -

1923 2. série: Návrat synovce Spencera. Co prozradil jeho představitel?

Složitá časová osa Yellowstonu se v prequelu s Harrisonem Fordem a Helen Mirrenovou v hlavních rolích odehrává v roce 1923. Co přinese 2. série tohoto úspěšného seriálu?

- Reklama -

Příběh rodiny Duttonových ze světa seriálu Yellowstone působí jako velmi složitá skládačka. Zdá se to jako jednoduchý příběh o kovbojích a životě na ranči. Jenže tvůrce Taylor Sheridan k němu upletl síť prequelů, sequelů a spin-offů, ve kterých se diváci jen těžko orientují. Kolik je vlastně seriálů kolem Yellowstone? V první řadě tu máme omezený prequelový seriál 1883. Pak zatím ještě stále chystaný spinoff 6666. A nakonec aktuální prequel 1923 s Harrisonem Fordem a Helen Mirren. Ke všem kouskům příběhu a členům rančerské rodiny se přitom přistupuje stejně vážně jako k rodokmenu seriálu Hra o trůny.

O čem je seriál 1923?

V nejnovějším přírůstku celé ságy sleduje seriál 1923 Duttony v bouřlivém období hladomoru, hospodářské krize a lovu velké zvěře v Africe. Prequel je jakási předehra k hlavnímu dílu – seriálu Yellowstone s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Seriál 1923 je ale zároveň jakýsi pseudonásledek událostí z dalšího prequelu nazvaného 1883, což je období, ve kterém se odehrává. Děj příběhu rodiny Duttonových je ale tak hustý a složitý, že i tvůrce Taylor Sheridan přiznal, že rozplést historii rodiny v Montaně může trvat v seriálu 1923 ještě dvě další série.

První řada seriálu přinesla Duttonovým jen problémy

(Upozornění: článek v dalším textu obsahuje spoilery 1. řady seriálu 1923)

Po strhujícím finále první řady seriálu 1923 se seriál rychle dočkal obnovení pro druhou řadu. V první řadě se Jacob Dutton v podání Harrisona Forda zotavoval z útoku pasáka ovcí Bannera Creightona. Cara Duttonová přitom prosila svého synovce Spencera, aby se vrátil domů a bránil rodinný ranč. Došlo však k tragédii. Při útoku byl zabit John Dutton starší a Spencerova nová manželka Alexandra je od něj odtržena po souboji se svým bývalým snoubencem.

- Reklama -

Mezitím se Duttonovi potýkají s finančními problémy. Bojují totiž proti Whitfieldovým silám a jejich banka jim odmítá pomoci v kruté zimě.

Dvě verze vracejícího se synovce

S výhledem na druhou sezónu tak Duttonovi zoufale potřebují Spencerův návrat. Zima rodinu nesmírně finančně zatěžuje, a navíc nemají dostatek mužů, aby mohli bojovat proti Whitfeldovým silám. Spencer naštěstí přijde. Jeho příběh je prý „v podstatě Homérova Odyssea a cesta hrdiny“ a očekává se, že jeho návrat bude hodně výbušný. „Muž, kterého potkáme v prvním díle druhé série, je mnohem jiný než ten, kterého uvidíme na konci této série,“ přiznal Spencerův představitel Brandon Sklenar webu Esquire.com. „Bude vzrušující proniknout do této nové verze Spencera,“ dodal.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -