- Reklama -

Jenna Ortega září jako Wednesday Addamsová: Při natáčení strašila svou předchůdkyni

Jenna Ortega hraje hlavní roli v seriálu Wednesday, ve kterém Netflix a režisér Tim Burton po 30 letech oživili legendární Addamsovu rodinu.

- Reklama -

V novém seriálu Wednesday Addamsová (hraje ji Jenna Ortega) navštěvuje Akademii Nikdyvíc a zároveň se snaží odhalit pravdu o řadě podezřelých úmrtí v nedalekém městě. Ortegu doplňuje Catherine Zeta-Jonesová jako Morticia Addamsová, Luis Guzmán hraje Gomeze Addamse, Fred Armisen strýčka Festera a Isaac Ordonez Pugsleyho Addamse.

Obsazení Jenny Ortegy do role Wednesday je klíčovým momentem v její kariéře. Nejen proto, že jde o její první projekt, kde hraje hlavní ženskou hlavní roli, ale také proto, že ji role posouvá na hranici jejích hereckých možností. S rozvojem svého hereckého umění si Ortega stále více uvědomuje své fyzické i psychické limity.

„Naučila jsem se [používat] svůj hlas způsobem, který jsem nikdy předtím nemusela,“ přiznala Ortega pro refinery29.com.

Dlouhé hledání nové podoby Wednesday

Získala však i další zkušenosti. Kvůli některým specifickým pokynům režiséra Jenna Ortega přiznala, že ztvárnit každý den ikonickou Wednesday Addamsovou pro novou temnou minisérii společnosti Netflix bylo poměrně obtížné.

- Reklama -

Bohužel Timovi a týmu kostymérů a kadeřníků trvalo nějakou dobu, než se rozhodli pro ideální komplet a účes, což herečce zážitky ze zákulisí dost ztížilo. „Tým chtěl na Wednesday udělat něco jiného, a tak mi při testování dali zabrat. Nejdřív jsem měla špičatou ofinu a delší copánky,“ vysvětlila Jenna pro Netflix. „Po celou dobu seriálu mám zadní část krku oholenou, aby byla linie vlasů dokonalá.“

Tim chtěl pro Jennino o něco starší ztvárnění Wednesday něco změnit, protože dřívější iterace postavy se spíše držely přímočarého copánkového stylu, píše express.co.uk. „Tři hodiny zkoušeli jednu sadu příčesků za druhou, prostě pořád dokola,“ pokračovala.

Jenna Ortega při natáčení strašila Christinu Ricciovou

Kromě toho si ale Jenna Ortega natáčení vyloženě užívala. Ve stylu Wednesday, kterou hraje. Přiznala, že když se na place poprvé setkala s Christinou Ricciovou, naprosto ji vyděsila. Ricciová, která Wednesday ztvárnila ve filmech z 90. let, je nečekanou členkou hereckého obsazení seriálu. A rychle poznala, že v Orteze našli tvůrci více než dobrou náhradu.

Herečka podle yahoo.com přiznala, že ji setkání s Ricciovou připadalo od začátku zvláštní, protože ztvárňuje stejnou roli jako Ricciová před 30 lety. Ortega tak na tohle téma zlověstně vtipkovala a Ricciová si prý vůbec nebyla jistá, jak reagovat.

„Někdy jsem něco řekla jako vtip a myslím, že mám velmi černý smysl pro humor, a ona řekla: ‚Ehm, to je hodně temné‘,“ přiznala herečka v Show Jimmyho Kimmela.

Neuvěřitelný talent, říká o nástupkyni Ricciová

Nakonec si prý ale se svou předchůdkyní rozuměla. „Ona je miláček. Kdyby nebyla tak velkorysá a profesionální a působivá jako osobnost, asi by to nevzala… Ale myslím, že jsem se nakonec dokázala během prvních pár dní vzpamatovat,“ dodala Ortega.

Ortega na Ricciovou zjevně zapůsobila, protože ta o herečce mluví jako o „neuveřitelném“ talentu. Její role v seriálu Wednesday jí dává za pravdu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -