- Reklama -

Jenna Ortega září jako Wednesday Addamsová: Při natáčení strašila svou předchůdkyni

Jenna Ortega hraje hlavní roli v seriálu Wednesday, ve kterém Netflix a režisér Tim Burton po 30 letech oživili legendární Addamsovu rodinu.

- Reklama -

V novém seriálu Wednesday Addamsová (hraje ji Jenna Ortega) navštěvuje Akademii Nikdyvíc a zároveň se snaží odhalit pravdu o řadě podezřelých úmrtí v nedalekém městě. Ortegu doplňuje Catherine Zeta-Jonesová jako Morticia Addamsová, Luis Guzmán hraje Gomeze Addamse, Fred Armisen strýčka Festera a Isaac Ordonez Pugsleyho Addamse.

Obsazení Jenny Ortegy do role Wednesday je klíčovým momentem v její kariéře. Nejen proto, že jde o její první projekt, kde hraje hlavní ženskou hlavní roli, ale také proto, že ji role posouvá na hranici jejích hereckých možností. S rozvojem svého hereckého umění si Ortega stále více uvědomuje své fyzické i psychické limity.

„Naučila jsem se [používat] svůj hlas způsobem, který jsem nikdy předtím nemusela,“ přiznala Ortega pro refinery29.com.

Dlouhé hledání nové podoby Wednesday

Získala však i další zkušenosti. Kvůli některým specifickým pokynům režiséra Jenna Ortega přiznala, že ztvárnit každý den ikonickou Wednesday Addamsovou pro novou temnou minisérii společnosti Netflix bylo poměrně obtížné.

- Reklama -

Bohužel Timovi a týmu kostymérů a kadeřníků trvalo nějakou dobu, než se rozhodli pro ideální komplet a účes, což herečce zážitky ze zákulisí dost ztížilo. „Tým chtěl na Wednesday udělat něco jiného, a tak mi při testování dali zabrat. Nejdřív jsem měla špičatou ofinu a delší copánky,“ vysvětlila Jenna pro Netflix. „Po celou dobu seriálu mám zadní část krku oholenou, aby byla linie vlasů dokonalá.“

Tim chtěl pro Jennino o něco starší ztvárnění Wednesday něco změnit, protože dřívější iterace postavy se spíše držely přímočarého copánkového stylu, píše express.co.uk. „Tři hodiny zkoušeli jednu sadu příčesků za druhou, prostě pořád dokola,“ pokračovala.

Jenna Ortega při natáčení strašila Christinu Ricciovou

Kromě toho si ale Jenna Ortega natáčení vyloženě užívala. Ve stylu Wednesday, kterou hraje. Přiznala, že když se na place poprvé setkala s Christinou Ricciovou, naprosto ji vyděsila. Ricciová, která Wednesday ztvárnila ve filmech z 90. let, je nečekanou členkou hereckého obsazení seriálu. A rychle poznala, že v Orteze našli tvůrci více než dobrou náhradu.

Herečka podle yahoo.com přiznala, že ji setkání s Ricciovou připadalo od začátku zvláštní, protože ztvárňuje stejnou roli jako Ricciová před 30 lety. Ortega tak na tohle téma zlověstně vtipkovala a Ricciová si prý vůbec nebyla jistá, jak reagovat.

„Někdy jsem něco řekla jako vtip a myslím, že mám velmi černý smysl pro humor, a ona řekla: ‚Ehm, to je hodně temné‘,“ přiznala herečka v Show Jimmyho Kimmela.

Neuvěřitelný talent, říká o nástupkyni Ricciová

Nakonec si prý ale se svou předchůdkyní rozuměla. „Ona je miláček. Kdyby nebyla tak velkorysá a profesionální a působivá jako osobnost, asi by to nevzala… Ale myslím, že jsem se nakonec dokázala během prvních pár dní vzpamatovat,“ dodala Ortega.

Ortega na Ricciovou zjevně zapůsobila, protože ta o herečce mluví jako o „neuveřitelném“ talentu. Její role v seriálu Wednesday jí dává za pravdu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -