- Reklama -

Jenna Ortega září jako Wednesday Addamsová: Při natáčení strašila svou předchůdkyni

Jenna Ortega hraje hlavní roli v seriálu Wednesday, ve kterém Netflix a režisér Tim Burton po 30 letech oživili legendární Addamsovu rodinu.

- Reklama -

V novém seriálu Wednesday Addamsová (hraje ji Jenna Ortega) navštěvuje Akademii Nikdyvíc a zároveň se snaží odhalit pravdu o řadě podezřelých úmrtí v nedalekém městě. Ortegu doplňuje Catherine Zeta-Jonesová jako Morticia Addamsová, Luis Guzmán hraje Gomeze Addamse, Fred Armisen strýčka Festera a Isaac Ordonez Pugsleyho Addamse.

Obsazení Jenny Ortegy do role Wednesday je klíčovým momentem v její kariéře. Nejen proto, že jde o její první projekt, kde hraje hlavní ženskou hlavní roli, ale také proto, že ji role posouvá na hranici jejích hereckých možností. S rozvojem svého hereckého umění si Ortega stále více uvědomuje své fyzické i psychické limity.

„Naučila jsem se [používat] svůj hlas způsobem, který jsem nikdy předtím nemusela,“ přiznala Ortega pro refinery29.com.

Dlouhé hledání nové podoby Wednesday

Získala však i další zkušenosti. Kvůli některým specifickým pokynům režiséra Jenna Ortega přiznala, že ztvárnit každý den ikonickou Wednesday Addamsovou pro novou temnou minisérii společnosti Netflix bylo poměrně obtížné.

Bohužel Timovi a týmu kostymérů a kadeřníků trvalo nějakou dobu, než se rozhodli pro ideální komplet a účes, což herečce zážitky ze zákulisí dost ztížilo. „Tým chtěl na Wednesday udělat něco jiného, a tak mi při testování dali zabrat. Nejdřív jsem měla špičatou ofinu a delší copánky,“ vysvětlila Jenna pro Netflix. „Po celou dobu seriálu mám zadní část krku oholenou, aby byla linie vlasů dokonalá.“

Tim chtěl pro Jennino o něco starší ztvárnění Wednesday něco změnit, protože dřívější iterace postavy se spíše držely přímočarého copánkového stylu, píše express.co.uk. „Tři hodiny zkoušeli jednu sadu příčesků za druhou, prostě pořád dokola,“ pokračovala.

Jenna Ortega při natáčení strašila Christinu Ricciovou

Kromě toho si ale Jenna Ortega natáčení vyloženě užívala. Ve stylu Wednesday, kterou hraje. Přiznala, že když se na place poprvé setkala s Christinou Ricciovou, naprosto ji vyděsila. Ricciová, která Wednesday ztvárnila ve filmech z 90. let, je nečekanou členkou hereckého obsazení seriálu. A rychle poznala, že v Orteze našli tvůrci více než dobrou náhradu.

Herečka podle yahoo.com přiznala, že ji setkání s Ricciovou připadalo od začátku zvláštní, protože ztvárňuje stejnou roli jako Ricciová před 30 lety. Ortega tak na tohle téma zlověstně vtipkovala a Ricciová si prý vůbec nebyla jistá, jak reagovat.

„Někdy jsem něco řekla jako vtip a myslím, že mám velmi černý smysl pro humor, a ona řekla: ‚Ehm, to je hodně temné‘,“ přiznala herečka v Show Jimmyho Kimmela.

Neuvěřitelný talent, říká o nástupkyni Ricciová

Nakonec si prý ale se svou předchůdkyní rozuměla. „Ona je miláček. Kdyby nebyla tak velkorysá a profesionální a působivá jako osobnost, asi by to nevzala… Ale myslím, že jsem se nakonec dokázala během prvních pár dní vzpamatovat,“ dodala Ortega.

Ortega na Ricciovou zjevně zapůsobila, protože ta o herečce mluví jako o „neuveřitelném“ talentu. Její role v seriálu Wednesday jí dává za pravdu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -